تاریخ: ۱۸:۲۳ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
نام نویسنده: سیده روجا شجری

دبیر کمیته واگذاری باشگاه نفت تهران معتقد است که صحبت‌های مطرح شده در خصوص نامه‌نگاری برای بحث مالکیت این باشگاه حقوقی نیست.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،بیژن تاجیک  در خصوص صحبت‌های رضا گل‌محمدی، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران مبنی بر اینکه اگر حمیدرضا جهانیان مالک باشگاه نفت تهران است، مجمع این باشگاه در نامه‌ای این موضوع را اعلام کند، گفت: بر اساس ساختار مجمع نفت انجام چنین کاری حقوقی نیست. مانند این است که ما خانه‌ای را قولنامه کنیم، دریافت کننده (خریدار) پول خود را کامل ندهد و خانه را به نامش بزنیم. ما که نمی‌توانیم تا انجام تمام تعهدات سند مالکیت باشگاه را به نام بزنیم.

وی در واکنش به این مسئله که با توجه به حضور نفت در لیگ قهرمانان آسیا این روال باید صورت بگیرد تا نفت بتواند برای حضور در این مسابقات مجوزهای لازم را انجام دهد، اظهار داشت: آقایان همکاری کنند و کارشکنی صورت نگیرد تا همه چیز به خوبی انجام شود.

دبیر کمیته واگذاری باشگاه نفت تهران در پاسخ به این سؤال که چه کسانی در این خصوص باید همکاری کنند و منظور او از کارشکن‌ها چه کسانی هستند، گفت: همان سازمان‌هایی که در این خصوص مسئول هستند.

تاجیک درباره اینکه جهانیان چه مبلغی را باید به مجمع باشگاه نفت پرداخت کند تا مالکیت باشگاه را رسماً به عهده بگیرد، خاطرنشان کرد: موضوع پرداخت مبلغ نیست، بلکه ترتیب کارهایی است که لزوماً باید انجام شود. دریافت کننده هم چیزی از موضوع عقب نیست و فقط باید این روال پیش برود. این روال زمان‌بندی‌هایی دارد که هر دو طرف باید این زمان‌بندی را رعایت کنند.

«اگر خریدار باشگاه نفت از رسیدن به مالکیت این باشگاه عقب نیست و روال پیش می‌رود، پیش‌بینی می‌شود چه زمانی مالکیت باشگاه به صورت قانونی تغییر کند؟» وی در پاسخ به این سؤال به تسنیم گفت: طبق روال پیش‌بینی شده، یک ماه پیش همه چیز باید تمام می‌شد، اما مراحل اداری سازمان‌های مختلف باعث شده این موضوع عقب بیفتد. ماجرا به این شکل است که شرایط را برای شرکتی مانند بهنام پیشروی کیش ردیف کردند، اما این دریافت کننده (خریدار) کاری انجام نداد، حالا دریافت کننده جدید جلو می‌آید، اما این بقیه هستند که اِنقُلت می‌آورند و کار عقب افتاده است.

دبیر کمیته واگذاری باشگاه نفت تهران در واکنش به این مسئله که پس با شرایط موجود مجمع نفت برای معرفی مالک جدید باشگاه تا زمان انجام تعهدات کاری انجام نخواهد داد، اظهار داشت: دلیل ندارد در این خصوص نامه‌ای بزنیم. وقتی قرارداد بسته می‌شود، باید بندهای ۱، ۲، ۳، ۴ و الی آخر انجام شود و دریافت کننده موظف است طبق توافقنامه همه کار را انجام بدهد و بعد مالکیت را به عهده بگیرد.

/تسنیم

پاسخی بگذارید