تاریخ: ۱۹:۲۵ :: ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مدیران باشگاه با آرامش و بدون هیچ جار و جنجالی مشغول آغاز مذاکرات برای تمدید قرارداد بازیکنان هستند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مشكلات باشگاه به گونه‌ای است كه باید هرچه زودتر قرارداد بازیكنان تمدید شود چراكه پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شده و پس از محرومیت، زمانی برای این كار وجود ندارد.

آبروریزی خارجی
رأی محرومیت باشگاه پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالات، یك آبروریزی تمام عیار برای فوتبال ایران بود. مدیران باشگاه قبل از اعلام حكم بارها می‌گفتند امكان ندارد پرسپولیس محروم شود زیرا شواهد و اسنادی وجود دارد كه باشگاه را از این محرومیت دور می‌كند اما فیفا به راحتی باشگاه را محروم كرد، برای پرسپولیس جریمه نقدی در نظر گرفت و به مهدی طارمی اعلام كرد ۴ ماه حق ندارد در هیچ دیداری رسمی به میدان برود. این یك آبروریزی به تمام معنا بود كه در دوران مدیریت علی‌اكبر طاهری رقم خورد. آرامش هواداران به هم ریخت و آینده‌ای مبهم برای پرسپولیس ساخت.

لبخند خوشبختی برای سرخ‌ها
با این حال نمی‌توان باور كرد بازیكنان پرسپولیس از این اتفاق ناراحت هستند. آنها بدون شك از اینكه پنجره نقل و انتقالات بسته شده و پرسپولیس نمی‌تواند بازیكنی بگیرد، چندان ناراضی نیستند چون همه چیز به سودشان شد. آنها حالا چه بخواهند و چه نخواهند، خوشبخت‌ترین بازیكنان فوتبال ایران هستند و می‌توانند هر شرطی كه دل‌شان خواست برای تمدید قرارداد بگذارند و باشگاه نیز مجبور است همه شروط را بپذیرد تا تیم اصلی و ذخیره‌ها را حفظ كند و به كارش در لیگ ادامه دهد.

برای پرسپولیس شرط و شروط می‌گذارند
درست در همین روزها كه هواداران پرسپولیس بابت شكست ۴ بر صفر مقابل الهلال عربستان زانوی غم بغل كرده‌اند و ابراز ناراحتی می‌كنند، برخی بازیكنان در مواجهه با پیشنهاد تمدید قرارداد برای باشگاه شرط و شروط می‌گذارند. این شاید برای اولین بار باشد كه بازیكنان برای پرسپولیس شرط می‌گذارند و باشگاه نیز «مجبور به قبول» این شروط می‌شود. پرسپولیسی‌ها چند شرط اساسی دارند كه در صورت تحقق آن، قراردادشان را دوباره تمدید می‌كنند در غیر این صورت،‌ ساز جدایی را كوك كرده و روی اعصاب هواداران می‌روند.

تسویه‌حساب و رشد رقم قرارداد
از جمله شرط‌هایی كه بازیكنان پرسپولیس دارند، تسویه‌حساب مطالبات قبلی است. طبق شنیده‌های ما از یك منبع آگاه در باشگاه پرسپولیس، مدیران باشگاه به هر بازیكنی كه پیشنهاد اولیه بابت مذاكره برای تمدید قرارداد داده‌اند، آن بازیكن گفته در ابتدا باید مشكلات گذشته حل شود و بدانیم كه قرار است پول‌مان را به صورت یكجا دریافت كنیم. شرط دیگر برخی از آنها نیز بالا رفتن رقم قراردادهاست. پرسپولیسی‌ها انتظار دارند قبل از تمدید، رقم قراردادها را افزایش دهند.

پرسپولیس شبیه تراكتورسازی
یكی از مدیر برنامه‌های فعال فوتبال ایران كه با باشگاه پرسپولیس نیز همكاری می‌كند، در این مورد به ما گفت: «بازیكن وقتی می‌فهمد باشگاه دچار چنین مشكلی شده، قطعاً بیشتر به خودش فكر می‌كند و دنبال آن است تا رقم قراردادش را چند برابر بیشتر كند. باشگاه هم برای آنكه این بازیكنان را از دست ندهد، مجبور می‌شود از اسپانسر پول بیشتری بگیرد و مبلغ قراردادها را بالا ببرد. بازیكن می‌بیند اگر باشگاه او را از دست بدهد، هیچ بازیكن دیگری را نمی‌تواند جایگزین كند و به همین علت طوری با پرسپولیس مذاكره می‌كند كه برنده باشد. هم در پرسپولیس می‌ماند و هم رقم بسیار خوبی می‌گیرد. این مسائل كاملاً طبیعی است و برای تراكتورسازی هم پیش آمد!»

ماندن برانكو، شرط نه چندان محكم!
البته از دور و نزدیك خبر می‌رسد بازیكنان پرسپولیس یك شرط اساسی دیگر هم برای ماندن در این تیم دارند‌؛ اینكه باشگاه بتواند قرارداد برانكو ایوانكوویچ را تا پایان فصل هجدهم یعنی لیگ فصل آینده تمدید كند. اگر برانكو ماندگار شود، بازیكنان هم می‌مانند اما به نظر نمی‌رسد این شرط به اندازه بالا رفتن رقم قرارداد و تسویه‌حساب مطالبات قبلی برای بازیكنان اهمیت داشته باشد. یك شرط نه چندان قرص و محكم! تصور كنید بازیكنی كه طلب گذشته‌‌اش را بگیرد و رقم قراردادش را تا ۲۰ یا ۳۰ درصد افزایش بدهد، دیگر به ماندن یا رفتن مربی‌‌اش فكر می‌كند؟!

/خبرورزشی

پاسخی بگذارید