تاریخ: ۹:۰۶ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

بزرگترین بازی هر فصل لیگ برتر انگلیس این بار در ظهر هنگام، درجه حرارت هر هواداری را به بالاترین میزان می‌رساند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مهم نیست پرافتخارترین تیم‌های انگلیس کجای جدول یا در چه وضعیتی هستند. جدال لیورپول و منچستریونایتد به شکل عجیبی برای هواداران‌شان و فوتبال انگلیس مهم است؛ به حدی که برای جلوگیری از خشونت و در واقع سهولت مهار هواداران عمدتا جنجالی ۲ تیم، معمولا بازی‌های‌شان در ساعت صرف ناهار (ظهر) در انگلیس برگزار می‌شود به حدی که به همه بازی‌ها در جزیره «MATCH» گفته می‌شود و به این جدال «THE GAME»!

بله، این بازی به حدی حساس است که  در حدود بیش از ۵۰ سال، هیچ بازیکنی جرات نکرده مستقیم بین ۲ تیم جا به جا شود!

در گرمای ظهر 

جدال ساعت ۱۵ امروز (شنبه – به وقت ایران) بین ۲ غول در آغاز هفته هشتم لیگ برتر انگلیس هم قاعده‌ای شبیه به همه جدال‌های قبلی طرفین دارد. این بار منچستریونایتدِ ژوزه مورینیو در اوج قرار دارد. این تیم از دقیقه ۸۰ به بعد اکثر ۷ بازی گذشته در لیگ، «مورینیو تایم» به راه انداخته و با زدن بیشترین تعداد گل بین همه تیم‌های فصل جاری لیگ برتر بین دقایق ۸۰ تا پایان بازی، پا به پای منچسترسیتی در صدر جدول برای قهرمانی رقابت می‌کند. لیورپول اما اوضاع خوبی ندارد. این تیم در ۳ بازی قبلی ۲ تساوی به دست آورده؛ هر چند در ازای این نتایج نه‌چندان مطلوب، یک کوتینیوی آماده را دوباره در اختیار گرفته؛ البته ممکن است به دلیل فشردگی سفر به آمریکای‌جنوبی، او و فرمینیو از ابتدا به میدان نروند.

 منچستریونایتد بدون ۳ بازیکن کلیدی 

طبق ادعای ژوزه مورینیو، منچستریونایتد در این بازی بزرگ از حضور فلینی، کریک و پوگبا مصدوم بی‌بهره است. لیورپول هم مانه را به دلیل ادامه محرومیت در اختیار ندارد و لاورن و کلاین هم به احتمال زیاد در زمین حضور نخواهند داشت. احتمال نرسیدن لوکاکو، مهاجم آماده منچستریونایتد به دلیل مصدومیت در بازی‌های ملی وجود دارد.

رویارویی‌های قبلی 

منچستریونایتد در ۲۲۷ رویارویی قبلی ۸۷ پیروزی و ۶۴ تساوی به دست آورده و نسبت به رقیب شرایط بهتری دارد. از زمان بازنشستگی فرگوسن، طی ۴ فصل و۸ بازی لیگی، منچستریونایتد ۴ بار پیروز شده، ۲ بار تن به تساوی داده و تنها ۲ بار آن هم در اولین فصل جدایی فرگی به لیورپول باخته است. آخرین پیروزی لیورپول مقابل منچستریونایتد در لیگ به بازی برگشت فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ برمی‌گردد؛ جایی که ۲ پنالتی از جرارد و گل سوارز، برتری ۳ بر صفر آنفیلدی‌ها در اولدترافورد را رقم زد. ۲ بازی فصل گذشته ۲ تیم با تساوی‌های بدون گل و یک بریک به ترتیب در آنفیلد و اولدترافورد به پایان رسید.

ترکیب احتمالی 

لیورپول: مینیوله، لاورن، متیپ، ترنت، مورنو، هندرسون، چمبرلین،جان، کوتینیو، صلاح و فرمینو

منچستریونایتد: دخه‌آ، جونز، بیلی، والنسیا، یانگ، هررا، ماتیچ، راشفورد، مخیتاریان، لوکاکو و ماتا

/تسنمی

پاسخی بگذارید