تاریخ: ۹:۰۲ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

بازیکن تیم والیبال بانک سرمایه تهران با کمک مالی به یک تیم لهستانی، مانع انحلال آن شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،چند روز پیش، مشکلات مالی تیم «گدانسک» لهستان به حدی رسید که اخبار آن سر از رسانه‌های این کشور در آورد و چیزی نمانده بود که یکی از قدرت‌های لیگ لهستان از پلاس لیگا، کنار بکشد.

مشکل از زمانی شروع شد که شرکت نفتی «لوتوس» به عنوان اسپانسر اصلی تیم شهر گدانسک، دیگر حاضر نشد در تیم والیبال این شهر سرمایه گذاری کند. همین تصمیم، تیم مردمی و پرطرفدار گدانسک را تا یک قدمی انحلال پیش برد اما هواداران این تیم با تشکیل کمپینی، مبلغ پول لازم برای نجات تیم محبوب خود را فراهم کردند.

جالب اینکه علاوه بر هواداران، تعدادی از ورزشکاران لهستانی مثل کارول کاووس، سباستین میلا و حتی اوکاش ژیگادوو، ملی پوش سابق والیبال لهستان و پاسور فعلی تیم بانک سرمایه تهران که هرگز در این تیم بازی نکرده است نیز مبالغی را برای کمک به گدانسک، اهدا کردند. حالا این تیم تنها به ۹۳ هزار دلار دیگر برای بقا در پلاس لیگا نیاز دارد.

داریوژ گادومسکی، رئیس باشگاه گدانسک در این مورد گفت: به تمام بازیکنان تیم، احترام می گذارم که تیم را با وجود مشکلات زیادی که داشت، ترک نکردند. از آناستازی نیز متشکرم که با بازیکنان صحبت کرد و مانع رفتن آنها شد.

آندره آناستازی، سرمربی ایتالیایی گدانسک به بازیکنانش وعده داده بود که میزان دستمزد آنها در فصل جدید، کاهش پیدا نخواهد کرد. او یکی از نامزدهای سرمربیگری تیم ملی ایران هم بود.

/تسنیم

پاسخی بگذارید