تاریخ: ۹:۲۸ :: ۱۳۹۶/۰۸/۰۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

استقلال در دربی شکست خورد اما وینفرد شفر از مهدی قائدی استفاده نکرد

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،بازی ضعیف جابر انصاری در دربی و از دست دادن چند موقعیت گل باعث شد تا هواداران استقلال از دست او حسابی عصبانی شوند. حتی تعدادی از هواداران این تیم در فضای مجازی مدعی شده‌اند که اگر شفر به جای انصاری به مهدی قائدی فرصت می‌داد نتیجه دربی ۸۵ تغییر می‌کرد اما پیرمرد آلمانی ترجیح داد تا پدیده جوانش دربی را از روی نیمکت تماشا کند.

اما اگر مهدی قائدی به زمین می‌آمد و بهتر از انصاری عمل می‌کرد و با گلزنی خود استقلال را از شکست در دربی نجات می‌داد چه اتفاقی می‌افتاد؟ دستاورد استقلال از این بازی یک امتیاز می‌شد، هواداران این تیم می‌توانستند برای مساوی کردن با تیم صدر جدول کری‌خوانی کنند و البته جایگاه این تیم در همان رده سیزدهم جدول باقی می‌ماند.

اما برای خود مهدی قائدی چه اتفاقی می‌افتاد؟ درست چند روز پس از بخشیده شدن توسط سرمربی تیم، تبدیل به ستاره دربی و فرشته نجات استقلال و قهرمان هواداران می‌شد. این اتفاق اما بزرگ‌ترین خطری بود که می‌توانست قائدی را تهدید کند. گلزنی در دربی و هر اتفاقی در این حد و اندازه می‌توانست او را دوباره در جایگاهی قرار دهد که رودرروی سرمربی قرار بگیرد حاشیه بزرگی ایجاد کند و قائدی نشان داده که پتانسیل رقم زدن این اتفاقات را دارد.

البته که شفر از ترس گلزنی قائدی در دربی و احتمال یاغیگری دوباره بازیکن جوانش نبوده که به او فرصت بازی کردن نداده اما قطعا سود ادامه تنبیه او برای استقلال، بیشتر از سود گلزنی احتمالی‌اش در دربی برای این تیم بود. او با بازی نکردن در دربی متوجه این نکته می‌شود که امروز رعایت اصول و قواعد فوتبال حرفه‌ای است که می‌تواند باعث رشد و پیشرفت سریع‌ترش بشود و اگر بخواهد درگیر حواشی و جنجال‌های بی‌ارزش شود خیلی زود به پایان خط می‌رسد. در واقع سرمربی آلمانی با بازی ندادن به قائدی جوان، کمک بزرگی به او کرده و مسیر درست پیشرفت را برای او ترسیم کرده است. حالا قائدی اگر عاقل باشد و متوجه دلیل این رفتار شفر شود، می‌تواند از اتفاقات قبلی عبرت بگیرد و خیلی زود یعنی در ۱۷ سالگی، در مسیر درست فوتبالی خود قرار بگیرد. اتفاقی که برای خیلی از ستاره‌های قبلی ایران یا نیفتاد و یا وقتی افتاد که دیگر خیلی دیر شده بود و راهی برای بازگشت برای آنها نمانده بود

/خبرآنلاین

پاسخی بگذارید