به بهانه ناکامی ؛
تاریخ: ۲۱:۵۰ :: ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
نام نویسنده: تحریریه
نقد فنی مبارزات دو ملی پوش مازندرانی در مسابقات قهرمانی کشتی بزرگسالان جهان

رضا اطری و بهنام احسان پور دو کشتی گیر شاخص و ملی پوش مازندرانی در مسابقات کشتی بزرگسالان جهان در فرانسه در اوزان ۵۷ و ۶۱ کیلوگرم با شکست مقابل حریفان از جدول مسابقات حذف شدند!

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رضا اطری از بابل در حالی در اولین حضورش برای مسابقات قهرمانی جهان جانشین حسن رحیمی شد که از قرصه خوبی برخودار شد اما مبارزات خوبی به نمایش نگذاشت ؛ وی در اولین دیدار مقابل زهیر ال اوراکی از فرانسه در حالی ۶ بر۱ به پیروزی رسید که نشان داد از شرایط روحی و جسمانی خوبی برخودار نبود .

حضور ضعیف وی در دیدار نخست موجب تقویت روحی حریف جوان آمریکایی شد او در دیدار دوم مقابل گیلمانِ حریف جوان آمریکایی که به غیر از مدال برنز جوانان جهان جایگاهی در افتخارات کشتی جهان نداشت براحتی شکست را پذیرا شد البته کادر فنی تیم ملی به هیچ عنوان روش مبارزات قهرمان آمریکایی را آنالیز نکرده بودند.

با توجه به حضور این کشتی گیر در فینال ، اطری توفیق حضور در مرحله بازگشت مجدد را پیدا کرد اما در دیدار با حریف اوکراینی ۶ بر۴ شکست خورد و از جدول مسابقات حذف شد تا در مکان سیزدهم قرار بگیرد و حضور وی در مسابقات جهانی هیچ امتیازی برای تیم ملی کشتی ما در پی نداشته باشد.

اطری می توانست بهتر از اینها ظاهر شود یک نکته را نباید فراموش کرد که همه کارشناسان اعتقاد داشتند وی با قرعه خوبی روبرو شد که سخت در اشتباه بودند چون او در گروهی قرار گرفت که هم فینالیست و هم در رده بندی نماینده داشت .

برپایه این تحلیل خبری در وزن ۶۱ کیلوگرم بهنام احسان پور قهرمان بهشهری تیم ملی ما در گروهی قرار گرفت که می توانست سرگروه شود اما هر چه در توان داشت در مصاف با کشتی گیر کره شمالی خالی کرد باید قبول کنیم که حریف کره شمالی او که نایب قهرمان آسیا بود مبارزه جانانه ای با قهرمان مازندرانی برگزار کرد بر همین اساس بود که زمانیکه احسان پور در دیدار دوم مقابل رودریگوئز کوبایی قرار گرفت که هم بد مبارزه کرد و هم بی رمق نشان داد که این موضوع به بی تدبیری کادر فنی تیم ملی در روش مبارزات قهرمانان ما نیز برمی گردد به طوری که کشتی گیران ما توان چند مبارزه سنگین در یک روز را ندارند و هم اطری و هم احسان پور از آمادگی جسمانی مطلوبی بهره مند نبودند .

شایان ذکر است احسان پور برای سومین سال متوالی است که در مسابقات جهانی از کسب مدال بازمند و در مکان چهاردهمی قرار گرفت بهر حال با این شرایط اعتماد کادر فنی و شورای فنی تیمم لی برای دوبند تیم ملی که بتن کدام کشتی گیر قرار بگیرد ، قدری برای احسان پور دشوار شده است .

اگر احسان پور متوجه می شد که چگونه با حریف کره شمالی کشتی بگیرد که به این راحتی حذف نمی شد ؛ فراموش نکنیم احسان پور بر قهرمان همین مسابقات چند بار در مسابقات مختلف به پیروزی رسیده بود و نفر بازنده مقابل وی اکنون قهرمان جهان شد .

این گزارش حاکیست در گذشته مازندرانی ها توسط زنده یاد رمضان خدر مدال نقره ، مرحوم سید رسول حسینی مقام چهارمی ، عسگری محمدیان مدال نقره، عباس حاجی کناری یک مدال طلا و یک نقره ، سید احمد محمدیان دو مدال جهانی، مسعود اسماعیل پور دو مدال جهانی ، سید مراد محمدی یک مدال طلا و یک برنز، اویس ملاح یک مدال برنز برای تیم ملی صید کرده بودند که بهنام احسان پور جهت استمرار موفقیت های کشتی مازندران نتوانست افتخارآفرینی کند .

در وزن اول هم مجید ترکان یک طلا و نقره و یک برنز ، یعقوب نجفی جویباری یک مقام چهارمی ، بابک نورزاد یک مدال نقره که اطری نه امتیاز آورد و نه مدالی کسب کرد و به مقام سیزدهم بسنده کرد .

اکثر کشورهای شرکت کننده به خصوص روس ها با تیمی کاملاً جوان و کشتی گیران جویای نام در این مسابقات شرکت کردند تیم ملی ما با همه سرمایه های خود در این مسابقات ظاهر شد و بحث جوانگرایی در کار نمی باشد این کل سرمایه تیم ملی بود و کشتی گیران ما با پیروزی بر همه مدعیان اوزان خودشان صاحب دوبند تیم ملی شدند .

پاسخی بگذارید