تاریخ: ۱۹:۲۳ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

وکیل بازیکن سابق تیم استقلال دلیل شکایت این بازیکن به کنفدراسیون فوتبال آسیا را تشریح کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در خصوص شکایت امیرحسین صادقی از تیم فوتبال استقلال به کنفدراسیون فوتبال آسیا بابت مطالبات مالی‌اش، گفت: امیرحسین صادقی موکلم دو سال قبل برای جدایی از استقلال مبلغی در حدود ۳۲۰ میلیون تومان به این باشگاه بخشید اما طبق اقرار رسمی باشگاه استقلال که به صورت مکتوب در اختیار ما قرار دارد قرار بود مبلغ یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان که از استقلال طلبکار است ظرف مدت ۱۵ روز تسویه شود و آنها برای این موضوع تعهد دادند اما با وجود مراجعات مکرر استقلالی‌ها از تعهدات‌شان سر باز زدند و از آنجا که کمیته انضباطی و فدراسیون فوتبال توانایی برخورد با این باشگاه را ندارد ما به مراجع بین‌المللی شکایت کردیم و شکایت‌مان را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه کردیم. هفته بعد هم برای طرح موضوع در کمیته تعیین وضعیت فیفا به فدراسیون جهانی فوتبال مراجعه می‌کنیم.

وی ادامه داد: برای تیم استقلال و هواداران پرشورش احترام ویژه‌ای قائل هستیم و از هواداران استقلال عذرخواهی می‌کنیم اما موکل من به دلیل همین بدهی‌ها ممنوع‌الخروج و ممنوع‌المعامله شده است. صادقی حتی توانایی خرید و فروش یک خط تلفن همراه را هم ندارد و در این شرایط چاره‌ای جز اینکه به مراجع بین‌المللی مراجعه کنیم،  نبود. از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می‌خواهم همانطور که در بحث مسائل فنی استقلال ورود کردند و حرف‌های فنی زدند در مورد بدهی‌های بازیکنان استقلال هم صحبت کنند.

این وکیل حقوقی اظهار داشت: ما شکایتی هم از باشگاه تراکتورسازی انجام دادیم چرا که صادقی بیش از ۴ سال است که ۱۴۶ میلیون تومان از تراکتورسازی طلبکار بود که مبلغ ۷۲ میلیون آن پرداخت شد اما باقی این مبلغ باقی مانده و همچنین پرداخت مالیات این بازیکن هم به عهده باشگاه تراکتورسازی بوده است که به دلیل عدم پرداخت این مطالبات صادقی باز هم ممنوع‌الخروج و ممنوع‌المعامله شده و به همین دلیل در کمیته انضباطی فیفا و کمیته تعیین وضعیت این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

شکرریز افزود: مرتضی کاشی بازیکن سابق تیم صبای قم هم به دلیل فسخ یک طرفه و غیرموجه قراردادش از این باشگاه شکایت کرد که رقمی در حدود ۷۹۰ میلیون تومان جریمه برای باشگاه صبا در پی داشت اما از آنجا که او سال‌ها کاپیتان صبا بوده ۳۹۰ میلیون این پول را بخشید و قرار شد ۴۰۰ میلیون از محل درآمدهای باشگاه صبا از سازمان لیگ دریافت کند که این اتفاق نیفتاد.به همین دلیل به کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا مراجعه کردیم و با اسناد رسمی پیگیر این موضوع در کمیته تعیین وضعیت هستیم و اگر این موضوع انجام نشود محرومیت‌هایی شامل محرومیت از پنجره نقل و انتقالات، کسر امتیاز، لغو پروانه حرفه‌ای و حتی سقوط به دسته پایین‌تر را منجر خواهد شد.

/فارس

پاسخی بگذارید