تاریخ: ۱۹:۱۵ :: ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان، گفت: کاری به شرایط استقلال و تغییرات این تیم ندارم. ما باید به وضعیت خودمان نگاه کنیم و کار خودمان را پیش ببریم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سیدسیروس پورموسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد وضعیت فولاد خوزستان گفت: شراطمان خوب است چند روزی تمرینات را تعطیل کردیم و پس از آن کارمان را برای ادامه لیگ پیش بردیم. دو بازی دوستانه داشتیم و امروز هم به رامشیر سفر می‌کنیم تا به مصاف استقلال این شهر برویم.

وی در مورد اینکه فولاد روند خوبی داشت و این تعطیلات بد زمانی به فولاد رسید تصریح کرد: روندمان بسیار خوب بود این شرایط حاصل تلاش کادر فنی، کادر پزشکی و همه اعضای تیم است. ما بعد از بازی مقابل سیاه‌جامگان روند امتیازگیریمان را آغاز کردیم و بازیکنان به خودباوری رسیدند. در سه بازی گذشته هفت امتیاز کسب کردیم که در بازی مقابل استقلال خوزستان هم می‌توانستیم برنده شویم اما اتفاقات فوتبالی باعث شد دقیقه ۹۳ گل بخوریم. در آن مسابقه هم با وجود ۱۰ نفره بودن تا دقایق پایانی بسیار خوب بازی کردیم.

سرمربی فولاد خوزستان در رابطه با رویارویی تیمش در هفته نهم مقابل استقلال که به تازگی هدایتش به وینفرد شفر سپرده شده تصریح کرد: ما بیشتر از استقلال به خودمان فکر می‌کنیم و این مساله را به بازیکنان تیم هم تاکید کردم. اینکه مربی استقلال تغییر کرده صددرصد روی این تیم تاثیر می‌گذارد اما مهم این است که ما خودمان باشیم و از لحاظ روحی، روانی و فنی برای مسابقه آماده شویم تا بتوانیم نتیجه لازم را در تهران بگیرم.

وی درمورد اینکه آیا حضور مربی جدید استقلال را ناشناخته نکرده است گفت: یک مربی طی ۱۵-۱۴ روز نمی‌تواند تغییرات زیادی در تیم بوجود بیاورد شاید این تغییر از لحاظ روحی و روانی روی تیم تاثیر بگذارد. استقلال در هفته‌های ابتدایی بدشانسی‌های زیادی آ‌ورد. آنها هواداران پرشوری دارند و باید مراقب حریف باشیم. استقلال بعد از پیروزی مقابل سپیدرود می‌خواهد به موفقیت‌های خود ادامه دهد و این مساله کار را برای ما سخت می‌کند.

وی درمورد اینکه حسین بیت‌سعید سال قبل زیر نظر او یکی از بهترین مهاجمان ایران بود ولی امسال در استقلال کیفیت خوبی ارائه نکرده است اظهار داشت: بازیکنان خوزستانی به لحاظ عاطفی حساس هستند و باید خیلی روی آ‌نها کار کرد. بیت سعید بعد از درخششی که در ۳-۲ سال اخیر داشت امسال استقلال را انتخاب کرد که این مساله برای همه ما قابل احترام است. بدشانسی‌های استقلال گریبان بیت سعید را هم گرفت او در ۹ هفته ابتدایی نتوانسته گلزنی کند که این مساله از لحاظ روحی رویش تاثیر گذاشته است. امیدوارم بیت سعید بتواند هرچه زودتر خود را به شرایط ایده‌آل بازگرداند.

سرمربی فولاد درمورد عملکرد احمد عبدالله‌زاده و حامد لک در مقابل توگو و اینکه آیا از آنها در فولاد رضایت دارد گفت: خیلی خوشحال  شدم بعد از مدت‌ها نماینده‌ای از فوتبال خوزستان به تیم ملی دعوت شد و به میدان رفت. احمد عبدالله‌زاده که روز گذشته به طور ثابت بازی کرد عملکرد خوبی داشت. درمورد حامد لک هم ما از اول فصل روی او نظر داشتیم و می‌‌دانستیم اگر لک روی کارش جدیت داشته باشد می‌تواند به صورت فیکس برای تیم ملی به میدان برود. او چندین سال در لیک برتر تداوم داشته و عملکرد فنی‌اش قابل قبول بوده است اما باید یک مقدار بیشتر به خودباوری برسد تا تبدیل به گل اول تیم ملی شود. کی‌روش شرایطی بوجود آورده که هیچ بازیکنی در حاشیه امنیت نیست به همین خاطر بازیکنان با تلاش بیشتر می‌توانند جایگاه خود را بدست بیاورند. حضور این دو بازیکن موج مثبتی در همه تیم‌ها ایجاد کرد تا آنها هم بدانند می‌توانند نماینده در تیم ملی داشته باشند.

پورموسوی در پاسخ به اینکه آیا فولاد می‌تواند نماینده‌های دیگری در تیم ملی داشته باشد تصریح کرد: فکر می‌کنم ۳-۲ بازیکن دیگر ما هم می‌توانند به تیم ملی دعوت شوند. ۹-۸ ماه تا جام جهانی زمان باقی مانده و بازیکنان این فرصت را دارند تا با عملکرد خوب خود به تیم ملی برسند و جایگاه خود را تثبیت کنند.

/فارس

پاسخی بگذارید