تاریخ: ۲۰:۱۶ :: ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مدیرعامل صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور ادعای مربی مستعفی تیم ملی شیرجه مبنی بر دخالت افراد حقیقی در شرکت هواپیمایی قهرمان سیر ایرانیان را واهی خواند و تکذیب کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، رضا خیبری‌نژاد مربی تیم ملی شیرجه ایران که به دلیل عدم اعزام تیم ملی شیرجه به رقابت‌های قهرمانی رده‌های سنی آسیا در تاشکند ازبکستان از سمت خود استعفا کرده در مصاحبه‌ای از دخالت شخصی حقیقی در شرکت هواپیمایی قهرمان سیر ایرانیان و این‌که این شرکت به دلیل تأیید نهایی نکردن بلیت پرواز مقصر اصلی لغو سفر ملی‌پوشان به تاشکند است، گفته بود.

محمد جمشیدی مدیرعامل صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور با اشاره به اهداف این شرکت و عدم دخالت افراد حقیقی در امورات آن، ادعاهای این سرمربی را رد کرد.

جمشیدی در این باره اظهار داشت: مالکیت ۱۰۰ درصدی این شرکت متعلق به صندوق حمایت است و همه عواید آن در راستای حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان هزینه می‌شود و هیچ ارگان و شخصیت حقیقی دخالتی در امورات شرکت قهرمان سیر ایرانیان ندارد.

وی افزود: با تلاش‌هایی که سال گذشته صورت گرفت این شرکت بعد از سال‌ها احیا و فعال شد تا بتواند خدمتی به پیشکسوتان، قهرمانان و جامعه ورزش کرده و درآمد آن صرف حمایت از آن‌ها شود.

مدیرعامل صندوق حمایت با اشاره به ادعای مربی مستعفی تیم ملی شیرجه گفت: قویاً این موضوع را تکذیب می‌کنم و باید بگویم دلیل اعزام نشدن این تیم را باید در جایی دیگری و مجموعه تحت مدیریت آن دنبال کرد.

جمشیدی ادامه داد: از فدراسیون درخواست دارم دلیل مشکلات به وجود آمده را به صراحت شفاف‌سازی کند تا جامعه ورزش علت اصلی عدم اعزام ملی‌پوشان این فدراسیون به مسابقات ازبکستان را بداند و بی‌جهت انتقادات متوجه شرکت هواپیمایی قهرمان سیر ایرانیان نشود.

وی عنوان کرد: وقتی چنین شرکتی در جامعه ورزش وجود دارد و عواید آن صرف قهرمانان و پیشکسوتان می‌شود منطقی به نظر نمی‌رسد که فدراسیون‌ها و مجموعه‌های ورزشی خدمات مربوط به سفرها و تهیه بلیت خود را از شرکت‌های دیگر تهیه کنند.

جمشیدی در پایان خاطرنشان کرد: ما با هدف حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان تلاش کردیم تا شرکت هواپیمایی قهرمان سیر دوباره احیا شود و در این مدت نیز فعالیت و اقدامات گسترده‌ای هم برای خدمت‌رسانی به جامعه ورزش کشور انجام داده‌ایم. نباید با صحبت‌های بی‌منطق و فرافکنی عملکرد این شرکت را زیر سوال برد.

/تسنیم

پاسخی بگذارید