تاریخ: ۲۰:۲۷ :: ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
نام نویسنده: sobhan

نماینده وزن ۸۵ کیلوگرم کشورمان راهی مرحله یک چهارم نهایی مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان شد. به گزارش مازند اسپرت و به نقل از تسنيم، فرنگی‌کار وزن ۸۵ کیلوگرم کشورمان در آخرین روز از مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان جهان با شکست حریفش از بلاروس توانست راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. حبیب‌الله اخلاقی پس […]

نماینده وزن ۸۵ کیلوگرم کشورمان راهی مرحله یک چهارم نهایی مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان شد.

به گزارش مازند اسپرت و به نقل از تسنيم، فرنگی‌کار وزن ۸۵ کیلوگرم کشورمان در آخرین روز از مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان جهان با شکست حریفش از بلاروس توانست راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

حبیب‌الله اخلاقی پس از استراحت در دور اول مسابقات وزن ۸۵ کیلوگرم در دور دوم این مسابقات مقابل عطایف از ترکمنستان قرار گرفت و با نتیجه ۹ بر صفر حریفش را شکست داد تا گام اول را محکم بردارد. وی در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف جاوید حمزاتوف از بلاروس دارنده مدال برنز جهان رفت و در نهایت با نتیجه ۶ بر یک به برتری رسید تا به مرحله یک چهارم نهایی برسد.

اخلاقی در دور بعد باید با برنده کشتی روستانوویچ از اتریش و آساکولوف از ازبکستان مبارزه خواهد کرد. شکست نمونوی از فرانسه قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ میلادی مقابل آساکالوف از ازبکستان از حوادث دور مقدماتی وزن ۸۵ کیلوگرم است.

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان برگزار در ۷ وزن تاکنون برگزار شده است که تیم ایران توسط قاسم رضایی و یوسف قادریان در اوزان ۹۸ و ۸۰ کیلوگرم صاحب مدال نقره و برنز شده است. سعید عبدولی هم در وزن ۷۵ کیلوگرم صاحب عنوان پنجم شده بود. حمید سوریان، مهدی علیاری، مهدی زیدوند و افشین بیابانگرد نیز از دور مسابقات حذف شدند تا بدین ترتیب ایران دو سهمیه المپیک ۲۰۱۶ برزیل را در اوزان ۹۸ و ۷۵ کیلوگرم کسب کند.

پاسخی بگذارید