تاریخ: ۹:۰۷ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

بارسلونا پس از ۷ پیروزی متوالی در لیگ برای رد شدن از خوان هشتم، کار دشواری پیش‌رو دارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،پس از یک دوره جنجالی و پر از آشوب سیاسی، بارسلونا در لیگ اسپانیا به زمین بازی برمی‌گردد تا با کسب هشتمین پیروزی متوالی فصل بیش از پیش خرج خودش را از سایرین جدا کند اما رقیب، اتلتیکو مادریدی است که در اولین میزبانی بزرگ لیگی خودش در ورزشگاه تازه تاسیس «واندا متروپولیتانو» اصلا قصد کم آوردن ندارد. بازی ساعت ۲۲:۱۵ امروز (شنبه) در واقع خوان هشتم بارسلوناست.

 انگیزه بارسلونا، بازدارندگی اتلتیکو مادرید

شاید تنها عامل منفی حال حاضر در رختکن بارسلونا، خستگی سوارز و مسی بابت سفر به آمریکای‌جنوبی بابت بازی‌های ملی هفته گذشته باشد وگرنه همه بازیکنان این تیم و حتی ۲ فوق‌ ستاره این باشگاه این روزها در اوج آمادگی قرار دارند. کسب ۷ پیروزی در ۷ بازی ابتدایی، چیزی نبود که کسی از والورده و تیم ویرانش در پیش‌فصل انتظار داشته باشد اما آنها پله به پله پیشرفت کرده‌اند. در سوی مقابل اتلتیکو مادرید هرگز در بازی‌های بزرگ کم نمی‌آورد؛ هر چند  ۶ امتیاز از دست رفته تا اینجای فصل آن هم در بازی‌های نه‌چندان کلیدی، اندکی سرسخت بودن همیشگی تیم مادریدی را زیر سوال برده است.

 غایبان بازی 

غیب ورسالیکو، هرناندس و فیلیپه لوئیس در اتلتیکو قطعی به نظر می‌رسد. والورده امیدوار است اندرس اینیستا، مصدومیت ناشی از حضور در بازی‌های ملی را پشت سر گذاشته و برای این بازی به آمادگی کامل برسد. علاوه بر «دن آندرس» احتمال غیبت آردا توران ناآماده هم در لیست بارسلونا وجود دارد.

رویارویی‌های اخیر 

با وجود قدرت گرفتن اتلتیکو مادرید در چند سال اخیر، این تیم اکثر اوقات مقابل بارسلونا در موضع ضعف قرار داشته است؛ نشان به آن نشان که آنها در ۶ رویارویی اخیر با کاتالونیایی‌ها، ۴ بار شکست خورده‌اند، یک بار تن به تساوی داده‌اند و تنها یک بار در بازی ۱۶ آوریل ۲۰۱۳ موفق به شکست دادن قهرمان سابق اروپا شده‌اند.

 ترکیب احتمالی

اتلتیکومادرید: اوبلاک، ساویچ، گودین، فران، لوکاس، گابی، سائول، کوکه، گایتان، گریزمان و تورس

بارسلونا: تراشتگن، روبرتو، پیکه، اومتیتی، آلبا، بوسکتس، پائولینیو، اینیستا، مسی، دلوفئو و سوارز

/تسنیم

پاسخی بگذارید