کشتی آزاد قهرمانی جهان - فرانسه؛
تاریخ: ۱۷:۳۵ :: ۱۳۹۶/۰۶/۰۳
نام نویسنده: علی احمدی
احسان پور حذف شد /یزدانی راهی نیمه نهایی شد !

حسن یزدانی با یک کشتی قاطعانه و مبارزه دلاورانه موفق شد با شکست نماینده آذربایجان راهی نیمه نهایی رقابت های کشتی آزاد جهان شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مسابقات چهار وزن اول رقابت‌های کشتی آزاد قهرمان جهان از ظهر امروز (به وقت ایران) در پاریس فرانسه آغاز شده است که نمایندگان کشورمان در اوزان ۵۷، ۶۱، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم به مصاف حریفانشان رفته‌اند.

* نتایج آزادکاران کشورمان در ۴ وزن اول به شرح زیر است:

* اطری به شانس مجدد راه پیدا کرد

در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری در دور اول با نتیجه ۶ بر یک مقابل زهیر اِل اوراکی از فرانسه به برتری دست یافت، اما در دور بعد با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب توماس گیلمان، دارنده مدال برنز جوانان جهان از آمریکا شد که با توجه به حضور حریفش در فینال به گروه شانس مجدد رفت تا برای کسب مدال برنز تلاش کند.

اطری در این مرحله ابتدا با آندری یاتسنکو از اوکراین مبارزه می‌کند که در صورت پیروزی در دور بعد به مصاف نودیرجان صفراُف از ازبکستان خواهد رفت.

*حذف احسان پور و سومین حضور با دست خالی

در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۳۱ نفر وزن کشی کرده‌اند، بهنام احسان‌پور در دور اول با نتیجه ۵ بر ۳ مقابل هان سونگ کیم، نایب قهرمان سال ۲۰۱۷ آسیا از کره شمالی به پیروزی رسید، اما در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۲ مغلوب یولیس بونه رودریگوئز، دارنده مدال برنز جهان و نفر پنجم المپیک از کوبا شد که باتوجه به حضور حریفش در فینال به گروه شانس مجدد رفت تا برای کسب مدال برنز مبارزه کند.

با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمه‌نهایی مقابل حاجی علی‌یف، قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آذربایجان، احسان‌پور از گردونه مسابقات کنار رفت تا برای سومین سال متوالی با دست خالی با مسابقات جهانی وداع کند.

* یزدانی گام به نیمه‌نهایی گذاشت

در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۳۴ نفر حضور دارند حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول، در دور بعد با نتیجه ۱۲ بر ۲ مقابل عظمت دولت بیکوف، نایب قهرمان آسیا از قزاقستان به پیروزی رسید. وی در دور سوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر پیتر یانولوف، دارنده مدال نقره بازی‌های اروپایی از مولداوی را شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد.

یزدانی در این مرحله نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر  از سد آلکساندر گوستی‌یف، نایب قهرمان اروپا از آذربایجان گذشت و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. وی برای حضور در فینال با برنده دیدار سلیم یاشار، دارنده مدال نقره المپیک و جهان از ترکیه و ولادیسلاو والیف، دارنده مدال طلای جوانان جهان از روسیه مبارزه خواهد کرد.

*شکست محبی مقابل نماینده آمریکا

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم یدالله محبی در دور اول با نتیجه ۳ بر ۲ از سد داوید مودزمانشویلی (گرجستانی الاصل) نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ و برنز جهان از ازبکستان گذشت. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۶ بر ۲ مقابل آلن زاسایف، نایب قهرمان جهان و المپیک ریو از اوکراین به پیروزی رسید، اما در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب نیکولاس گویازدوفسکی از آمریکا شد. محبی برای ادامه کار باید منتظر حضور حریفش در فینال باشد. حریف آمریکایی در دور بعد با طاها آکگول، قهرمان المپیک و جهان از ترکیه مبارزه خواهد کرد که به نظر نمی‌رسد شانس بالایی برای پیروزی داشته باشد. در این وزن ۲۴ نفر حضور دارند.

 

پاسخی بگذارید