تاریخ: ۱۱:۲۲ :: ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
نام نویسنده: sobhan

مازند اسپرت : به همت اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران برخورد قاطعانه ای در جهت مبارزه با دوپینگ در سالن های بدنسازی که متأسفانه در برخی از سالن ها به علت رفتار مشکوک افراد مسئله دار و خاطی حتی در ساعات غیرمتعارف یعنی از ساعت ۲۲ ( ۱۰ شب به بعد ) یا […]

254252مازند اسپرت : به همت اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران برخورد قاطعانه ای در جهت مبارزه با دوپینگ در سالن های بدنسازی که متأسفانه در برخی از سالن ها به علت رفتار مشکوک افراد مسئله دار و خاطی حتی در ساعات غیرمتعارف یعنی از ساعت ۲۲ ( ۱۰ شب به بعد ) یا ۸ صبح در بسیاری از سالن ها به محل توزیع مواد نیروزا تبدیل شده که در این ارتباط متأسفانه با خبر شدیم در یکی از سالن ها مشروبات الکلی نیز وجود داشته که با برخورد قاطعانه دستگاه ورزش استان روبرو شد .

بنده پیشنهاد دارم که مسئولین نیروی انتظامی استان و نیروهای انتظامی نیز در این حوزه خود را در کنار بازرسان اداره کل ورزش و جوانان قرار دهند ؛ ساعت کار سالن ها کاملاً مشخص باشد ؛ فیلترهای نظارتی دقیقی برای افرادیکه متقاضی احداث یا دائر کردن سالن های ورزشی هستند باید برنامه ریزی شود .

به قهرمانانی که سوابق دوپینگ در ورزش داشته و یا در لیست دوپینگ نام آنها درج شده به هیچ عنوان اجازه مسئولیت و احداث یا دایر کردن اماکن ورزشی به خصوص سالن های بدنسازی را ندهند .

با کمال تأسف در برخی از سالن ها نیز بحث فعالیت همزمان زنان و مردان در سالن های بدنسازی نیز مطرح است یا آموزش زنان و دختران توسط مربیان مرد یا پخش انواع آهنگ یا اسلاید های آموزشی غیراخلاقی تحت عنوان آموزش بدنسازی که در این راستا به حمدالله مسئولین اداره کل ورزش و جوانان برخورد قاطعانه ای با این موضوع سوء داشته اند .

جای بسی تأسف که در برخی از آرایشگاههای زنانه نیز وسایل بدنسازی نصب شده که در مدتی قبل موجب مرگ یکی از شهروندان به علت استفاده از کمربند لغزشی شده است .

به اعتقاد نگارنده لازمه پایش همه افرادی که متصدی یا مسئول سالن های بدنسازی هستند از فیلترهای نظارتی باید عبور کنند و هر فردی که بنابر هر دلایلی نمی تواند در این جایگاه قرار بگیرد ، چنین مجوزی را به وی ندهند.

پاسخی بگذارید