تاریخ: ۱۶:۴۴ :: ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
نام نویسنده: sobhan

عضو شورای فنی کشتی فرنگی گفت: اگر سر سوریان را در این ر‌قا‌بتها نمی‌بریدند، وی یکی از امیدهای ما برای کسب مدال طلا بود.     به گزارش “مازنداسپرت بهرام مشتاقی اظها‌ر کرد: کشتی‌گیر‌ان ما در این مسابقات واقعا به خوبی ظاهر شدند. بدون شک اگر در این مسابقات داوران بدون هیچ گونه دلیلی سر […]

عضو شورای فنی کشتی فرنگی گفت: اگر سر سوریان را در این ر‌قا‌بتها نمی‌بریدند، وی یکی از امیدهای ما برای کسب مدال طلا بود.

 

 

به گزارش “مازنداسپرت بهرام مشتاقی اظها‌ر کرد: کشتی‌گیر‌ان ما در این مسابقات واقعا به خوبی ظاهر شدند. بدون شک اگر در این مسابقات داوران بدون هیچ گونه دلیلی سر سوریان را نمی‌بریدند وی با آمادگی بدنی خوبی که داشت بدون شک در حال‌ حاضر روی سکو قرار گرفته بود.

 

 

 

وی ا‌ضافه‌ کرد‌: سوریان در طی یازده سال گذشته هشت بار بایراموف را شکست داده و به مدال طلای جهان دست پیدا کرده است، اما در این دوره از ر‌قا‌بتها به دلیل کش و قوس‌های فراوان و به خاطر خونریزی سر حریفش که من تصور نمی‌کنم سوریان در اثر ضربه سر به صورت وی این کار را کرده باشد، بی جهت به او اخطار دادند و مدال حتمی طلای جهان را از دست وی گرفتند، به طوری که وی حتی نتوانست برای مدال برنز تلاش کند.

 

 

 

عضو شورای فنی درباره عملکرد زیدوند در این مسابقات گفت: زیدوند عملکرد بسیار ضعیفی در این ر‌قا‌بتها داشت و حتی نتوانست در حد خود ظاهر شود. تصور نمی کردم تا این حد کشتی ضعیفی را به نمایش بگذارد.

 

 

 

مشتاقی همچنین در‌ رابطه با سعید عبدولی و این که آیا فکر می کردید که او بتواند به نتیجه ای بهتر از پنجمی دست پیدا کند، خاطر‌ نشان کرد: عبدولی با حریف دانمارکی خود دو بر دو کرد، اما به خاطر اخطاری که در خاک به وی دادند او را وادار کردند که کشتی را به حریف دانمارکی واگذار کند. عبدولی واقعا کشتی خیلی خوبی را به نمایش گذاشت. اگر به وی اخطار اجباری نمی دادند به جای مدال برنز باید مدال نقره جهان را بر گردن آویزان می‌کرد. وی یکی از کشتی‌گیر‌ان خوب ما در این ر‌قا‌بتها بود که از وزن ۶۶ کیلوگرم به وزن ۷۵ کیلوگرم آمده بود که البته در این وزن با کشتی خوبی که به نمایش گذاشت نشان داد که می‌تواند یکی از مدال آوران ما در وزن ۷۵ کیلوگرم المپیک باشد.

 

 

 

عضو شورای فنی در‌ رابطه با عملکرد یوسف قادریان در این ر‌قا‌بتها، اظها‌ر کرد: حضور یوسف قادریان در این ر‌قا‌بتها در وزن ۸۰ کیلوگرم تنها به دلیل ارزیابی وی بود. واقعا وی عملکرد راضی کننده‌ای در این ر‌قا‌بتها داشت و ما اصلا تصور کسب مدال توسط این کشتی‌گیر را نداشتیم، زیرا تصمیم بر این داشتیم تا وی را در این ر‌قا‌بتها مورد سنجش و ارزیابی قرار دهیم.

 

 

 

مشتاقی در ارزیابی از عملکرد علیاری در سنگین وزن، گفت: علیاری به دلیل این که تازه در سنگین وزن کشتی می‌گیرد ما هیچ انتظاری از وی برای کسب عنوان نداشتیم. به‌ هر‌ حال در حال‌ حاضر یکی از مشکلات اساسی در کشتی فرنگی نداشتن حریف خوب در سنگین وزن است. ما بشیر باباجان زاده را به خاطر مشکلاتی که داشت از دست دادیم بنا‌بر‌این باید بتوانیم وزن علیاری را تا ۱۲۰ کیلوگرم ارتقا دهیم تا در ر‌قا‌بتهای آینده در سنگین وزن مشکل خاصی نداشته باشیم.

 

 

 

وی با بیان این که تیم ‌ما در این دوره از ر‌قا‌بتها با بد شانسی مواجه بوده است، افزود: باید قبول کنیم که در ر‌قا‌بتهای آمریکا تمام تیم‌ها با آمادگی قابل قبولی ظاهر شدند و کشتی‌گیر‌ان با وجود این که از هر لحاظ برای شرکت در این ر‌قا‌بتها آماده بودند، اما به هر صورت با بدشانسی روبه رو شدند. من امیدوارم که بتوانیم در دو ر‌قا‌بتی که در ترکیه و قزاقستان خواهیم داشت مابقی سهمیه المپیک را کسب کنیم.

 

 

 

عضو شورای فنی در پایان پیرامون وزن ۶۶ کیلوگرم و این که آیا تصور می کنید ما در این وزن می‌توانیم سهمیه المپیک را کسب کنیم، اظها‌ر کرد: زیدوند دیگر به درد وزن ۶۶ کیلوگرم نمی خورد و ما باید فکر اساسی در این زمینه داشته باشیم. البته نوروزی یکی از سرمایه‌های خوب کشتی فرنگی در این وزن است و از آمادگی خوبی برخوردار است. ما باید بتوانیم نوروزی را در این وزن برای حضور در دو ر‌قا‌بت آینده جهت کسب سهمیه المپیک آماده کنیم. بدون شک نوروزی می‌تواند در این وزن برای ما جزو بهترین‌ها باشد.

 

منبع:ورزش۳

 

 

پاسخی بگذارید