تاریخ: ۱۸:۰۴ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی تیم فوتبال نوجوانان گفت: . می‌دانیم بازی سختی در پیش داریم اما شک نکنید اسپانیا هم روز سختی خواهد داشت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از  سایت رسمی فدراسیون فوتبال، عباس چمنیان در نشست خبری پیش از بازی مقابل اسپانیا عنوان کرد:خیلی خوشحالم در کوچی هستیم. این مسیری بود که هدف گذاری کرده بودیم و خوشحالم در مسیر هدف قرار داریم. می‌دانیم بازی سختی در پیش داریم اما شک نکنید اسپانیا هم روز سختی خواهد داشت. ما برای این مسابقه به طور کامل آماده هستیم. این انگیزه بالا را داریم که به جمع ۴ تیم برتر جهان برسیم. اسپانیا را آنالیز کرده‌ایم و راههای موفقیت مقابل این تیم را می دانیم.همیشه فوتبال اسپانیا قابل احترام است و امیدوارم با موفقیت از بازی خارج شویم.

وی درباره تجربه بازی مقابل آلمان و تاثیر این موضوع بر بازی اسپانیا گفت: ما همیشه تلاش کرده ایم از بازی‌های مان درس بگیریم. چه این حریف آلمان بزرگ باشد و چه تیمی باشد که از نظر اسمی پایین تر باشد. این فقط به اینجا برنمی گردد و همیشه همین نگاه را داریم.به طور حتم درس های بازی اسپانیا هم در آینده به ما کمک زیادی می کند.

سرمربی تیم ملی درباره استراتژی تیم ایران در بازی با اسپانیا اظهار داشت: ما می‌دانیم بازی با اسپانیا مثل مسابقه با مکزیک مرگ و زندگی است. پس اولویت ما پیروز شدن در این بازی است.اطمینان داشته باشید که از ما در این مسابقه بازی تهاجمی خواهید داد و فرصت زیادی به اسپانیا نخواهیم داد.

وی درباره زدن سه ضربه پنالتی ایران در مسابقات قبلی توسط سه بازیکن مختلف و اینکه آیا بازیکنانی که قرار است در صورت رسیدن بازی فردا به پنالتی،این ضربات را بزنند مشخص شده اند یا نه،گفت:این موضوع نشان می دهد همه بازیکنان ما آماده هستند.بازیکنان آماده ما در مسابقات قبلی باعث گرفتن پنالتی شدند.اینکه سه نفر این پنالتی ها را زدند نشان می دهد کل تیم آمادگی خوبی دارند.البته استراتژی ما در بازی با اسپانیا پیروز شدن در جریان مسابقه است.اما اگر بازی به پنالتی برسد همه این آمادگی را دارند که ضربه را بزنند.

سرمربی تیم ایران در پاسخ به پرسش خبرنگاری که تیم ملی ایران را با لسترسیتی مقایسه کرده بود اظهار داشت:ما یک کشور هستیم و یک باشگاه نیستیم.من اصلا دوست ندارم تیم ملی نوجوانان ایران به تیمی شبیه شود. ما خودمان هستیم.اینکه ما استراتژی بازی مان چیست مشخص است.عملکرد ایران در ۴ بازی گذشته نشان می دهد ما تعادل خوبی در دفاع و حمله داشته ایم.استراتژی ما گل نخوردن و ایجاد فرصت های گلزنی زیاد است.

وی درباره تجارب و خاطراتش از حضور در هند گفت:حس خیلی خوبی از هند دارم. ما اشتراکات زیادی با شما داریم. مردم بسیار خونگرم و مهربانی دارید که این موضوع در میان ایرانی ها هم وجود دارد. دو تجربه خوب هم از هند داریم که در سال گذشته و امسال انجام شد. این برای من و بازیکنانم یک نقطه روشن بوده است.

چمنیان درباره اینکه آیا تیم ایران آمادگی روحی دیدار با اسپانیا را دارد یا نه اظهار داشت:روحیه پیروزی طلبی ایران تمام شدنی نیست.به طور حتم بازیکنان صد در صد برای حضور در این مسابقه راضی اند.بلافاصله پس از پایان دیدار ایران و عراق در سال گذشته در بازی های آسیایی،کارمان را برای این روزها آغاز کردیم.اولویت ما آمادگی ذهنی برای چنین مسابقات بزرگی بود.سپس به اجرای تاکتیکی هایی که در این ۴ بازی به ما کمک کرد فکر می کردیم.درست است حضور اسپانیا در مرحله گروهی در کوچی به این تیم کمک کرد تا با شرایط آب و هوایی و زمین ورزشگاه آشنا شود اما ما امتیازات داریم که آنها ندارند.ما فقط در برابر مردم ایران مسول نیستیم بلکه دوست داریم هر بیننده ای که مسابقات ما را می بیند راضی شود و لذت ببرد.همانطور که مردم گوا تیم ایران را خیلی خوب تشویق کردند به طور حتم مردم کوچی هم تیم ایران را مثل تیم کشورشان تشویق می کنند.

/فارس

پاسخی بگذارید