تاریخ: ۱۴:۰۶ :: ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان ایران گفت: بازیکنان تیم درک کاملی از مسئولیت‌های خود دارند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از فدراسیون فوتبال، فرهاد پورغلامی درباره وضعیت تیم ملی جوانان ایران در آستانه آغاز دیدارهای مقدماتی قهرمانی آسیا در اردن عنوان کرد: ابتدا باید از باشگاه‌ها و همکاران عزیزم تشکر کنم که منافع ملی را در نظر گرفتند و با در اختیار قرار دادن بازیکنان، در حد شعار و حرف عمل نکردند و به صورت واقعی به منافع ملی فکر کردند. این موضوع قطعا در راستای منافع ملی و توجه باشگاهها به آن صورت گرفت که قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: در همین حال، زمان برای هماهنگ کردن بازیکنانی که از تیم نوجوانان به ما ملحق شدند، کم بود و نیاز داشتیم که در آن مقطع در کنار ما باشند. به همین دلیل آن یک بازی که این بازیکنان در کنار ما بودند، کمک زیادی کرد تا با هم هماهنگ‌تر شوند.

سرمربی تیم ملی جوانان افزود: از فدراسیون فوتبال تشکر می‌کنم که با درخواست من برای حضور در اردن، دو روز زودتر از موعد قبلی موافقت کرد. در این راستا یک نفر از کادر هم زودتر به اردن آمد و موارد را بررسی و رصد کرد. این موضوعات شامل وضعیت زمین تمرین، شرایط جوی و آب و هوایی، فاصله زمین تمرین تا هتل و موارد دیگر بود. خوشبختانه دیروز برای اولین بار همه دور هم جمع بودیم و یک تمرین خوب و شاداب را به مدت یک ساعت انجام دادیم. در مجموع شرایط خوبی داریم و مروز هم از ساعت ۳ بعد از ظهر در همان زمین تمرین می‌کنیم. روز جمعه هم با پیگیری‌هایی که توسط دپارتمان جوانان و مدیر تیم انجام شد، یک جلسه تمرینی در استادیوم اصلی انجام می‌دهیم که فوق العاده اتفاق خوبی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر یکی، دو بازیکن آسیب دیدگی دارند که پزشکان آنها را تحت نظر دارند و امیدوارم این بازیکنان از بند آسیب دیدگی کنار بروند و در جمع ما قرار بگیرند.

سرمربی تیم ملی جوانان درباره شناخت خود از حریفان تیم کشورمان در این بازی ها بیان داشت: به رغم تلاش زیادی که کردیم، فیلمی از بازی حریفان نداریم ولی از شکل و نوع بازی آنها اطلاع کامل پیدا کردیم. می دانیم سوریه و اردن خشونت زیادی دارند و درگیرانه بازی می کنند. بنابراین حساب شده و براساس برنامه قبلی به مصاف حریفانمان می رویم.

وی درباره حضور کارلوس کی روش در آخرین تمرین تیم ملی جوانان در تهران گفت: در تماسی که با آقای کی روش داشتیم، پیشنهاد دادیم قبل از اعزام به اردن ایشان در تمرین حاضر شوند و از تجارب شان استفاده کنیم. به نظر من حضور کی روش در تمرین تیم ملی جوانان برای بازیکنان ما انگیزه زیادی به همراه داشت. بازیکنان در این رده به حضور در تیم بزرگسالان نزدیک هستند و شک ندارم این بازیکنان از چشمان تیزبین کی روش به دور نخواهند ماند. کادر فنی تیم ملی بازی های ما را خواهند دید. البته، آقای مارکار آقاجانیان هم نماینده سرمربی تیم ملی در تیم ملی جوانان هستند و به طور حتم به این رابطه نزدیک میان تیم های ملی این موضوع کمک خواهد کرد.

سرمربی تیم ملی جوانان افزود: یکی از مسائل مهمی که کی‌روش در زمان حضورش در تمرین تیم ما بر آن تاکید داشت با هم بودن است و گفت هر زمان با هم بودیم توانستیم کارهای مهم انجام بدهیم؛ در مراسم بدرقه هم علی دایی همین جمله را تاکید کرد. ما در طول این سال‌ها نشان دادیم با هم می‌توانیم اتفاقات بزرگی را رقم بزنیم. من دیروز هم در تمرین تیم این موضوع را به بازیکنان بیان کردم و خوشحالم که آنها با درک کامل از مسولیت های خود، روند مثبتی را به وجود آورده‌اند. ۲ روز پیش که در فرودگاه قطر بودیم تا به اردن بیاییم، چند ایرانی آنجا بودند و تا ما را دیدند گفتند با همه وجود برای موفقیت تیم دعا می‌کنند. این موضوع بازتاب خوبی در میان بازیکنان داشت و به طور کلی آنها نسبت به وظایفشان آگاه هستند و برای شروع مسابقات لحظه شماری می‌کنند.

پورغلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم بازیکنان تیم ملی جوانان نماینده شایسته‌ای برای مردم کشورشان باشند. اینجا از هموطنان عزیز ایرانی مقیم اردن هم می‌خواهم در بازی‌های پیش رو، همراه تیم ملی کشورشان باشند و در صورت امکان با حضور در استادیوم، جوانان ایرانی را در بازی مقابل حریفان خود تشویق کنند.

/فارس

پاسخی بگذارید