تاریخ: ۱۰:۵۱ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

معصومه ابتکار در دیدار با تعدادی از بانوان قهرمان پارالمپیکی تاکید کرد که توسعه و مناسب سازی فضای شهری یک تکلیف است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان، معصومه ابتکار در دیدار با تعدادی از  بانوان قهرمان پاراالمپیکی ابراز امیدواری کرد با کمک دولت مشکلات این ورزشکاران به ویژه از نظر مالی رفع شود تا همچنان قهرمانی و موفقیت این افراد را شاهد باشیم.

وی گفت: خوشحالم که در کنار بانوان قهرمان در پارالمپیک در بخش معلولان و جانبازان هستم، شما با استعدادی که در عرصه ورزشی دارید مدال های ارزشمندی را به دست آورده اید البته زحماتی که برای پیشبرد ورزش بانوان از سوی معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان انجام داده شده قابل تقدیر است.

ابتکار ادامه داد: همه شما قهرمانان و کسانی که با وجود معلولیت و جانبازی تلاش می کنید تا برای کشور افتخارآفرینی کنید برای ما ارزشمند هستید چون با وجود معلولیت و جانبازی که دارید خوشبختانه اعتقاد ندارید که این موضوع برای شما محدودیت ایجاد می کند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان تصریح کرد: این بانوان ورزشکار و دیگر بانوان می توانند استعدادهای خودشان را نشان دهند تا دیگران بانوان هم قدر توانمندی ها و سلامتی خودشان را بیشتر بدانند.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش، همت و انگیزه بالایی که این افراد دارند به طور یقین می توانند همچنان موفق شوند و در سطح جامعه و قهرمانی بدرخشند.

ابتکار تصریح کرد: این ورزشکاران راه را برای شکوفایی استعدادهای خودشان باز کردند و افق بالایی را در زندگی کاری و ورزشی خودشان ترسیم کردند. امید را به وجود آورده اند و این امید خیلی برای ما ارزشمند است.

وی درباره مشکلات و پیشنهاداتی که بانوان ورزشکار ارائه دادند نیز گفت: پیشنهادات شما قابل پیگیری است و امیدواریم بتوانیم یا همکاری شهرداری ها و شوراهای اسلامی این مشکلات را به حداقل برسانیم.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در ادامه با بیان اینکه توسعه اماکن ورزشی و مناسب سازی فضای شهری یک تکلیف است، گفت: کارهای زیادی انجام شده اما هنوز راه زیادی در این زمینه وجود دارد و پیشنهاد می شود این مشکلات را برای روسای شهرداری و شورای شهر ارسال کنیم. بزودی نشستی با شوراها و شهرداران کشور خواهیم داشت و فرصتی داده می شود که یکی از شما ورزشکاران مطالبه خودشان را مطرح کنند.

ابتکار تصریح کرد: ما درخواست ها و مشکلات شما را به مسئولان انتقال خواهیم کرد و امیدواریم باکسب مدال ها همچنان برای کشور افتخارآفرین باشید.

به گزارش مهر، همچنین در این نشست فریبا محمدیان معاون بانوان وزارت ورزش و جوانانگفت: همکاران ما در بخش معمولان در سال ٩٦ افتخارات زیادی را کسب کرده اند.

وی تصریح کرد: امروز ورزشکارانی که در این نشست حضور دارند صاحب مدال ها و افتخاراتی درجهان هستند که شایسته تقدیرهستند.

در این دیدار زهرا نعمتی در رشته تیروکمان، ساره جوانمردی در  تیراندازی، نیزه در رشته های پرتاب نیزه و پرتاب وزنه حضور داشتند و الهه فلاح در رشته اسکیت به صورت تلفنی صحبت کردند.

در پایان این نشست همچنین بانوان ورزشکار مشکلات خود را مطرح کردند.

/مهر

پاسخی بگذارید