تاریخ: ۱۰:۰۳ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مربی تیم فوتبال پیکان تأکید کرد این تیم برای ادامه پیدا کردن موفقیت‌هایش باید خود را در بالاترین سطح فنی و ذهنی حفظ کند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،حمید مطهری  در مورد پنج پیروزی پیاپی پیکان در لیگ برتر که آخرین آنها نیز در دیدار مقابل گسترش فولاد تبریز رقم خورد، اظهار داشت: پس از اینکه از چهار بازی ابتدایی خود دو امتیاز گرفتیم، مدیریت باشگاه به خوبی عمل کرد، چون آنها می‌دانستند که ما در کادرفنی با چه سبکی کار می‌کنیم. با توجه به نفراتی که در این فصل به خصوص در بخش حمله از دست داده بودیم، برای رسیدن به وحدت تاکتیکی لازم نیاز به زمان داشتیم.

وی افزود: این طبیعی است که وقتی شما تغییرات زیادی در تیم‌تان دارید، باید برای رساندن سایر بازیکنان به هارمونی و هماهنگی، وقت زیادی هم بگذارید. خوشبختانه این زمان از سوی مدیریت باشگاه به ما داده شد و با مدیریت زمان و مثلث مدیریت باشگاه، کادرفنی و بازیکنان توانستیم به وحدت تاکتیکی برسیم و نتایج خوبی را به دست بیاوریم. با توجه به بودجه متوسطی که این فصل در پیکان هزینه شده، نتایج به دست آمده تا به اینجا خوب بوده است. ضمن اینکه تازه در هفته نهم هستیم و نباید فکر کنیم که لیگ برای ما تمام شده است. به خصوص بازیکنان پیکان باید به این موقعیت حساس به خوبی فکر کنند تا بتوانیم روند خوب‌مان را ادامه بدهیم. باید بتوانیم به همین شکل کارمان را ادامه داده و امتیازات‌مان را تا پایان فصل جمع کنیم که برای این کار بازیکنان باید خود را در بالاترین سطح فنی و ذهنی حفظ کنند.

مربی تیم فوتبال پیکان در خصوص شرایط این تیم برای بازی روز پنجشنبه مقابل تراکتورسازی گفت: تمرین شنبه را تعطیل کردیم تا بازیکنان ریکاوری خوبی برای یک هفته سخت داشته باشند. از امروز دوباره تمرینات‌مان را آغاز می‌کنیم و با توجه به شرایط تیم تراکتورسازی، تمرینات را برنامه‌ریزی کرده‌ایم. هم روی شرایط تاکتیکی تراکتورسازی و هم روی شرایط فنی خودمان کار خواهیم کرد تا برای بازی روز پنجشنبه آماده شویم. این را هم می‌دانیم که تراکتورسازی این فصل با مشکلاتی از جمله محرومیت از نقل‌وانتقالات مواجه بوده است، اما باید توجه داشته باشیم که آنها تیمی خوب و ریشه‌دار هستند. ما برای تراکتورسازی احترام قائلیم و سعی خواهیم کرد بهترین بازی را انجام بدهیم.

مطهری در واکنش به این مسئله که پیکان فصل گذشته هم پس از چند بازی نتایج خوبی در لیگ کسب کرد و با وجود اُفت تیم در نیم‌فصل دوم همچنان در بالای جدول باقی ماند، خاطرنشان کرد: تیمی که سال گذشته بسته بودیم، برای ثبات در لیگ بود، چون به مدیران باشگاه قول داده بودیم، تیم را در لیگ برتر حفظ کنیم. با این حال با تلاش و تمریناتی که انجام دادیم، تیم به نقطه‌ای رسید که حتی می‌توانست کسب سهمیه کند.

وی تصریح کرد: موفقیت فصل گذشته پیکان، مدیون مثلث مدیریت، کادرفنی و بازیکنان است که توانستیم ششم جدول شویم. این فصل انتظارات از ما بالاتر رفته است، اما همیشه باید نگاه منطقی نسبت به فوتبال داشته باشیم. ما به دنبال کسب نتیجه بهتر نسبت به فصل گذشته هستیم، اما این اتفاق شرایط خاص خودش را دارد و موضوعات مختلفی برای رسیدن به موفقیت دخیل است. امیدوارم همه این آیتم‌ها را داشته باشیم تا بتوانیم نسبت به فصل گذشته نتیجه بهتری کسب کنیم.

مطهری که جزو بازیکنان دهه ۷۰ پرسپولیس است درباره مصاف این تیم با الهلال که روز سه‌شنبه برگزار می‌شود، گفت: با اینکه به‌عنوان مربی پیکان در این هفته سخت باید تمام تمرکزمان روی تیم خودمان باشد، اما برای پرسپولیس آرزوی موفقیت دارم. با توجه به نتیجه دیدار رفت و شکست ۴ بر صفر در ابوظبی، پرسپولیس بازی فوق‌العاده سختی دارد. با این حال ما ایرانی‌ها همیشه کارهای بزرگی کرده‌ایم. صعود به فینال با این شرایط کار بسیار سختی است، اما نشدنی نیست. امیدوارم پرسپولیس روز موفقی را مقابل الهلال داشته باشد و با کسب نتیجه‌ای آبرومند، مردم ایران را خوشحال کند.

/تسنیم

پاسخی بگذارید