در آستانه لیگ برتر فوتسال بانوان کشور؛
تاریخ: ۱۸:۳۹ :: ۱۳۹۶/۰۶/۱۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری
بلاتکلیفی دختران مازنی و فرار استعداد ها/دو تیم مازنی به دنبال اسپانسر مالی !

فوتبال و فوتسال بانوان مازندران که طول چند سال اخیر استعداد های نابی را به فوتبال کشور معرفی کرده است به مانند فوتبال آقایان به شدت با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کند و همین موضوع باعث فرار استعداد ها به شهرها و استان های دیگر شده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،بعد از عدم حضور نماینده فوتبال ساحلی بانوان به دلیل مشکلات مالی در لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور حالا فوتسالی ها نیز با همین مشکل دست و پنجه نرم می کنند. در حالی که لیگ برتر فوتسال بانوان کشور از مهرماه امسال آغاز خواهد شد ، تیم های مازندرانی در بلاتکلیفی به سر می برند.استقلال ساری و بازرگانی امیر نوشهر دو نماینده استان مازندران در این رقابت ها هستند که هنوز تمرینات خود را آغاز نکرده اند و  طبق شنیده ها، به دلیل  مشکلات مالی توان برگزاری تمرینات و حضور در مسابقات را ندارند.

بازرگانی امیر نوشهر که با هدایت نرگس رودگر یکی از بهترین مربیان حال حاضر فوتسال مازندران عملکرد بدی در فصل گذشته نداشت ، این فصل شاید در لیگ حضور نداشته باشند.زمزمه های زیادی از نوشهر به گوش میرسد که بازرگانی قصد فروش سهمیه خود را دارد و شاید دیگر نامی از نوشهر در لیگ برتر فوتسال کشور نشنویم.

بانوان با استعداد نوشهری بعد از حواشی ایجاد شده مبنی بر فروش سهمیه این تیم، یکی پس از دیگری به استان های دیگر مهاجرت کردند تا در تیم هایی خارج از شهر و استان خود بازی کنند.اما از استقلال ساری نماینده خوب استان در فصل گذشته که به مانند نماینده نوشهر عملکرد بدی در فصل گذشته نداشت، صحبت هایی به گوش میرسد که گویا نجمه مسلمی به مانند ابتدای فصل قبل هدایت این تیم را برعهده خواهد داشت ، اما همچنان خبری از تمرین نیست !

ولی طبق شنیده ها مسلمی بیکار نمانده است و در حالی که خبری از تمرین نیست او با گزینه های زیادی برای حضور در این تیم وارد مذاکره شده است اما به بن بست بی پولی برخورد کرده است.

شنیده های حاکی از این است که بازیکنان نوشهری که از خبر فروش سهمیه تیمشان به شدت ناراحت هستند قصد حضور در استقلال ساری را دارند. همچنین خرید بزرگ دیگر استقلالی ها ” زهرا غریب ” گلر مازنی فصل گذشته دانشگاه آزاد است که در صورت حضور این بازیکنان می توان به استقلال ساری این فصل امیدوار بود، اما به شرطی که مشکلات مالی برطرف و شرایط تمرین مهیا شود.

فوتبال و فوتسال بانوان مازندران که طول چند سال اخیر استعداد های نابی را به فوتبال کشور معرفی کرده است به مانند فوتبال آقایان به شدت با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کند و همین موضوع باعث فرار استعداد ها به شهرها و استان های دیگر شده است.

ستاره های مازندرانی فصل گذشته نیز در شهرها و استان های دیگر حضور داشتند که بیشترین مازندرانی در تیم قدرتمند دانشگاه آزاد حضور داشت.

عاطفه عابدی که فصل گذشته در دانشگاه آزاد تهران حضور داشته در آستانه پیوستن به ملی حفاری اهواز قرار دارد  و همچنین نسترن مقیمی ستاره این روز های تیم ملی هم از دانشگاه آزاد جدا شده و در آستانه پیوستن به صنعت نفت آبادان قرار دارد.زهرا غریب هم دیگر ستاره مازندرانی ها ، از دانشگاه آزاد جدا شده و با چند پیشنهاد خوب مواجه است و با این اوضاع تیم های مازنی شاید باز هم در استانی دیگر به میدان برود.

نسیم نوازنده دیگر ستاره مازندرانی ها که پای ثابت تیم ملی است ، این فصل به دانشگاه آزاد پیوسته تا در این تیم قدرتمند توپ بزند.نوازنده فصل گذشته یکی از ستاره های بازرگنی امیر نوشهر بود.همچنین مهسا درویشی سنگربان کارا شیراز بود، ژاله قطبی در سایپا توپ میزد و زهرا لطف آبادی نیز در تیم دختران کویر کرمان حضور داشت و همچنین ستاره های زیاد دیگری که در تیم های مختلف حضور داشتند و ترجیح دادند در استان خودشان نباشند…!

اما این فصل اوضاع دو نماینده مازندران اصلا خوب نیست و در حالی که فقط یک ماه به آغاز بازی ها فرصت باقیست هر دو نماینده در بلاتکلیفی به سر می برند و نیازمند حمایت مسئولین شهرهای خودشان هستند.

امیدوارم مسئولین این تیم ها و همچنین مسئولین شهری فکری به حال دو نماینده استان مازندران در لیگ برتر فوتسال کشور کنند تا سهمیه ما در کشور به این راحتی ها از دست نرود و بانوان هم به پیشرفت خودشان امیدوار باشند.

 

پاسخی بگذارید