تاریخ: ۱۰:۳۱ :: ۱۳۹۶/۰۶/۳۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

کسب سه مدال طلا توسط ملی پوشان کشتی پهلوانی ایران در بازی‌های داخل سالن آسیا در ترکمنستان، شب طلایی و موفقیت آمیزی را برای کاروان ورزش کشورمان رقم زد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رقابت های کشتی پهلوانی پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا و اقیانوسیه، شب گذشته در شهر عشق آباد پایتخت ترکمنستان در سه وزن در برگزار شد که هر سه نماینده کشورمان با شکست تمامی حریفان خود صاحب مدال طلا شدند.

نتایج مسابقات کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

دروزن ۷۰ کیلوگرم محمد نادری در دور نخست مقابل سوخبات بولدخای از مغولستان با نتیجه ۶ بر ۲ (ضربه فنی) به پیروزی رسید وی در دور بعد نیز با نتیجه ۴ بر صفر (ضربه فنی) آریدوی ریانتا از اندنزی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد، نادری در این مرحله نیز با شکست ۲ بر صفر (ضربه فنی) عباس کامار از پاکستان راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال به مصاف سلیمان اوماروف از ترکمنستان رفت و در یک کشتی حساس با نتیجه ۴ بر ۴ به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۹۰ کیلوگرم ارشک محبی در دور اول مقابل یاکوب مریدوف از ترکمنستان با نتیجه ۲ بر صفر (ضربه فنی) به پیروزی رسید وی در دور دوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد آلیسر دوستوف از ترکمنستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محبی در این مرحله با نتیجه ۶ بر صفر (ضربه فنی) سنی کریستیان از اندونزی را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۱۰ بر صفر (ضربه فنی) محمد عدنان از پاکستان را از پیش رو برداشت و صاحب گردن آویز طلا شد.

در وزن ۹۰+ کیلوگرم احمد میرزاپور پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل باتار باتبولد از مغولستان با نتیجه ۲ بر صفر (ضربه فنی) به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله نیز با نتیجه ۶ بر صفر (ضربه فنی) آلتانگ چینبات از مغولستان را شکست داد و به دیدار پایانی راه یافت. میرزاپور در دیدار پیانی فرهاد آناکولوف از تاجیکستان را با نتیجه ۴ بر صفر (ضربه فنی) از پیش رو برداشت و به مدال طلا رسید.

/مهر

پاسخی بگذارید