تاریخ: ۱۹:۲۵ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال، گفت: همه از نوع بازی ایران، نتیجه به دست آمده و فوتبال هدفهمند تیم لذت بردند. بعد از بازی سوم مشخص شد کادرفنی توانسته از نظر روحی، بدنی و … تیم را به خوبی حفظ کند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،امین راستی، در مورد صعود تیم فوتبال نوجوانان ایران به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۷ هند، گفت: جا دارد به بازیکنان و کادرفنی تیم فوتبال نوجوانان صعود مقتدرانه را به مرحله بعد تبریک بگویم. این تیم کار بزرگی انجام داد و باعث افتخار همه مردم ایران شدند.

وی افزود: همه از نوع بازی ایران، نتیجه به دست آمده و فوتبال هدفمند تیم لذت بردند. بعد از بازی سوم مشخص شد کادرفنی توانسته از نظر روحی، بدنی و … تیم را به خوبی حفظ کند. معمولا در این سن یک تیم وقتی دو بازی را برنده می‌شود در بازی‌های بعدی از لحاظ روحی دچار غرور می‌شوند اما این تیم نشان داد از لحاظ روحی آماده است. در بازی که صعود ایران قطعی شده بود عملکرد خوبی از ملی‌پوشان دیدیم. تنها نگرانی من خستگی بازیکنان و مصدومیت یکی دو تن از بازیکنان است. امیدوارم کادرفنی با درایتی که دارد این مسئله را هم حل کند و تیم به آمادگی لازم برسد. تیمی که دیدم کیفیت حضور در بین چهار تیم برتر دنیا را دارد.

راستی که چند سال قبل مربی تیم نوجوانان، بود، تصریح کرد‌: حدود ۱۰ بازیکن این تیم از نونهالان در کنار ما حضور داشتند. شنیدم محمد شریفی به عنوان یکی از ۶۰ استعداد برتر شناخته شده که اگر این مسئله صحت داشته باشد اتفاق بسیار خوبی است که جای خوشحالی دارد.

وی در پایان تصریح کرد: این نتیجه که کسب شده اتفاقی نبوده است. کادرفنی، فدراسیون فوتبال، باشگاه‌ها،‌مربیان و … تاثیر گذار بودند. فدراسیون بداند از الان کار اصلی آغاز شده است. وقتی بازیکن زیر ۱۷ سال در رده جهانی قرار می‌گیرد از این بعد کار مربیان و باشگاه‌ها سنگینتر می‌شود چرا که باید این بازیکنان را آماده پیشرفت و رساندن به تیم بزرگسالان کنند این کار نیاز به درایت و مدیریت قوی دارد که باید انجام شود.

راستی در پایان خطاب به بازیکنان تیم نوجوانان گفت: یوزپلنگ‌ها سریعتر بدوید.

/فارس

پاسخی بگذارید