تاریخ: ۱۰:۵۳ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

رئیس فدراسیون هندبال از نهایی شدن سه گزینه اروپایی برای انتخاب سرمربی تیم ملی خبر داد و گفت: حداکثر تا دو هفته آینده سرمربی جدید معرفی می شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،علیرضا رحیمی رئیس فدراسیون هندبال کشورمان  در پاسخ به  این پرسش که «با شروع به کار دولت جدید آیا وزارت ورزش به مشکلات مالی هندبال ورود کرده است یا خیر و اینکه کمیته ملی المپیک بودجه مصوب شما را پرداخت کرده است یا نه؟»، گفت: وزارتخانه به این مشکلات ورود نکرده و کمکی نکرده است اما ما بودجه سال ۹۶ خود را از وزارت ورزش و کمیته دریافت کرده ایم همان طور که به بقیه هم بودجه داده اند به ما هم بودجه سال را پرداخت می کنند و دست شان هم درد نکند اما مشکل امروز هندبال پول سال های ۸۹ و ۹۰ است.

وی افزود: مشکل ما این بود که پول و جریمه های بین المللی که می توانست منجر به تعلیق مان شود را باید پرداخت می کردیم. جرایم مسائل قضایی را هم باید پرداخت می کردیم تا مشکلی ایجاد نشود که خوشبختانه همان طور که در خبر فدراسیون آمد این پول کاملا پرداخت شد. این مسائل خطرناک بود و ما مجبور بودیم حتی از بودجه فدراسیون نیز برای پرداخت آن کمک بگیریم.

رئیس فدراسیون هندبال در پاسخ به این سوال که «فرصت زیادی تا حضور تیم در مسابقات قهرمانی آسیا نیست و وضعیت تیم ملی و اردوهای تیم برای حضور در این رقابتها چگونه است؟»، گفت: اکثر بازیکنان ما لژیونر بوده و خارج از کشور هستند. ما یک ماه و نیم مانده به رقابتهای قهرمانی آسیا را برای برگزاری اردوها گذاشته ایم. اینکه بازیکنان را در اختیار داشته باشیم نیز به ما مربوط نمی شود چرا که طبق قوانین باید منتظر تعطیلات تیم ها و زمان در اختیار گرفتن بازیکنان از باشگاه هایشان باشیم.

وی در مورد اینکه «آیا این زمان برای تدارکات تیم کم نیست و وضعیت استخدام سرمربی چه می شود؟» نیز بیان کرد: ما بازیکنان را در اختیار نداریم. در حال حاضر بیش از ده دوازده  بازیکن لژیونر داریم که از والیبال و بسکتبال بیشتر است . در کنار آن از بچه های داخل کشور هم در ترکیب تیم استفاده می کنیم.  این تعداد لژیونر نیمی از تیم است. اگر چند نفر نباشد که نمی توان سیستمی را برای تیم پیاده کرد. برای ما حضورشان در تیم مهم است و باید در اردو باشند. اینکه مربی در نهایت از کدام ورزشکار در ترکیب تیم استفاده می کند باید منتظر حضور سرمربی باشیم که چه تصمیمی خواهد گرفت.

رحیمی ادامه داد:  انتخاب سرمربی قبل از شروع اردو خواهد بود و به احتمال زیاد ظرف دو هفته آینده اعلام می شود. این مربی از اروپاست و فعلا سه گزینه داریم که بهتر است نام کشورها را نبرم چون مربی سرشناسی است که بازیکنان آن را می شناسند. ما باید یک مربی سرشناس و خوب را به استخدام دربیاوریم چرا که بازیکنان ما لژیونر هستند و باید مربی دانش فنی خوبی داشته باشد تا بتواند تیمی را با این پتانسیل که حتی آقای گل اروپا را در ترکیب دارد هدایت کند. من فکر می کنم بهتر از این تیمی در تاریخ هندبال ایران نبوده است و می تواند موفقیت های خوبی را کسب کند با این حال بازیهای آسیا گروهی است و نمی توان از حالا نتایج را پیش بینی کرد.

رئیس فدراسیون هندبال در مورد برگزاری لیگ و انتقادات مطرح شده نسبت به داوری ها هم گفت: هندبال نوع ورزش اش برخورد است. بهترین سال لیگ را در حال پشت سرگذاشتن هستیم. از نظر آرامش و سطح برگزاری شرایط خوبی بر لیگ حاکم است و من بابت این مسئله از تیم ها و مربیان تشکر کرده ام و امیدوارم تا آخر هم این طور پیش برود. در بحث انتقادات مطرح شده از سوی تیم ها نیز از قدیم این طور بوده که هر وقت تیمی ببازد می گوید داور بد است این مسئله در تمام رشته ها هست.

/مهر

پاسخی بگذارید