تاریخ: ۱۰:۰۶ :: ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مربی تیم ملی روئینگ گفت: هیچ کس توانایی فنی جیوگا را ندارد و در سطح او نیست. متاسفانه گزارشات نادرست به وزارت داده‌اند و می‌خواهند موفقیت او را کمرنگ کنند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،امیرحسین کاویانی، درباره جلسه قایقرانان با فریبا محمدیان معاون امور بانوان وزارت ورزش در خصوص بازگشت نیوکولا جیوگانیک اظهار داشت: ما با خانم محمدیان صحبت کردیم برای کمرنگ کردن نتایج روئینگ گزارشات نادرستی بدستشان رسیده است، ما در این جلسه تلاش کردیم بگوییم اینطور نیست اما آنها قبول نکردند. متاسفانه وزارت ورزش و فدراسیون خلاف نظر قایقرانان تصمیم گرفتند و همه می‌خواهند نتایج جیوگا را کمرنگ کنند.

وی در پاسخ به این سوال که نظر محمدیان درباره بازگشت جیوگا چیست،‌خاطرنشان کرد: محمدیان به ما گفت در این باره فدراسیون تصمیم گیرنده است اما امینی می‌گوید وزارت ورزش تصمیم می‌گیرد. ما از وزارت خواستیم حقیقت را بگویند مبنی بر اینکه تصمیم‌گیرنده چه کسی است؟ چون سندی ندارند که جیوگا مشکل اخلاقی دارد جرات ندارند بگویند تصمیم‌گیرنده کیست. محمدیان گفت من با مربیگری مردها در بخش بانوان موافق نیستم و گفت می‌خواهد برای دختران مربی باتجربه بیاورد. این در حالی است که افشین فرزام چند سال مربی دختران بوده است.

مربی تیم ملی روئینگ در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به اینکه فدراسیون در چند سال گذشته استعدادیابی نداشته تصریح کرد: اگر فدراسیون می‌گوید ورزشکاران برنگردند مشکلی نیست سوال من این است با چه پشتوانه‌ای این حرف را می‌زنند؟ آنها در هشت سال گذشته برای استعدادیابی چه کاری انجام دادند؟

کاویانی با اشاره به اینکه در این ۶ ماه به عنوان کمک با جیوگا همکاری داشته، خاطرنشان کرد: محسن شادی را جیوگا معرفی کرد و لیو حاضر و آماده شادی را قهرمان کرد. من حتی در وزارت هم گفتم هیچکس توانایی فنی جیوگا را ندارد و هیچکس در سطح او نیست. ۶ ماه با جیوگا زندگی کردم و بهتر از هر کسی او را می‌شناسم اگر جیوگا ۱۰۰ باشد افشین فرزام ۲۰ است، او حتی نمی‌تواند قایق ببندند. شرایط ما در قایقرانی خاص است همه می‌دانند چه مدال‌هایی با جیوگا کسب کرده‌ایم. امیدوارم که شرایط درست شود.

/فارس

پاسخی بگذارید