تاریخ: ۱:۰۵ :: ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
نام نویسنده: علی احمدی
جذب کشتی گیران خارجی برای ضعیف ترین لیگ کشتی؟!

به طور کلی کیفیت فنی مسابقات لیگ کشتی آزاد فرنگی کشورمان در حد ضعیف ترین مسابقات باشگاههای کشورهای جهان می باشد .

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،به طور کلی کیفیت فنی مسابقات لیگ کشتی آزاد فرنگی کشورمان در حد ضعیف ترین مسابقات باشگاههای کشورهای جهان می باشد .

ایران تنها کشوری است که ملاک و معیار حضور تیمی در لیگ باشگاهها تنها پرداخت ورودی به لیگ می باشد ، حتی اگر در مسابقات محلات شهر خودشان در بین ۱۰ تیم دهم شوند می توانند در لیگ برتر کشور حضور پیدا کنند چون در کشورمان مسابقات قهرمانی لیگ باشگاههای استان و زیرگروه و لیگ دسته های دو و سه نداریم..

اما از نظر فنی چون حضور ملی پوشان ممنوع است نفرات اول تا سوم تیم ملی هم در این مسابقات شرکت نمی کنند به غیر از استان مازندران و تهران هیچ یک از استان های صاحبنام کشتی در این مسابقات شرکت نمی کنند .

البته در لیگ باشگاههای جهان هم موارد تکراری می باشد ما زمانیکه قهرمان باشگاههای آسیا ، اروپا ، آفریقا و آمریکا نداریم چگونه می توانیم مسابقات قهرمانی باشگاههای جهان داشته باشیم .

باید اذعان داشت در دنیا حتی به اندازه انگشتان یک دست هم در کشورهای مختلف مسابقات قهرمانی باشگاهها نداریم. آلمان ، هندوستان ، ایران مسابقات قهرمانی کشتی باشگاهها دارند که در کشورمان هر ساله به صورت آزمایشگاهی با قوانین و سلایق مختلف طرح می دهند .

به هر حال این کیفیت بسیار ضعیف مسابقات لیگ جذب کشتی گیران خارجی به چه قیمتی و با کدام ملاک و معیار شایسته است که تیم های مازندرانی در درجه اول با کشتی گیران شهرهای خودشان در بحث دوم با کشتی گیران استان خودشان و در شرایط سوم با کشتی گیران کشور خود برای فعالیت در این مسابقات مذاکره کنند.

اگر تیمی با نام شهرش در مسابقات شرکت می کند حتی یک کشتی گیر از این شهر در تیم نباشد این خیانت به شهر و ورزش آن است که انشاله نگارنده موارد فنی و کارشناسی شده ای در گزارشات آتی از نظر شما خواننده گرامی خواهد گذراند که خیانت به کشتی یک شهر چگونه سازماندهی می شود…

پاسخی بگذارید