تاریخ: ۲۰:۳۴ :: ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

در دیدار سپاهان مقابل پرسپولیس سهم هواداران تیم تهرانی از سکوهای ورزشگاه نقش جهان کمتر از پنج هزار نفر خواهد بود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مرتضی رمضانی راد مدیر رسانه ای باشگاه فولاد مبارکه سپاهان درخصوص بازی سپاهان مقابل پرسپولیس در هفته هفتم لیگ برتر گفت: باشگاه سپاهان آماده برگزاری ال کلاسیکوی ایران در ورزشگاه نقش‌جهان است. برای برگزاری این دیدار همه تمهیدات لازم اندیشیده شده، آن چیزی که لازم است در باره آن تاکید کنیم این‌ است که طبق تلاش طاهری مدیرعامل و سایر دست اندرکاران باشگاه، همچون سال‌های قبل سهم هواداران پرسپولیس در این دیدار, ۱۰ درصد یعنی به تعداد کمتر از پنج هزار نفر خواهد بود.

وی ادامه داد: اینکه بازی امسال‌مان با پرسپولیس در ورزشگاه بزرگ نقش‌جهان برگزار می‌شود هیچ دلیلی نیست که بخواهیم سهم بیشتری را به هواداران رقیب اختصاص دهیم، اختصاص سکوهای بیشتر به پرسپولیسی‌ها اجحاف در حق هواداران سپاهان است و مدیران باشگاه ما به هیچ وجه زیر بار این موضوع نخواهند رفت.

مدیر رسانه ای سپاهان در مورد اینکه هواداران این باشگاه در مورد تقسیم بندی سکوهای نقش‌جهان برای این دیدار در فضای مجازی اظهار نگرانی کرده اند هم گفت: این نگرانی‌ها بی جهت است. سپاهان در سال‌های اخیر چه در ورزشگاه فولادشهر و حال هم در نقش جهان نشان داده برخلاف برخی استان‌های دیگر، به هیچ وجه مصلحت اندیشی نمی‌کند و کاملا مطابق قانون عمل خواهد شد. وقتی اکثریت مطلق مردم استان اصفهان طرفدار سپاهان هستند و تمایل چندانی به رنگ‌های قرمز و آبی در این استان وجود ندارد، هیچ لزومی ندارد که فرا قانونی عمل و سکوهای بیشتری به هواداران رقیب اختصاص داده شود. اگر خاطرتان باشد سال گذشته که به نقش جهان آمدیم در دیدار سپاهان- استقلال هم قانون ۱۰ درصد برای هواداران استقلال عملیاتی شد و ورزشگاه نقش جهان مملو از هواداران طلایی بود. این نکته را هم اضافه کنم که طبق هماهنگی‌های انجام شده، بلیت‌های هواداران پرسپولیس در چند نقطه شهر که توسط هیئت فوتبال اطلاع رسانی می‌شود به فروش می‌رسد و پرسپولیسی‌هایی که نتوانند بلیت این دیدار را در سطح شهر تهیه کنند نباید به ورزشگاه بیایند، زیرا در محل استادیوم بلیت‌های تیم رقیب به فروش نمی‌رسد.

رمضانی‌راد همچنین در پاسخ به سؤالی در مورد اینکه آیا باشگاه نگران این نیست که به خاطر نتایج ضعیف تیم فوتبال، هواداران سپاهان در دیدار با پرسپولیس در ورزشگاه حاضر نشوند و استقبال کمی از این دیدار به عمل بیاید، نیز اظهار داشت: هواداران سپاهان کاملا حق دارند نسبت به نتایج دور از شان و نامطلوب اخیر سپاهان ناراحت و منتقد باشند و گلایه‌های خود را هم به باشگاه منتقد کرده اند، اما همه این گلایه‌ها درون خانوادگی است. بحث دیدار سپاهان- پرسپولیس که سالهاست از سوی رسانه‌ها، کارشناسان و هواداران به ال کلاسیکو ایران معروف شده یک موضوع ملی است و هواداران با درک این موضوع که سپاهان به‌شدت نیازمند حمایت آنهاست به ورزشگاه خواهند آمد. مطمئن هستیم که آنها توان و بزرگی خود را در این دیدار به نمایش می‌گذارند و اجازه نمی‌دهند که به حیثیت و آبرو شهر و تیم محبوب‌شان در حوزه هواداری خدشه‌ای وارد شود. پنجشنبه روز مانور قدرت هواداران سپاهان است امیدواریم بازیکنان هم در این روز بهترین پاسخ را به حمایت و معرفت این هواداران بدهند.

به گزارش تسنیم دیدار سپاهان و پرسپولیس ساعت ۲۰ روز پنجشنبه هفته جاری (۳۰ شهریور) برگزار می‌شود

/تسنیم

پاسخی بگذارید