تاریخ: ۹:۴۸ :: ۱۳۹۶/۰۶/۲۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

تیم ملی فوتبال هفت نفره ایران به جمع ۴ تیم برتر مسابقات جهانی آرژانتین راه یافت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،تیم ملی فوتبال هفت نفره کشورمان با شکست تیم برزیل در رقابت‌های مرحله دوم، موفق شد به جمع ۴ تیم برتر دنیا راه یابد.

امین اله مانی، سرمربی تیم ملی در خصوص این دیدار گفت: همان طور که پیش بینی می‌کردیم، دیدار بین تیم های برزیل و کانادا در گروه A با پیروزی برزیل همراه بود و بر این اساس ایران که تیم دوم گروه B شناخته شده بود، در دیدار مرحله دوم به مصاف تیم اول گروه A یعنی برزیل رفت.

وی افزود: دیدار بسیار حساس و سنگینی را پشت سر گذاشتیم و تا پایان وقت قانونی، هیچ کدام از تیم‌ها گلی به ثمر نرساندند و نتیجه بدون گل باقی مانده بود.

رئیس انجمن فوتبال معلولین تصریح کرد: با پایان یافتن وقت قانونی، نوبت به وقت اضافه رسید که در وقت اضافه اول هم نتیجه تغییری نکرد و در آخرین دقایق وقت اضافی دوم، حسین تیزبر یک گل به ثمر رساند و ایران با نتیجه یک بر صفر پیروز میدان شد.

سرمربی تیم ملی گفت: بر این اساس ایران به دیدار نیمه نهایی مسابقات جهانی صعود کرد و روز چهارشنبه در مرحله نیمه نهایی مقابل تیم انگلستان به میدان خواهد رفت. از سوی دیگر تیم روسیه و اوکراین نیز در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی با هم روبرو می‌شوند و برنده این دیدار نیز دیگر فینالیست این دوره از مسابقات جهانی خواهد بود.

اله مانی خاطر نشان کرد: دیدار با برزیل، بسیار سنگین بود و حتی از دیداری که با این تیم در بازی های پارالمپیک ریو داشتیم نیز سخت تر بود. این دشواری به خاطر ایجاد تغییرات عمده در نحوه کلاس بندی ورزشکاران است که تمام تیم‌ها را درگیر کرد و مجبور شدیم با ارنج خاصی در مسابقات حاضر شویم اما به لطف خدا توانستیم بار دیگر در جمع ۴ تیم برتر دنیا قرار بگیرم.

این مسابقات از ۱۹ شهریور ماه با حضور ۱۶ تیم آغاز شده و تا اول مهر ماه در شهر سان لوئیز برپاست.

/تسنیم

پاسخی بگذارید