تاریخ: ۲۱:۵۷ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرپرست فدراسیون والیبال گفت: جمهوری اسلامی ایران نامزد نخست میزبانی مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال در سال ۲۰۱۸ است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،دکتر محمدرضا داورزنی درباره نشست دپارتمان لیگ ملت های والیبال که شب گذشته در پاریس برگزار شد، گفت: یکی از مصوبه های این نشست تغییر نام «لیگ جهانی» به «لیگ ملت های والیبال» است که از سال ۲۰۱۸ در دو گروه مردان و زنان برگزار می شود.
وی تصریح کرد: در هر گروه زنان و مردان ۱۶ تیم در سطح یک این رقابت ها شرکت می کنند که در گروه مردان و در هفت سال آینده ۱۲ تیم از جمله ایران ثابت هستند و چهار تیم متغیر خواهند بود.

سرپرست فدراسیون والیبال ایران و عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی والیبال ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان نامزد مرحله نهایی لیگ ملت های والیبال سال ۲۰۱۸ نیز معرفی شده است که نامزد نخست کسب این میزبانی نیز محسوب می شود.
وی ادامه داد: مرحله مقدماتی لیگ ملت های والیبال سال ۲۰۱۸ مردان با حضور ۱۶ تیم در مدت پنج هفته برگزار می شود که جمهوری اسلامی ایران در هفته پنجم دور مقدماتی نیز میزبان سه تیم این رقابت ها در تهران است.

دکتر داورزنی درباره تیم های شرکت کننده در رقابت های مردان گفت: تیم های برزیل، ایران، چین، ایتالیا، لهستان، صربستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، آلمان، روسیه و آرژانتین حضورشان در این رقابت ها برای هفت سال آینده از سوی فدراسیون جهانی تضمین شده است و تیم های استرالیا، کره جنوبی، کانادا و بلغارستان در رقابت های ۲۰۱۸ شرکت می کنند و چهار تیم متغیر این رقابت ها در گروه هستند.
وی در پایان گفت: فدراسيون جهانى واليبال به صورت آنلاين بليت فروشى ليگ ملت های والیبال را در همه كشورهاى حاضر در این رقابت ها رصد مي كند.

/خبرآنلاین

پاسخی بگذارید