تاریخ: ۸:۳۴ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

وزیر ورزش با اشاره به چهار فاکتور مهم برای حضور در بازی های آسیایی اندونزی گفت: در رشته های پایه و پرمدال باید کارهای اساسی انجام شود چون عقب هستیم

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، سلطانی فر در جلسه ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی ، نتایج بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را یک شاخص مهم برای رشد و توسعه ورزش کشور دانست و گفت: برای قرار گرفتن در سکوهای اول تا سوم باید دررشته های پایه و پرمدال هنوز کارهای اساسی انجام شود و عقب هستیم.

وزیر ورزش و جوانان افزود: ۱۰ ماه به بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا زمان باقی مانده است و برای نتیجه گیری بهتر درچهار مورد اصلی باید گشایش ایجاد کنیم. اول تامین سریع امکانات سخت افزاری لازم برای برخی رشته ها ظرف یکماه آینده، موضوع دوم تامین بودجه مورد نیاز برای برگزاری اردوهای بهتر برای رشته هایی که در آن شانس مدال آوری بیشتر است، سومین مورد نتایج بازی های اسیایی ۲۰۱۸ برای المپیک ۲۰۲۰ هم یک شاخص مهم است و روسای فدراسیون های ورزشی باید نتایج ورزشکاران خود در بازیهای آسیایی برای ارزیابی کار خود مهم تلقی کنند.

وزیر ورزش و جوانان بالا بردن انگیزه برای مدال آوران طلا در بازیهای آسیایی جاکارتا را چهارمین مورد و از مهمترین برنامه های خود بر شمرد و گفت : قطعا یکی از اهداف مهم ما در دوره آینده بازیهای آسیایی کسب مدال طلای بیشتر و قرار گرفتن در رده مناسب شان ورزش ایران در جدول توزیع مدالها خواهد بود.

وزیر ورزش و جوانان ضمن تاکید به برگزاری جلسات متعدد با روسای فدراسیون ها خواستار حداکثر نظارت و مراقبت از قهرمانان و ورزشکاران در ماه های آخر آمادگی قبل از بازی های آسیایی شد و گفت: چند فدراسیون و رشته ای که در بازی های داخل سالن ترکمنستان نتیجه مطلوب نگرفتند باید دلایل قانع کننده داشته باشند و پاسخگو باشند.

/مهر

پاسخی بگذارید