تاریخ: ۲۰:۵۸ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی تیم فوتبال استقلال، گفت: در نیمه اول خیلی خوب بازی کردیم. از دفاع و رو به جلو خوب حرکت کردیم. یک شانس گل به دست آوردیم. یکی از مشکلات بزرگ ما این بود که شانس گل درست نکردیم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،وینفرد شفر بعد از تساوی مقابل فولاد در نشست خبری، گفت: به خبرنگاران عزیز سلام می‌کنم. در نیمه اول خیلی خوب بازی کردیم. از دفاع و رو به جلو خوب حرکت کردیم. یک شانس گل به دست آوردیم. یکی از مشکلات بزرگ ما این بود که شانس گل درست نکردیم.

شفر افزود: شانش گل زیادی درست نکردیم و باید خیلی بیشتر کار کنیم. سه بازیکن ملی پوش به ما اضافه شدند و سخت دارند در کنار تیم تمرین می‌کنند. از صددرصد امروز ۶۰ درصد خواسته‌های من برآورده شد. در تعویض توپ از راست به چپ و برعکس مشکل داشتیم. تیم مقابل تیم دفاعی فولاد که در زمین خودش جمع شده بود فقط از طریق سانتر و شوت می‌توان گل زد. سانترهای ما خوب نبودند یا بلند ارسال می‌کردیم یا ارسال‌هایمان کوتاه بود. باید بیشتر کار کنیم. امروز می‌دیدیم کدام بازیکنان هماهنگ نیستند و هنوز هنماهنگی لازم را نداریم.

سرمربی استقلال یادآور شد: هرچه زمان بازی طولانی‌تر می‌شد استرس تیم بالا می‌رفت. از هفته‌های آینده روی تمامی نقاط کار می‌کنیم تا آمادگی تیم بیشتر شود. باید بدانیم کی توپ بلند و چه زمانی کوتاه بزنیم. گلر و دفاع ما عالی کار کردند البته توپ زیادی روی دروازه نیامد. روزبه و مجید هم خوب بودند. بازیکنان ما پاس‌های اشتباه زیادی می‌دهند که از آنها توقع دارم آرامتر و با آرامش بیشتر بازی کنند. در یک صحنه بازیکن شماره ۱۰ ما خوب فرار کرد ولی سانتر پشت سرش فرود آمد. باید روی این مسائل بیشتر کار کنیم و با توان بازیکنان این مشکلات را رفع کنیم. جا دارد از هواداران هم تشکر کنم. نمی‌دانم تعداد هواداران چقدر بود اما از آنهایی که خواهش کردیم امروز به ورزشگاه آمدند. ما همه روزه کار می‌کنیم و روزی می‌رسد که آنها خوشحالتر به خانه برمی‌گردند.

وی افزود: ما باید خیلی‌ سریعتر بازی را دنبال کنیم و از طریق گوشه‌ها سانتر کنیم. من همیشه به بچه‌ها گفته‌ام توپ را به حرکت درآورند نه اینکه دنبال توپ بروند. بچه‌ها امروز تلاش خود را برای پیروزی انجام دادند اما هنوز به هماهنگی نرسیده‌ایم، البته یکی به دوهای خیلی قشنگی هم داشتند که معتقدم از نظر ذهنی همه چیز باید تغییر کند. فوتبال اول باید در ذهن باشد اینکه چطور توپ را کوتاه یا بلند سانتر کنند و تعادل باید برقرار شود.

شفر در ادامه خاطرنشان کرد: گوشه‌ها باید یاد بگیرند زود تغذیه شوند ما این بازی را نگاه می‌کنیم، آنالیز می‌کنیم و خیلی چیزها وجود دارد که می‌توان آنها را خیلی خوب انجام داد.

سرمربی استقلال همچنین درباره ترکیب این تیم که تقریبا مثل ترکیب سرمربی سابق است، خاطرنشان کرد: تقریبا یا ۱۰۰ درصد؟ من عملکرد بچه‌ها و بازی‌ها تیم ملی را دیده‌ام. بازی‌های فولاد را هم از طریق ویدئو دیده‌ام که خیلی بهتر از این بودند. امروز هم خوب بودند. ما فقط نتوانستیم پاس نهایی را بدهیم. نظرم بود با یک فوروارد دیگر کار را شروع کنیم. اما چون شرایط دست او خوب نبود با یکی دیگر کار را ادامه دادیم. پارسال هم می‌دانم به این شکل گل‌زنی کردند. خوب بازی کردند اما شرایط با سال گذشته فرق کرده الان بازیکنان استرس دارند به همین دلیل از جایگاه اصلی خود خارج شدند.

شفر خاطرنشان کرد: همه می خواستند بهترین عملکرد را داشته باشند اما گاهی اوقات نمی‌شود. اگر صددرصد دفعه دیگر فورواردها خوب عمل کنند نتیجه عالی خواهیم داشت.

از شفر درمورد دستیارانش سوال شد که مدیر رسانه‌ای استقلال اعلام کرد او در چند نشست در این مورد صحبت کرده و فقط به سوال‌هایی که درمورد بازی باشد جواب می‌دهد.

وی در رابطه با اینکه چطور اینقدر مطمئن می‌گوید کاری می‌کند که استقلالی‌ها خوشحالتر به خانه بروند تصریح کرد: گاهی تیم‌ها با گل‌های اتفاقی برنده می‌شوند ما توانایی بهتر شدن را داریم چرا که می‌بینیم مهره‌هایی در تیم ما هستند. باید وقت کار کردن داشته باشیم. گاهی برنده می‌شویم اما بهتر نمی‌شویم. ما دوست داریم بهتر شویم. امید نورافکن، سجاد شهبارزاده و … باید بهتر شوند. باید بازیکنان را به توان اصلی‌شان برسانیم، البته در فوتبال شانس هم مهم است.

