تاریخ: ۱۹:۴۹ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

وزیر ورزش و جوانان گفت: خصوصی سازی در ورزش برای من یک راهبرد مهم است و تلاش می‌کنم با رفع موانع مدیریتی، سیاسی، حقوقی و اقتصادی این اتفاق در ورزش ایران به سرعت رخ بدهد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مسعود سلطانی فر در دیدار با سید میر اشرف پوری حسینی معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: کاهش تصدی گری دولت و کم شدن وابستگی تیم ها و باشگاه‌ها به اقتصاد دولتی از جمله برنامه های من در دولت دوازدهم است.

وزیر ورزش و جوانان افزود: مفهوم خصوصی سازی در ورزش کشور هنوز به درستی جا نیفتاده است و اقتصاد ورزش با وجود پتانسیل بالا هنوز بخش بسیار کوچکی از کسب و کار در اقتصاد ایران را تشکیل می دهد که این موضوع دلایل مختلفی مانند رقابت غیرمستقیم دولت با بخش خصوصی، مقاومت مدیران نسبت به کاهش تصدی گری دولت به دلیل وابستگی‌شان به بخش دولتی، فقدان امنیت سرمایه گذاری و در نهایت ضعف تشکیلات و شاید قوانین لازم برای فعال تر شدن این بخش دارد.

سلطانی‌فر با شاره به مدل های موفق دنیا در موضوع واگذاری و خصوصی سازی در ورزش گفت: شرایط جهان امروز و گسترش بسیار سریع خدمات ورزشی، ضرورت اصلاح ساختارها و واگذاری بسیاری از اقدامات اجرایی به مردم در قالب بخش های خصوصی را به ما یادآوری می کند و تصور می کنم از اولین گام ها در این مسیر گسترش مفهوم و فرهنگ سازی درباره خصوصی سازی ، اصلاح و تعدیل ساختارهای سازمانی دولتی است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: فعالیت بنگاه‌های اقتصادی در هر مکان قطعا باعث افزایش تولید ناخالص ملی و سرمایه های ملی است و به نظرم با کمک سازمان های مسئول مانند خصوصی سازی می توانیم با اصلاح ساختار بخش‌های دولتی ورزش ، تمرکز زدایی نظام اداری و کنترل بیشتر به تسریع روند خصوصی سازی کمک بیشتری کنیم.

سلطانی‌فر در جهت تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی تبیین شده توسط مقام معظم رهبری ، افزایش کیفیت خدمات و اشتغال زایی را بحث مهم دیگر خود در ورزش کشور خواند و گفت: دراصل، خصوصی سازی واگذاری مسؤولیت دولت در هرچه کارآمدتر کردن سرمایه ها با اتکا به مشارکت بخش خصوصی است و جلب مشارکت بیشتر مردم در فعالیتهای تولیدی و خدماتی است.

در این نشست رئیس سازمان خصوصی سازی درباره فرایند خصوصی سازی و واگذاری باشگاه های ورزشی و بویژه استقلال و پرسپولیس مواردی را مطرح کرد و مقرر شد در در نشست‌های بعدی برنامه های مشترک وزارت ورزش و جوانان و سازمان خصوصی سازی در این مورد بررسی و اعلام شود.

/تسنیم

پاسخی بگذارید