تاریخ: ۵:۴۶ :: ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
نام نویسنده: sobhan

تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی جام جهانی خود رو در روی آرژانتین قرار گرفت و با نتیجه سه بر یک بازی را به حریف واگذار کرد. به گزارش مازند اسپرت:دو تیم ملی والیبال ایران و آرژانتین از ساعت ۷:۴۰ در ورزشگاه مرکزی هاماماتسو رو در روی یکدیگر قرار گرفتند و دیداری که همه […]

تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی جام جهانی خود رو در روی آرژانتین قرار گرفت و با نتیجه سه بر یک بازی را به حریف واگذار کرد.

به گزارش مازند اسپرت:دو تیم ملی والیبال ایران و آرژانتین از ساعت ۷:۴۰ در ورزشگاه مرکزی هاماماتسو رو در روی یکدیگر قرار گرفتند و دیداری که همه منتظر آن بودند، آغاز شد. اسلبودان کواچ با یک تغییر نسبت به ترکیب لیگ جهانی آرایش تیمی را در زمین چید به طوری که فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، سعید معروف، شهرام محمودی، عادل علامی و محمد موسوی شروع کنندگان مسابقه بودند و مهدی مرندی به عنوان لیبرو در زمین حضور داشت.

 

ست اول

بازی با سرویس میلاد عبادی پور آغاز شد و این بازیکن توانست با کسب یک امتیاز مستقیم از این تکنیک، در همان ابتدای بازی اختلاف امتیاز خوبی بین دو تیم ایجاد کند.

بازی به سود ایران در جریان بود تا اینکه چند حمله ناموفق از اسپکرهای ایران و چند سرویس ریسکی از بازیکنان آرژانتین، تیم ولاسکو را ۱۹ بر ۱۵ پیش انداخت.

۲ دفاع پی در پی از شهرام محمودی اختلاف را کم کرد اما میلاد عبادی پور با حضور در خط سرویس بازی ۲۲ بر ۱۹ به سود آرژانتین را ۲۲ بر ۲۳ به سود ایران کرد.

دو تیم در امتیاز ۲۳ برابر شدند و از همان مقطع بازی ایران و آرژانتین پا یا پای پیش رفتند تا اینکه با یک توپگیری به موقع از فرهاد قائمی شاگردان کواچ توانستند با امتیازات ۲۷ بر ۲۵ آرژانتین را در ست نخست شکست دهند.

 

 

ست دوم

این بار بر خلاف ست اول دو تیم از همان ابتدا کار را نزدیک به هم آغاز کردند و این روند تا تکنیکال تایم اوت اول هم ادامه داشته تا اینکه ۲ دفاع منجر به امتیاز از سوله و یک امتیاز مستقیم سرویس از کونته، اختلافی ۳ امتیازی بین دو تیم ایجاد کرد.

یک بار دیگر توپگیری های به موقع کار بازی را به سود ایران کرد و شهرام محمودی به همراه فرهاد قائمی در تبدیل توپ های برگشتی به امتیاز موفق بودند.

بعد از تساوی تیم ها در کسب امتیاز، نوبت به محمد موسوی بود تا با دفاع های مستقیمش حالا اختلاف امتیاز را به سود ایران کند.

مهدی مهدوی و حسن صنوبر برای ایران به میدان آمدند تا در دفاع و سرویس تیم را کمک کنند و از آن طرف ولاسکو هم مرتبا دست به تغییر در ارنج خود می زد تا تیم کم اشتباه تر برنده بازی شود.

سه حمله نا موفق در امتیازات پایانی دلیلی شد تا آرژانتین با امتیازات ۲۵ بر ۲۲ برنده ست دوم شود.

 

 

 

ست سوم

اشتباهات پایانی ست دوم دلیلی شد تا دو تیم تمام سعی خود را به کار ببرند تا با حداقل امتیازات منفی ست سوم را آغاز کنند و به همین دلیل این ست با احتیاط بیشتری از سوی دو تیم آغاز شود.

برتری یک امتیازی با ایران بود تا اینکه یک حمله ناموفق از بازیکنان تیم کشورمان دلیلی شد تا تکنیکال تایم اوت اول با برتری آرژانتین دو تیم در امتیازات ۸ بر ۷ به نیمکت بروند.

توپ های اول اسپکرهای ایرانی در اواسط بازی به امتیاز تبدیل نمی شد و همین مساله دلیلی شد تا آرژانتین ۱۸ بر ۱۴ از ایران پیش بیافتد.

کواچ برای بهبودی روند امتیازگیری ایران ترجیح داد تا غفور را به جای محمودی و فائزی را به جای غلامی به میدان بفرستد.

بازیکنان جایگزین توانستند روند موفقیت آرژانتینی ها را متوقف کنند اما رسیدن به امتیازات حریف مشکل بود.

همان اختلاف ابتدایی بازی در آخر ست سوم برای ایران مشکل ساز شد تا اینکه در نهایت آرژانتین با امتیازات ۲۵ بر ۲۲ به سود برنده ست شد.

 

 

ست چهارم

بعد از ۲ شکست پی در پی کواچ دست به تغییراتی اساسی زد. مجتبی میرزاجانپور به جای عبادی پور به میدان آمد و امیر غفور بازی را از ابتدا آغاز کرد.

دفاع نقطه قوت آرژانتینی ها در این ست بود به طوریکه کمتر اسپک هایی از بازیکنان ایران تبدیل به امتیاز می شد و آرژانتین در ابتدای ست ۱۰ بر ۳ از کشورمان پیش افتاد.

سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان تصمیم گرفت معروف را هم از بازی خارج کند و صنوبر را هم جایگزین موسوی کرد.

تغییرات پی در پی دلیلی شد تا اختلاف دو تیم کم شود اما آنقدر عملکرد تیم کشورمان در ابتدای ست دور از انتظار بود که جبران آن در ادامه کار سخت شده بود.

اواسط ست عملکرد تیم ملی ایران روندی طبیعی به خود بازگشته بود اما جبران اختلافات ایجاد شده کار مشکلی بود و بازیکنان تمام تلاش خود را به کار می بردند.

ایران در امتیاز ۲۰ بر ۱۸ می توانست اختلاف را به خداقل برساند اما چند حمله ناموفق کار را برای بازگشت به بازی سخت کرد.

مجتبی میرزاجانپور در امتیاز ۲۳ بر ۲۰ به خط سرویس رفت و توانست با ۳ امیتاز مستقیم سرویس بازی را در ست چهارم به تساوی بکشاند.

ایران در نهایت ست چهارم را با امتیازات ۲۶ بر ۲۴ به آرژانتین واگذار کرد و در مجموع ۳ بر یک شکست خورد.

تیم ملی والیبال ایران اولین دیدار خود در جام جهانی والیبال را با نتیجه ۳ بر یک و با امتیازات ۲۷ بر ۲۵، ۲۲ بر ۲۵، ۲۲ بر ۲۵ و ۲۴ بر ۲۶ مقابل آرژانتین واگذار کرد و فردا در دومین دیدار ساعت ۱۰:۴۰ به مصاف تونس خواهد رفت.

  منبع:ورزش سه

پاسخی بگذارید