تاریخ: ۱۹:۳۱ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
نام نویسنده: علی احمدی
درخشش هفت کشتی گیر آزادکار مازندرانی در بازیهای آسیایی ۲۰۱۷ ترکمنستان

هفت کشتی گیر مازندرانی در پنجمین دوره بازیهای آسیایی داخل سالن ۲۰۱۷ ترکمنستان موفق به کسب مدال شدند

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در پنجمین دوره بازیهای آسیایی داخل سالن ۲۰۱۷ ترکمنستان هفت کشتی گیر مازندرانی در ترکیب تیم ملی کشتی آزاد موفق به کسب مدال شدند که از این تعداد ۳ مدال خوشرنگ طلا، یک مدال نقره و سه مدال برنز بود.

ایمان صادقی در وزن ۶۱ کیلوگرم، عزت الله اکبری در ۸۶ کیلوگرم و مجتی گلیج در ۹۷ کیلوگرم سه طلایی کشتی آزاد، حسین الیاسی در ۷۴ کیلوگرم مدال نقره و نادرحاج آقا نیا در ۵۷ کیلوگرم، فرزاد عموزاد در ۶۵ کیلوگرم و سعید داداش پور در وزن ۷۰ کیلوگرم به سه مدال برنز دست یافتند.
در دومین روز این مسابقات در وزن ۶۱ کیلوگرم ایمان صادقی در دور اول ساندیپ تومار قهرمان آسیا از هند را با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب کرد، وی در دور با توجه به حاضر نشدن رستم رمضان اف از تاجیکستان به برتری رسید و راهی دیدار نیمه نهایی شد، صادقی برای حضور در دیدار فینال تیمور آیتاکولوف از قزاقستان را با نتیجه ۷ بر ۲ مغلوب کرد، صادقی در دیدار پایانی با نتیجه ۱۱ بر صفر سپرمیرات میرادوف از ترکمنستان را مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.
در وزن ۷۰ کیلوگرم سعید داداش پور در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر گولومجان شریپوف از تاجیکستان را شکست داد، اما در دور بعد مقابل آدام باتیروف کشتی گیر روسی الاصل و قهرمان آسیا از بحرین با نتیجه ۴ بر ۴ شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال داداش پور به گروه بازنده ها رفت، وی در این گروه هلتا میسالفوا از ساموآ را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد، داداش پور در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر مالیک جان سدید از افغانستان را از پیش رو برداشت و به مدال برنز رسید.
در وزن ۸۶ کیلوگرم عزت اله اکبری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم لین زوشن از چین را با نتیجه ۱۳ بر ۳ مغلوب کرد، وی در دور سوم مقابل محمد اینام از پاکستان با نتیجه ۶ بر ۲ پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد، اکبری در دیدار نیمه نهایی با نتیجه ۱۶ بر ۸ از سد آدلیت داولومبایف از قزاقستان گذشت و راهی دیدار فینال شد، وی در دیدار نهایی به مصاف امیدجان عثمان اف قهرمان آسیا و دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از ازبکستان رفت و با نتیجه ۹ بر ۲ به پیروزی رسید تا چهارمین مدال طلای تیم ملی کشتی آزاد را بدست آورد.
همچنین در روز نخست این مسابقات مجتبی گلیج مدال طلا، حسین الیاسی مدال نقره و نادر حاج آقا نیا و فرزاد عموزاد به مدال برنز رسیده بودند.
گفتنی است، از ترکیب هشت نفره تیم ملی کشتی آزاد در پنجمین دوره بازیهای آسیایی داخل سالن ۲۰۱۷ در ترکمنستان هفت کشتی گیر مازندرانی بودند که همگی موفق به کسب مدال شدند.

پاسخی بگذارید