تاریخ: ۱۰:۵۲ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال با اشاره به نشست روز گذشته مدیران فوتبال با اعضای فراکسیون ورزش گفت: در این دیدار طرح کامل برون رفت مدیریت ورزش کشور از بحران را ارئه دادیم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،روز گذشته جمعی از مدیران فوتبال کشور از جمله سید کاظم اولیایی، علی فتح الله زاده، عزیزالله محمدی، علی نظری جویباری و علی امیری با حضور در مجلس شورای اسلامی با برخی از نمایندگان مجلس و اعضای فراکسیون ورزش دیدار و گفتگو داشتند.

در همین زمینه سید کاظم اولیایی اظهار داشت: در این جلسه در خصوص مشکلات حاکم بر مدیریت ورزش کشور صحبت‌های مفصلی صورت گرفت. آینده باشگاه داری در ورزش و به ویژه فوتبال از اهم بحث‌های مطرح شده بود و طرحی مبنی بر مناسب سازی مدیریت ورزش کشور ارائه شد.

اولیایی بیان داشت: از ۵ کشور پیشرفته اروپایی در این زمینه الگو برداری کرده بودیم و با جمعبندی این الگوها و ایرانیزه کردن آنها، طرح جامع خود را به فراکسیون ورزش ارائه دادیم. باتوجه به شرایط موجود فوتبال ایران پیشنهادات مطلوبی دادیم که همگی قابلیت اجرایی شدن دارد.

وی افزود: در طرح ما برای بهبود کیفی سه مرحله دارد. اول آزادسازی، دوم تجاری سازی و سوم خصوصی سازی است که برای اجرایی شدن مرحله سوم باید دو مرحله اول را تسریع بخشید.

عضو هیات موسس اتحادیه مدیران فوتبال کشور در ادامه افزود: با توجه به تصویب اساسنامه فدراسیون‌ها که در مجلس اتفاق افتاد، بالاترین مرجع تشخیص در هر رشته خود فدراسیون‌ها هستند. این در حالی است که بر اساس یک قانون ۵۵ ساله این ادارات کل هر استان هستند که باید مجوز فعالیت باشگاه‌ها را بدهند. این مغایرت قانونی هم در این جلسه بررسی شد و باید مشخص شود که متولی باشگاه‌ها عملا کدام نهاد هستند؛ ادارات کل یا فدراسیون‌ها؟

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در خاتمه گفت: مقرر شد این نشست‌ها به صورت روتین ادامه داشته باشد تا برای برون رفت باشگاه‌ها از بحران مدیریت اقدامی عاجل صورت گیرد و ما امیدواریم که این اقدامات در نهایت به سود ورزش کشور باشد.

/مهر

پاسخی بگذارید