تاریخ: ۹:۳۰ :: ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

هفته پانزدهم لیگ برتر فوتسال در شرایطی امروز آغاز می‌شود که تأسیسات دریایی کار سختی برابر حفاری اهواز خواهد داشت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،هفته پانزدهم لیگ برتر فوتسال امروز (پنجشنبه) با هفت دیدار از ساعت ۱۶ و به صورت همزمان برگزار می‌شود. با گذشت چهارده هفته از این مسابقات تیم مس سونگون با ۳۵ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و تیم‌‌های تأسیسات دریایی و گیتی‌پسند نیز با ۳۳ و ۳۱ امتیاز در تعقیب صدرنشین مسابقات هستند.

* مقاومت البرز – گیتی پسند اصفهان
داوران: انور ابراهیم‌پور، امیر مختار رودساز، سجاد فتحی و ابراهیم آخوندی

تیم مقاومت البرز پس از دو پیروزی متوالی در هفته‌های قبل مقابل هیئت فوتبال قم و ارژن شیراز، این هفته کار بسیار سختی مقابل گیتی‌پسند متحول شده دارد. مدافع عنوان قهرمانی لیگ و نایب قهرمان آسیا، هفته گذشته و در اولین تجربه سرمربیگری حسین شمس روی نیمکت این تیم، موفق شد با سه گل هیئت فوتبال قم را شکست دهد و دوباره به جمع مدعیان لیگ برتر اضافه شود. گیتی‌پسند که برای تکرار قهرمانی خود در لیگ برتر، این فصل کار بسیار سختی در رقابت با تیم‌های مس سونگون و تأسیسات دارد، اگر می‌خواهد همچنان به کسب دوباره این عنوان امیدوار باشد باید امتیازات کامل تمام مسابقات را به دست بیاورد و در کنار آن امید داشته باشد تا تیم‌های تأسیسات دریایی و مس سونگون امتیاز از دست دهند.

بیشتر بخوانید: شمس: دیدم نامردی است که در این شرایط به گیتی‌پسند کمک نکنم

* هیئت فوتبال قم – شهروند ساری
داوران:‌ رضا رحیمی، علیرضا قربانی، صادق محمدی و ولی‌الله رضایی

تیم نگون بخت هیئت فوتبال قم که پس از گذشت چهارده هفته از لیگ، هنوز موفق به کسب پیروزی نشده و همچنان با دو امتیاز در قعر جدول قرار دارد. با ادامه همین روند نباید شانس چندانی برای بقای این تیم قمی در لیگ برتر تصور کرد. از سوی مقابل نیز تیم شهروند در دو هفته اخیر، به دو تساوی ارزشمند مقابل تیم‌های مس سونگون و حفاری اهواز دست یافته است. شهروندی‌ها که همواره جزو تیم‌های میانه جدولی لیگ بوده‌اند، در این فصل نیز با ۱۸ امتیاز در رده هشتم جدول قرار دارند و به نظر نمی‌رسد در این دیدار خارج خانه کار سختی برابر هیئت فوتبال داشته باشند.

* لبنیات ارژن شیراز – آتلیه طهران قم
داوران: ولی  امجدی، حمید سلیمانی، محمد شرونی و اصغر احمدی

دو تیم شکست خورده هفته قبل در حالی به مصاف یکدیگر خواهند رفت که تیم ارژن همواره در خانگی خود توانسته نتایج خوبی کسب کند. این تیم مشکلات مالی فراوانی دارد و حتی در تعطیلات نیم‌فصل زمزمه منحل شدن نماینده شیراز هم به گوش می‌رسید، اما با تمام این مشکلات توانسته در خانه خود نتایج خوبی کسب کند. تیم آتلیه طهران نیز با ۱۹ امتیاز در رده هفتم جدول قرار دارد و با پیروزی در این دیدار خانگی می‌تواند در صورت نتیجه نگرفتن رقبا، تا رده پنجم جدول هم بالا بیاید.

