تاریخ: ۱۹:۴۲ :: ۱۳۹۶/۰۸/۰۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سایت اتحادیه جهانی در گزارشی به فینال لیگ کشتی باشگاه‌های ایران پرداخت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از سایت فارسی اتحادیه جهانی کشتی، در حالی‌که  ۱۶ مدال آور جهان و  المپیک در لیگ کشتی ایران به میدان رفتند تیم بیمه رازی در هر دو بخش آزاد و فرنگی به مقام  قهرمانی رسید. در کشتی آزاد تیم بیمه رازی که از کشتی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیران مدال آوری همچون ختیک تسابولوف، زائور اوگویف و همچنین چند کشتی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیر شاخص مدال‌دار جهانی ایران  نظیر مسعود اسماعیل پور، سید احمد محمدی و مصطفی حسین‌خانی بهره می‌برد، موفق شد هُلدینگ فراز را در نیمه نهایی شکست دهد. مهیج‌ترین کشتی‌ها در این ر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بت در اوزان ۶۱ و ۷۴ کیلوگرم بود. جایی که مسعود اسماعیل پور، دارنده دو مدال جهانی موفق شد بخان گویگریف، قهرمان سال ۲۰۱۳ جهان را با ضربه فنی شکست دهد.

همچنین ختیک تسابولوف، قهرمان ۲۰۱۴ جهان و دارنده مدال نقره سال ۲۰۱۷ با نتیجه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ۱۱ بر صفر و ضربه فنی علیرضا قاسمی را مغلوب  کرد. این دو پیروزی به تیم بیمه کمک کرد تا هُلدینگ فراز را در نیمه نهایی ۵ بر ۳ شکست دهد.

در دیگر دیدار نیمه نهایی کشتی آزاد نیز تیم میزبان یعنی ایزی پایپ کاشان ستارگان ساری را ۵ بر ۳ مغلوب کرد. مبارزه مهم این ر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بت در وزن ۵۷ کیلوگرم رخ داد؛ جایی که آرتیوم گبکوف، نایب قهرمان مسابقات کشور روسیه از تیم ستارگان موفق شد نادر حاج‌آقانیا از تیم میزبان را ۱۲ بر ۲ با ضربه فنی مغلوب کند.

همچنین در وزن ۷۰ کیلوگرم ماگومد قربان علی‌یف، قهرمان سال ۲۰۱۶ جهان از تیم ستارگان ۹ بر ۸ مغلوب سعید داداش‌پور شد و علیرضا کریمی دارنده مدال برنز سال ۲۰۱۵ جهان در وزن ۸۶ کیلوگرم بُرد دیگری را نصیب ایزی پایپ کرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم ولادیسلاو بایتسایف، دارنده مدال برنز اروپا نیز اسماعیل نجاتیان از تیم ستارگان را ۸ بر ۲ برد تا ایزی پایپ را در کسب پیروزی ۵ بر ۳ مقابل رقیبش یاری دهد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم گنو پتریاشویلی قهرمان سال ۲۰۱۷ جهان و دارنده مدال برنز المپیک ریو نیز جعفر شمس ناتری را ۱۰ بر صفر مغلوب کرد؛ این اولین حضور کشتی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیر سنگین وزن گرجستانی بر روی تشک پس از کسب مدال طلای جهان در مسابقات ۲۰۱۷ پاریس بود.

ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ما در فینال کشتی آزاد بیمه رازی ۵بر ۳ ایزی پایپ را شکست داد تا چهارمین قهرمانی متوالی‌اش در لیگ ایران را تصاحب کند. تیم میزبان شروع مستحکمی داشت و در اوزان ۵۷ و ۶۱ کیلوگرم به برتری رسید، ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ما سید احمد محمدی، دارنده دو مدال جهانی در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ با پیروزی ۱۱ بر صفر مقابل یونس امامی، قهرمان جام دیمیتری کورکین اولین برد را در وزن ۶۵ کیلوگرم نصیب تیم بیمه کرد. محمدی که به دلیل جراحی زانو مسابقات جهانی ۲۰۱۷ و همچنین  المپیک ۲۰۱۶ را از دست داده بود، بازگشت بسیار موفقیت آمیزی داشت.

مصطفی حسین‌خانی، دارنده مدال برنز جهان در وزن ۷۰ کیلوگرم ختیک تسابولوف، قهرمان جهان و دارنده مدال نقره جهان در وزن ۷۴ کیلوگرم محمدجواد ابراهیمی در وزن ۸۶ کیلوگرم و مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم چهار پیروزی را نصیب تیم بیمه کردند تا برتری این تیم به فینال لیگ را تضمین کنند.

ولادیسلاو بایتسایف از تیم ایزی پایپ، یدالله محبی قهرمان آسیا را در کشتی نهایی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم شکست داد.

ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ما در کشتی فرنگی بیمه رازی تیم سینا صنعت ایذه که مدافع عنوان قهرمانی باشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جهان است را ۵ بر ۳ از پیش رو برداشت. رسول چونایف قهرمان ۲۰۱۵ جهان و دارنده مدال برنز  المپیک در وزن ۷۱ کیلوگرم موفق شد محمد الیاسی را ۲ بر ۲ از پیش رو بردارد.

همچنین سعید عبدولی، قهرمان سابق جهان و دارنده دو مدال برنز جهان و  المپیک از تیم بیمه ۴ بر صفر پژمان پشتام را در وزن ۷۵ کیلوگرم مغلوب کرد.

ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ما در ۸۰ کیلوگرم نبردی بین دو  دارنده مدال جهانی در گرفت، جایی که ماکسیم مانوکیان دارنده مدال ۲۰۱۷ جهان، از تیم ایذه یوسف قادریان برنده مدال ۲۰۱۵ جهان را ۵ بر یک از پیش رو برداشت.

سید مصطفی صالحی‌زاده، قهرمان آسیا از تیم بیمه نیز موفق شد ریوازی ناداراشویلی دارنده مدال برنز جهان را ۱۱ بر صفر مغلوب کند.

دو تیم برتر لیگ ایران در این ر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بت‌ها به مسابقات جهانی ۲۰۱۷ باشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جهان راه یافتند

/فارس

پاسخی بگذارید