تاریخ: ۹:۲۸ :: ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی سابق تیم ملی روئینگ کشورمان در گفت‌وگوی اختصاصی با تسنیم اتفاقاتی که منجر به جدایی‌اش شد را تشریح کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،نیک جیوگانیک، سرمربی اهل رومانی تیم ملی روئینگ ایران که توانسته بود نتایج خوبی با قایقرانان کشورمان در مسابقات آسیایی کسب کند، هفته گذشته به دلایلی با ایران قطع همکاری کرد. خبرنگار ورزشی تسنیم در گفت‌و گوی اختصاصی با جیوگانیک درخصوص چرایی جدا شدنش از ایران صحبت کرد که متن گفت‌وگو به شرح زیر است:

آقای جیوگانیک توضیح می‌دهید که چه اتفاقی افتاد شما از تیم ملی روئینگ ایران جدا شدید؟

قلب من هم به مانند قلب خانواده روئینگ ایران (ورزشکاران و مربیان) شکسته شد. به چشمان ما که نگاه کنید متوجه حس‌مان خواهید شد. اگر یک گوشی پزشکی بردارید و با آن صدای قلب‌مان را گوش بدهید خواهید دید که قلب زخمی‌مان از کار افتاده است. قطع همکاری با فدراسیون از جانب من نبود. ما با یکدیگر قرارداد همکاری امضا کردیم که تا تاریخ ۲۰ آوریل ۲۰۱۸ اعتبار داشت و مفاد قرارداد هم کاملاً روشن و واضح بود. در حال حاضر هم طبق حقی که در قراردادم ذکر شده در تعطیلات ۴ هفته‌ای خودم به سر می‌برم و منتظر آقای امینی هستم که پول من را با احترام به مفاد قرارداد امضا شده، به حسابم واریز کند.

فدراسیون اگر بخواهد شما فقط در  تیم مردان ایران کار کنید این موضوع را قبول خواهید کرد؟

چنین بندی را در قرارداد من پیدا نخواهید کرد.

به چه دلیل تصمیم بر این شد که با ایران همکاری نکنید؟

شکست در جنگ‌ها همیشه به خاطر خائنینی که در جمع خودی بوده‌اند، رقم خورده است. این خائنین قهرمانان را می‌کشند و از روی جسدشان می‌گذرند. قهرمانان شجاع فدراسیون روئینگ ایران، در واقع من تصمیم به قطع همکاری با خانواده‌ام در فدراسیون روئینگ ایران نگرفتم. این آقای مرادی بود که به شخصه خیلی علاقه‌مند بود تا جلوی صعود و پیشرفت تیم روئینگ را بگیرد. او تلاش کرد تا تیم روئینگ ایران بدون حمایت من به کارش ادامه دهد.

تیم ایران با حضور شما موفقیت‌های زیادی داشته، نبود شما خللی در کار ایران ایجاد نمی‌کند؟

پاسخ این سئوال را می‌گذارم که نتایج خود گواهی دهند. در سال ۲۰۰۷ با سرمربیگری من، در عرض تنها ۷ ماه، ایران به ۳ مدال طلا و ۳ نقره دست یافت. در سال ۲۰۱۴ مدال طلایی کسب نکردیم. در سال ۲۰۱۵ یک مدال طلا در رویداد غیرالمپیکی (LM1x) به دست آوردیم، در سال ۲۰۱۶ در رویداد غیرالمپیکی (LW1x) مدال طلای دیگر کسب کردیم. در سال ۲۰۱۷ در رویدادهای المپیکی (M2x, LW2x, W2x, W4x) چهار مدال طلا از آن خود کردیم. در طول ۴ ماه و ۱۸ روز خانواده روئینگ ایران این مدال‌ها را کسب کرد.

قایقرانان ایران را چگونه ارزیابی می‌کنید و فکر می‌کنید اگر شما می‌ماندید در بازی‌های آسیایی ایران صاحب چند مدال می‌شد؟

اگر تیم روئینگ ایران به مانند سال ۲۰۱۷ یک خانواده متحد و یکدل شود، اگر فدراسیون قایقرانی به ورزشکارانش احترام بگذارد، روئینگ‌بازان دختر و پسر ایران، قادر خواهند بود شانه به شانه یکدیگر برای کسب ۶ مدال طلا بجنگند. تمامی اعضای تیم روئینگ ایران می‌توانند در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ به مدال دست پیدا کنند. روئینگ‌کاران ایرانی عزیز من و مردم ایران، به شما عشق ورزیدم و شما هم در مقابل به من عشق ورزیدید. از خانواده روئینگ ایران بابت همه چیز تشکر می‌کنم.

/تسنیم

پاسخی بگذارید