* پارسیان شهر قدس – مقاومت قرچک
داوران: ابراهیم مهرابی‌افشار، علی مرادیان، محمد داودپور و مصطفی کرد

جدال دو تیم تازه لیگ برتری، با شرایط کاملاً برعکس، یک تیم در قعر و دیگری جزو تیم‌های بالانشین لیگ. پارسیانی‌ها که در ابتدای فصل با خرید امتیاز دبیری تبریز جواز حضور در لیگ برتر را گرفتند، اکنون با شش شکست متوالی و وضعیتی بد، با هشت امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار دارند. در طرف مقابل مقاومت که تازه به لیگ برتر صعود کرده، وضعیتی کاملاً متفاوت با پارسیان دارد. این تیم با حمایت تماشاگران پُر شور خود توانسته ۲۰ امتیاز از چهارده بازی گذشته خود کسب کند و در جایگاه پنجم قرار دارد.

* فرش آرای مشهد – شهرداری ساوه
دوران: احسان سبزواری، میلاد حمزه، ولی صفارها و حسین شاهمرادی

تیم فرش‌آرا دو هفته پیاپی است که مقابل حریفان خود شکست می‌خورد و همین مسئله باعث شد تا این تیم در جدول رده‌بندی نزول کند. مشهدی‌ها به ترتیب مقابل تأسیسات دریایی و آذرخش بندرعباس تن به شکست داده‌اند و این هفته باید برابر تیمی قرار بگیرند که بر خلاف آنها دو هفته متوالی است که توانسته از سد حریفان خود بگذرد. شهرداری هم‌اکنون با ۱۴ امتیاز در رده دوازدهم قرار دارد و می‌تواند با ادامه پیروزی‌های خود حداقل از انتهای جدول جدا شود.

* شرکت ملی حفاری ایران – تأسیسات دریایی
داوران: علیرضا عبدالغنی، رضا وثوقی، رضا کیامنش و فیروز ممبینی

آزمون سخت شاگردان شمسایی در اهواز، تیم حفاری که همواره جزو تیم‌های خوب لیگ بوده، در این فصل هم پس از شروع نه چندان خوبی که داشت، کم کم خود را به تیم‌های بالای جدول نزدیک کرد و هم‌اکنون در جایگاه چهارم جدول قرار دارد. از سوی مقابل شاگردان وحید شمسایی پس از شکست تلخ هفته گذشته مقابل مس سونگون و از دست دادن صدرنشینی خود، این هفته دوباره کار سختی برابر میزبان‌شان خواهند داشت. تیم تأسیسات که در هفته پایانی نیم‌فصل نخست موفق شد به صدر جدول صعود کند و قهرمانی نیم‌فصل را جشن بگیرد، خیلی زود جایگاه خود را از دست داد و خود شمسایی نیز اعتقاد دارد تیمش برای ماندن در کورس قهرمانی باید از سد حریف سر سخت اهوازی خود بگذرد.

بیشتر بخوانید: شمسایی: اگر می‌خواهیم در جدول باقی‌ بمانیم باید حفاری را شکست دهیم

* مس سونگون ورزقان – آذرخش بندرعباس
داوران: حمیدرضا قدسی راغب، یوسف افضلی، کمال بایزیدی و زیاد فروتن

شاگردان بی‌غم پس از پیروزی شیرین خارج خانه مقابل تأسیسات و باز پس‌ گرفتن صدر جدول از این تیم، روحیه و انگیزه فراوانی برای ادامه لیگ دارند و به هیچ وجه دوباره دوست ندارند جایگاه خود را از دست دهند. مس که بیشتر هفته‌های نیم‌فصل نخست را در صدر جدول قرار داشت، در هفته پایانی جایگاه خود را به تیم تأسیسات داد و حالا دیگر نمی‌خواهد همین اتفاق تلخ دوباره برای این تیم رخ دهد. آذرخش نیز می‌داند کار سختی در تبریز خواهد داشت، اما قطعاً حریف دست و پا بسته‌ای برابر تیم صدرنشین نخواهد بود.

/تسنیم

پاسخی بگذارید