سرمربی استقلال یاداور شد: هدف ما این است که نقاط ضعفمان را برطرف کنیم می‌توانیم دو مهاجم قدبلند بگذاریم و با ارسال‌های پی‌درپی به صورت اتفاقی به گل برسیم. اما این روند ما نیست. باید خیلی سخت کار کنیم و هدف داشته باشیم. به کارمان ادامه می‌دهیم آن وقت صددرصد برنده خواهیم شد چرا که توانش را داریم. ما سه بار در نیمه اول و دو بار در نیمه اول ارسال کردیم که یا کوتاه بود و یا بلند. بازیکان تیم باید از لحاظ تکنیکی هم بهتر شوند. بازی تیم ملی ایران مقابل روسیه را دیدید که چطور به گل رسیدیم. می خواستیم همانطور بازی کنیم باید با تمرین به شرایط بهتر برسیم.

وی تاکید کرد: وقتی یک تیم بسته بازی می‌کند شانس گلزنی کم می‌شود. یا باید از طریق شوت به گل رسید یا اینکه توپ را به سرعت به کناره‌ها برد تا با سانتر و عوض کردن جناح بازی فضا بوجود آورد. این چیزی نیست که با یک هفته کار بدست بیاید و نیاز به زمان داریم.

شفر در ادامه نشست خبری درباره نگرانی هواداران از دربی تصریح کرد: خوشحالم که در این دربی هستم این مسابقه یکی از بزرگترین دربی‌ها است که حتی خبرنگاران آلمانی گفته‌اند می‌خواهند آن را پوشش دهند. در تیم خودم در دربی‌های زیادی شرکت کرده‌ام، تماشاگران نگران نباشند این بچه‌ها روز به روز تلاش می‌کنند از جایگاهی که هفته قبل داشته‌اند خارج شوند. من هم کمک می‌کنم تا مشکلات را برطرف کنیم. از انرژی مثبتی که برای برد لازم داریم استفاده می کنیم.

وی ادامه داد: صحبت‌های متعددی صورت گرفته و سیستم‌های دیگری برای بازی وجود دارد. الان وقت داریم. ضربات ایستگاهی آنطور که توقع داشتم نبود. یک سوم گل‌ها از روی ضربه ایستگاهی و بقیه روی ضدحمله به ثمر می‌رسد. ما باید روی آن کار کنیم. جلوی دروازه حریف توپ‌های زیادی را از دست دادیم وقتی تیمی دفاعی بازی کند زمانی که ما هم پاسکاری کنیم فقط کار خودمان را سخت‌تر می‌کنیم. در این صورت فقط توپ زمانی از دست حریف خارج می‌شود که خطا شود. بنابراین ما باید خیلی کار کنیم و توپ را برای هم تیمی‌‌هایمان باز کنیم. اگر این اتفاق می‌افتاد من اینجا نبودم چون استقلال صدرنشین می‌شد. من تمام سعی‌ام را می‌کنم و مطمئنم با پشتیبانی اعضا به جدول برمی‌گردیم.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که شما پاسکاری‌های زیادی داشتید اما مهاجمان عقب بودند و جلو نمی‌رفتند اظهار داشت: درست گفتید، بازیکنان یکی به دو داشتند اما بعد توپ به سمت دیگری می‌رفت. ما باید به شرایطی برسیم که بازیکنان با چشم بسته مسیر را بدانند.یک بار بازیکن شماره ۷ خواست داخل بیاید که اگر یکی به دو می کرد به نتیجه می رسید.گاهی اوقات اگر بازی باز می‌شد بازیکن دیگر به سمتی می‌رفت که توپ به پشتش می‌رسید. ما باید به گونه‌ای تمرین کنیم که بازیکنان بدانند کی بروند و کی بیایند. این چیزی است که از طریق ویدئوها آنالیز می‌‌کنیم.

شفر افزود: من خودم سورپرایز شدم که بازی فولاد را دیدم. مثلا ایمان مبعلی بازیکن خوبی بود اگر آنها امروز خوب بازی نکردند ما باید بهتر بازی می‌کردیم. ما نتوانستیم گل بزنیم. باید روی ضربات ایستگاهی کار کنیم. بازیکنان دقیقا باید بدانند تصورم این است آنها باید آنقدر هماهنگ شوند که وقتی می‌خوابند و بیدار می‌شوند بدانند توپ را چطور برای یکدیگر بفرستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باید با مهاجمان بیشتر کار کنیم مهاجمان باید بیرون بیایند و جزو بازی باشند. متاسفانه در یک صحنه خوب کار کردیم که داور آفساید اعلام کرد. توقعم بیشتر است باید یکسری چیزها را تغییر دهیم. اول جام حذفی را در پیش داریم و بعد از آن باید در دربی به میدان برویم. من خوشحال هستم و شما هم خوشحال باشید. در ادامه بهتر خواهیم شد.

خبرنگاری سوالی در مورد اینکه بهنام برزای ارتباط خوبی با فرهاد مجیدی دارد و به همین خاطر آیا او با مجیدی مشورت کرده که خواستار حضور این بازیکن شده که در این لحظه مدیررسانه ای استقلال اعلام کرد فقط در مورد بازی سوال پرسیده شود و طبق قانون باید این اتفاق بیفتد که شفر در جواب گفت: باید در مورد بازی صحبت کنیم.

/فارس

پاسخی بگذارید