تاریخ: ۱۸:۴۵ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: جام حذفی کوتاه‌ترین راه برای کسب سهمیه آسیایی است و امیدوارم «وینفرد شفر» و بازیکنانش از کنار این فرصت به راحتی نگذرند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،ایوب اصغرخانی  در خصوص دیدار آبی پوشان مقابل نساجی در جام حذفی اظهار داشت: شفر بسیار با تجربه تر از آن است که نساجی را دست کم بگیرد. همیشه در جام های حذفی تیم های لیگ یکی بیشتر از لیگ برتری ها انگیزه دارند و این موضوع باعث می شود که در دیداری هایی که یک پای آن تیم های لیگ یکی هستند و یک پای آن تیم های لیگ برتری، شاهد شگفتی هایی باشیم. گواه مدعای من همین مرحله قبلی بازی هاست که بسیاری از تیم های لیگ برتری به دست تیم های لیگ یکی حذف شدند.

وی افزود: استقلالی‌ها باید جام حذفی را جدی بگیرند. آنها حق ندارند نساجی را دست کم بگیرند و به چشم تیم لیگ یکی به آن نگاه کنند. نساجی از تیم های خوب لیگ دسته اول است که از کادر فنی خوبی هم بهره می‌برد. غفلت کردن از این تیم و دست کم گرفتن آن به منزله از دست رفتن جام حذفی است.

مربی سازنده رده‌های پایه کشورمان که بسیاری از شاگردان او در تیم جوانان استقلال از بازیکنان تاثیرگذار تیم بزرگسالان این باشگاه هستند در خصوص آخرین شرایط این تیم بیان داشت: استقلال در زمان منصوریان در راه جوانگرایی گام بر می‌داشت و شفر هم نشان می‌دهد که بی‌تمایل نیست این راه را ادامه دهد. استقلال بهترین بازیکنان جوان ایران را دارد و این جوانان به زودی تبدیل به نسل طلایی این تیم می شوند.

پیشکسوت آبی پوشان که سابقه حضور در فینال جام باشگاه های آسیا را با این تیم دارد در خصوص حذف پرسپولیس از این رقابت‌ها در بازی مقابل الهلال تصریح کرد: از حذف پرسپولیس متاسفم شدم. چون در این بازی ها نماینده کشور ما بود و طبیعی بود بعنوان یک ایرانی دوست داشتم نماینده کشورم برنده این بازی باشد. اما واقعیت این است که فاصله فوتبال ایران با کشورهای پیشرفته آسیا در باشگاه ها بسیار زیاد است. این واقعیت فوتبال ما است که العین و الهلال در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتایج مشابه ۶ به ۲ استقلال و پرسپولیس را مغلوب کنند.

اصغرخانی گفت: با شرایطی که بر فوتبال ما حاکم است به این زودی ها و طی یکی دو سال نمی‌توانیم این فاصله عمیق را از بین ببریم. اگر از همین امروز استارت بزنیم و خوب کار کنیم شاید دست کم ۱۰ سال دیگر باشگاه های ما بتوانند به سطح اول باشگاه های آسیا برسند.

/مهر

پاسخی بگذارید