تاریخ: ۲۱:۰۶ :: ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
نام نویسنده: sobhan

نماینده وزن ۹۸ کیلوگرم کشورمان در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در دومین دیدارش از سد حریف کوبایی گذشت و راهی یک‌چهارم نهایی شد به گزارش مازنداسپرت: در ادامه مسابقات سه وزن اول رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که از ساعت ۲۱:۳۰ شب گذشته (دوشنبه) به وقت تهران در لاس‌وگاس آمریکا آغاز شده است، سه نماینده […]

نماینده وزن ۹۸ کیلوگرم کشورمان در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در دومین دیدارش از سد حریف کوبایی گذشت و راهی یک‌چهارم نهایی شد

به گزارش مازنداسپرت: در ادامه مسابقات سه وزن اول رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که از ساعت ۲۱:۳۰ شب گذشته (دوشنبه) به وقت تهران در لاس‌وگاس آمریکا آغاز شده است، سه نماینده کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند که در وزن ۹۸ کیلوگرم قاسم رضایی در دور سوم با نتیجه ۵ بر صفر از سد حریف کوبایی گذشت و راهی یک‌چهارم نهایی شد.

در وزن ۹۸ کیلوگرم قاسم رضایی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۲ از سد اسلام ماگومدوف، قهرمان بازی‌های اروپایی از روسیه گذشت. وی در دور سوم نیز با نتیجه ۵ بر صفر مقابل دانیل لوگو کوبررا از کوبا به پیروزی رسید و راهی یک‌چهارم نهایی شد.

پیش از این مهدی زیدوند در وزن ۶۶ کیلوگرم با نتیجه ۴ بر صفر در دور نخست مغلوب استوان لوای از اسلواکی شده بود و سعید عبدولی با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد هاشیم‌بیکوف از ازبکستان گذشته بود. عبدولی در دور سوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر پاسکال ایسل از آلمان را شکست داد و به یک‌چهارم رسید.

 

به گزارش فارس، از نکات جالب توجه وزن ۷۵ کیلوگرم می‌توان به شکست آرسن جولفالاکیان، قهرمان دوره قبل و نایب قهرمان المپیک لندن با نتیجه ۶ بر صفر مقابل رومن ولاسوف، قهرمان المپیک ۲۰۰۸ پکن از روسیه اشاره کرد که در همان دور نخست به مصاف هم رفتند.

در همین وزن الوین مورس‌علی‌یف، قهرمان بازی‌های اروپایی و نفر سوم جهان در سال گذشته از آذربایجان در دور نخست به سختی و با نتیجه ۳ بر ۲ از سد خوآن آنجل اسکوبار از مکزیک گذشت.  ویکتور نمس صرب و پیتر باسکی مجار نیز در دور اول مقابل حریفانشان به پیروزی رسیدند. البته نمس در دور بعد مغلوب کیم هیون وو کره‌ای شد.

در وزن ۶۶ کیلوگرم هم آرتم سورکوف، قهرمان بازی‌های اروپایی از روسیه با نتیجه ۲ بر صفر مقابل حسن‌ علی‌یف، نفر سوم بازی‌های اروپایی از آذربایجان به برتری دست یافت. البته سورکوف در دور بعد با نتیجه یک بر صفر مغلوب ریو هان سو، قهرمان بازی‌های آسیایی و سال ۲۰۱۳ جهان از کره‌جنوبی شد.

در همین وزن تاماش لورینچ نایب قهرمان المپیک لندن و نفر سوم مسابقات جهانی ۲۰۱۴ در یک هشتم نهایی مغلوب میهران هارتونیان از ارمنستان شد.

از حوادث مهم وزن ۹۸ کیلوگرم هم می‌توان به پیروزی چنگ ایلدیم، نفر سوم جهان از ترکیه با نتیجه ۴ بر ۴ مقابل بالاژ کیس، قهرمان سابق جهان از مجارستان که در دور نخست با یکدیگر روبرو شدند اشاره کرد. به احتمال زیاد ایلدیم حریف رضایی در یک چهارم خواهد بود. همچنین کشتی‌گیر رژیم صهیونیستی که در پایین جدول گروه رضایی قرار داشت در همان دیدار نخست شکست خورد تا خیالمان از این بابت راحت شود.

 

پاسخی بگذارید