تاریخ: ۱۵:۵۷ :: ۱۳۹۴/۰۶/۲۳
نام نویسنده: sobhan

مازند اسپرت :رئیس اداره ورزش و جوانان آمل با اعلام اینکه محسن حاجی‌پور از ورزشکاران ارزشی کشور بوده و قصد پناهندگی در آمریکا را ندارد، گفت: باید شرایط برای بازگشت ملی‌پوش ایرانی به کشور فراهم شده تا خانواده‌اش از نگرانی خارج شوند.   به گزارش مازند اسپرت ، با ورود کاروان تیم ملی کشتی فرنگی […]

0102002مازند اسپرت :رئیس اداره ورزش و جوانان آمل با اعلام اینکه محسن حاجی‌پور از ورزشکاران ارزشی کشور بوده و قصد پناهندگی در آمریکا را ندارد، گفت: باید شرایط برای بازگشت ملی‌پوش ایرانی به کشور فراهم شده تا خانواده‌اش از نگرانی خارج شوند.

 

به گزارش مازند اسپرت ، با ورود کاروان تیم ملی کشتی فرنگی بزرگ‌سالان کشورمان که بامداد روز گذشته وارد ایران شد، عدم حضور محسن حاجی‌پور ملی‌پوش وزن ۵۹ کیلوگرم تیم ملی در بین ملی‌پوشان حرف‌های زیادی مبنی بر پناهندگی کشتی‌گیر فرنگی‌کار آملی را در رسانه‌ها و بین مردم ایجاد کرد.

به گزارش مازند اسپرت ،  رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل در گفت‌وگویی با رد هرگونه پناهندگی ورزشکار آملی تیم ملی کشتی، گفت: از رده‌های پایه کاملاً با محسن حاجی‌پور و خانواده‌اش آشنایی دارم و او یکی از ورزشکاران با اخلاق، باانگیزه، آینده‌دار و کارکشته آملی تیم ملی است.

محمود نائیج افزود: حاجی‌پور از خانواده ارزشی است، عضو فعال بسیج بوده و در میادین مختلف کشتی قهرمانی بسیج کشور به روی سکو ایستاده است و حتی در مسابقات جهانی مقابل کشتی‌گیر اسرائیل و رژیم غاصب صهیونیسم به روی تشک نرفت و از دور مسابقات حذف شد.

وی با اعلام اینکه کم‌لطفی‌های زیادی در حق این ورزشکار آملی تیم ملی در سطح کشور شده است، تصریح کرد: حاجی‌پور برای حضور در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی کشور برای اعزام به مسابقات جهانی لاس‌وگاس آمریکا رقابت‌های خود را از مسابقات انتخابی در شهر آمل آغاز کرد و برای این دوره از مسابقات انتخاب شد ولی با برخی اعمال نظرها در فدراسیون کشتی، به‌یک‌باره حمید سوریان که از آمادگی کمتری برخوردار بود به روی تشک رفت و با ضربه‌زدن به حریفان از دور مسابقات کنار رفت.

نائیج با اعلام اینکه محسن حاجی‌پور به‌همراه کاروان تیم ملی کشتی آزاد راهی کشور می‌شود، گفت: با توجه به استانداردهای ورزشی معمولاً یک ورزشکار در طول یک سال یک یا دو بار وزن کم می‌کند، ولی این کشتی‌گیر فرنگی‌کار تیم ملی بیش از شش بار طی یک سال حدود هشت کیلوگرم وزن کم کرده است و فشار روحی و روانی زیادی در این مدت بر روی حاجی‌پور حاکم بود.

رئیس اداره ورزش و جوانان آمل با تأکید بر اینکه این ورزشکار هم‌اکنون آمادگی کامل برای بازگشت به کشور را دارد، بیان کرد: در زمان تمرین و فعالیت‌های ورزشی فرنگی‌کار آملی وزن ۵۹ کیلوگرم تیم ملی در آمل از او رضایت کامل را دارم.

این مسئول اظهار کرد: فدراسیون کشتی مؤظف است با در اختیار گرفتن ورزشکاران در قالب کاروان تیم ملی پس از رقابت‌های مختلف بین‌المللی، جهانی، اردوهای مختلف و اعزام به خارج مرزها به‌طور کامل از آنها محافظت کند و حتی در حین مسابقات و بعد از آنها سعی داشته باشد تا با صحت کامل ورزشکاران را تحویل خانواده‌شان دهد ولی هم‌اکنون خانواده محسن حاجی‌پور با اعمال برخی سهل‌انگاری‌ها نگران سلامت و صحت فرزندشان هستند و باید به آنها حق داد.

نائیج گفت: با توجه به اینکه محسن حاجی‌پور به‌هیچ وجه قصد پناهندگی در آمریکا را ندارد باید از سوی مسئولان فدراسیون کشتی شرایط برای بازگشت این ملی‌پوش کشورمان به‌همراه تیم ملی کشتی آزاد ایران اسلامی فراهم شود.

پاسخی بگذارید