تاریخ: ۲۰:۰۰ :: ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

تیم ووشوی جوانان ایران در روز دوم رقابت‌های قهرمانی آسیا به سه مدال برنز دست یافت تا مجموع مدال‌های خود را به ۳ نقره و ۵ برنز برساند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، نهمین دوره رقابت‌های ووشوی قهرمانی جوانان آسیا از صبح روز (یکشنبه) با حضور ۴۳۳ ووشوکار از ۱۹ کشور به میزبانی شهر «گومی» کره جنوبی آغاز شد و تیم ایران در دو بخش ساندا و تالوی دختران و پسران حریفان قاره کهن رفته است.

در رقابت های امروز(دوشنبه)؛ «محمدعلی مجیری» در فرم «نن گوئن» رده سنی ۱۵ تا ۱۸ سال پسران با امتیاز ۹٫۴۹ به مدال برنز دست یافت و نمایندگان چین تایپه و کره جنوبی با امتیازات ۹٫۵۲ و ۹٫۵۰ اول و دوم شدند.

**«ناهید پورشبانان» در فرم «نن گوئن» رده سنی ۱۵ تا ۱۸ سال دختران با امتیاز ۹٫۳۴ صاحب مدال برنز شد.

در این فرم، «دریا لاتیشوا» از ازبکستان با ۹٫۴۷ به مدال طلا رسید و «شیان لی» از مالزی با ۹٫۴۵ نقره ای شد.

**«زهرا کیانی» در رقابتی حساس با حریفان در فرم «جین شو» رده سنی ۱۵ تا ۱۸ سال دختران به مدال برنز رسید.

«نانوها کیدا» از ژاپن با ۹٫۵۸ قهرمان شد و طلا گرفت و «بین دانگ» از ویتنام با ۹٫۵۷ به مدال نقره رسید.

**در بخش ساندا، «علیرضا ریگی» که پیش از این برابر «آنیش گرونگ» از نپال پیروز شده بود در دومین مبارزه خود در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم با اقتدار بر «الماس دویسیف» از قزاقستان چیره شد و به نیمه نهایی صعود کرد تا مدال برنزش قطعی شود.

وی در مرحله نیمه نهایی با سانداکاری از کره جنوبی مبارزه می کند.

**در وزن منهای ۵۶ کیلوگرم «پویا سلیمان زاده» در مبارزه دشوار با «وان هیم» از ویتنام با وجود تلاش فراوان شکست خورد و از رسیدن به مراحل بعدی بازماند.

**در دیگر فرم های تالوی امروز؛ «مرجان کریمی» در فرم «تای چی چوان» رده سنی ۱۵ تا ۱۸ سال با امتیاز ۹٫۲۳ به مقام چهارمی رسید.

«فان جیان» از چین با امتیاز ۹٫۶۲، «سیدنی چن» از مالزی با ۹٫۵۶ و «دابی یئونگ» از هنگ کنگ با ۹٫۵۲ در رتبه های اول تا سوم این فرم قرار گرفتند.

**«طاها بدیعی» در فرم «چانگ چوان» رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال با امتیاز ۹٫۳۰ رتبه پنجمی را از آن خود کرد.

در این فرم، «گاجو» از فیلیپین با امتیاز ۹٫۴۲ ، «مالکوم لای» از سنگاپور با ۹٫۳۹ و «چوان لیو» از تایپه با ۹٫۳۵ حائز مدال های طلا، نقره و برنز شدند.

**«منیره پناهی» در فرم های «چانگ چوان» و «چیانگ شو» رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال با امتیازات ۹٫۱۲ و ۹٫۲۱ به کار خود پایان داد.

رقابت های ووشوی قهرمانی جوانان آسیا تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت

/تسنیم

پاسخی بگذارید