تاریخ: ۱۸:۰۷ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
نام نویسنده: سیده روجا شجری

هافبک ایرانی آلکمار هلند در مصاحبه تفصیلی با سایت باشگاه هلندی گفت: مردم ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه منتظر یک شگفتی باشند و آنها را غافلگیر خواهیم کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،علیرضا جهانبخش، هافبک تیم ملی کشورمان و عضو باشگاه آلکمار در مصاحبه تفصیلی با سایت باشگاه هلندی به مسائلی مختلفی پرداخته است که به شرح زیر است:

*گل زیبا به خرونینخن
زمان زیادی بود که گل نزده بودم و واقعا نیاز به گلزنی داشتم. البته تنها من به این گل نیاز نداشتم بلکه تیم نیز نیاز داشت. اما با وجود این گل موفق نشدیم امتیاز کامل را بگیریم. اما آرزو دارم که این گل یکی از گل‌هایی باشد که من به ثمر خواهم رساند.

*امتیازات زیادی پیش رو خود داریم

ما در بازی مقابل اکسلسیور و خرونینخن به اندازه کافی خطرناک نبودیم. ما نباید به همین راحتی مقابل این باشگاه‌ها امتیاز از دست دهیم. فاینورد تیم خوب و بزرگی است و امکان دارد امتیاز مقابل آن از دست دهیم. سعی می‌کنم خوب بازی کنم و به گلزنی و دادن پاس گل کمک کنم اما آن چیزی که برایم اهمیت دارد ارزش تیم است و که به تیم کمک کنم.

* این فصل به همراه آلکمار

ما در این فصل قهرمان جام حذفی خواهیم شد. جام حذفی هدف واقعی ما است. متاسفانه در فصل گذشته نتوانستیم در فینال پیروز شویم. هنوز هم وقتی به این بازی فکر می‌کنم ناراحت می‌شوم. ما بازی خوبی را ارائه دادیم ولی ناامید کننده بازی را ترک کردیم. امیدوارم که در این فصل بتوانیم این جام را فتح کنیم. ما باید رو به جلو حرکت کنیم.

* ترجیح می‌دهم گلسازی کنم

من دادن پاس گل را از زدن گل ترجیح می‌دهم البته زدن گل را نیز دوست دارم چون مردم با زدن گل شما را ارزیابی می‌کنند. اما وقتی کمک می‌کنم به گلسازی احساس بهتری کسب می‌کنم. امیدوارم در این فصل در تمام رقابت‌ها بتوانم ۱۵ پاس گل بدهم.

* از سنین کم متوجه شدم استعداد فوتبالی دارم

من تا سن ۱۲ سالگی ورزش‌های زیادی را انجام دادم برای مثال هندبال، بسکتبال، دوومیدانی و فوتبال بود. حتی در ابتدا برای تیم ملی فوتسال هم بازی کردم اما در نهایت فوتبال را انتخاب کردم. مربی فوتسال من از من خواست تا فوتبالم را ادامه دهم و از این انتخابم همچنان خوشحالم.

* الگویم در زمان کودکی

من کاپیتان بودم و همیشه بازیکنی بودم که تفاوت را در بازی ایجاد می‌کرد. در آن زمان الگوی من فرناندو تورس بود اگر چه من در آن زمان طرفدار منچستر یونایتد بودم. یک دوست داشتم که هوادار لیورپول بود و قهرمان او استیون جرارد بود. ما در آن زمان بازی‌های آنها را نگاه می‌کردیم و تلاش می‌کنیم تا آنها را محقق کنیم.

*جام جهانی ۲۰۱۸ به همراه ایران

یک غافلگیری برای همه خواهد بود. ما مردم را غافلگیر می‌کنیم. ما تیم خوبی به همراه بازیکنان جوان و دارای ویژگی‌های مختلف داریم. ما در این جام جهانی می‌خواهیم از گروهمان صعود کنیم و به مرحله دوم برسیم. ما در مقدماتی جام جهانی ۹ بازی انجام دادیم و شکستی را متحمل نشدیم. البته جام جهانی کاملا متفاوت است ولی نظرم این است که ما نسبت به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل قوی تر شدیم. این برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران است که برای دوبار پیاپی در جام جهانی حضور پیدا می‌کند. ما در سال ۲۰۱۴ نتوانستیم به مرحله بعد صعود کنیم اما مردمی جوری ما را تشویق کردند که ما می‌توانیم برای رسیدن به این مرحله مبارزه کنیم. اکنون هدف ما در این جام جهانی حداقل صعود از مرحله گروهی است و ملت ایران بیشتر از اینها را از ما انتظار دارند.

* در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ مسافت زیادی را مسافرت کردم

 من فکری در سر ندارم ولی در مسابقات سفرهای طولانی زیادی داشتم. ما باید مسافت های زیادی را طی می‌کردیم زیرا مقابل تیم هایی مانند چین و کره جنوبی باید بازی می‌کردیم. البته ما قبل از این بازی ها باید به گوام می‌رفتیم. به نظرم در طول ۳ روز ۱۲۰۳۵۰ کیلومتر سفر کردن موفقیتی جالب است. خوشبختانه ما نتایج مطلوب را به دست آوردیم. آیا این مسافت ها را با ماهواره رفتی؟ خنده نه با شرکت های هواپیمایی مختلف سفر کردم.

* زیباترین ورزشگاهی که در آن بازی کردم

در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در ورزشگاه‌های زیبای زیادی بازی کردم. واقعا ورزشگاه ها در آن مسابقات شگفت انگیز بود. در هلند ورزشگاه دی کوئیپ واقعا زیبا است. استادیومی که در گوام بود واقعا دیوانه کننده بود. چمن مصنوعی این ورزشگاه مانند سنگ بود؛ انگار داشتیم در خیابان فوتبال بازی می‌کردیم.

* زیباترین یادگاری  فوتبالی‌ام

پیراهنی که برای اولین بار با آن برای تیم ملی ایران بازی کردم، برای واقعا ویژه است و هنوزم آن را دارم. در طول سال ها بسیاری از چیزها را جمع کردم اما تمام این چیز در خانه والدینم در ایران هستند و مادرم آنها را نگه می‌دارد.

* در ایران همه آلکمار را می‌شناسند

من در این تیم بازی می‌کنم و به همین دلیل همه مردم ایران آلکمار را می‌شناسند. البته با این وجود هواداران واقعی فوتبال آلکمار را از خیلی وقت پیش می‌شناسند. در سال ۲۰۰۹ آلکمار قهرمان هلند شد و به همین خاطر در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرد. همچنین در این چند سال گذشته در لیگ اروپا حضور داشت. بسیاری از ایرانی ها دوستدار تیم ملی هستند در نتیجه بازیکنان تیم ملی را در هر جا که باشند دنبال می‌کنند.

 *چیزهایی که در کنار فوتبال را دوست دارم

دوست دارم در بیرون به همراه دوستانم غذا بخورم. البته همچنین دوست دارم آشپزی کنم و آشپزی‌ام خوب است و این کار را از مادر یاد گرفتم. خرید را هم دوست دارم. در آمستردام شما می‌توانید خرید خوبی انجام دهید. اما وقتی به تعطیلات کوتاهی می‌روم تنها یک روز را به خرید اختصاص می‌دهم. البته من بازی فیفا ۲۰۱۸ را نیز بازی می‌کنم.

/فارس

پاسخی بگذارید