تاریخ: ۹:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرپرست کاروان بازی های داخل سالن آسیا تأکید کرد که پاسخ کمیته المپیک به درخواست مسئولان جوجیتسو و کوراش برای افزایش تعداد ورزشکارانشان منفی است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا همزمان با دومین دوره بازی های هنرهای رزمی آسیا از ۲۶ شهریور ماه به میزبانی ترکمنستان در عشق آباد آغاز شده و تا ۵ مهرماه ادامه خواهد داشت. این بازی ها با حضور ٦ هزار ورزشکار  از ٦٢ کشور برگزار می شود که از این تعداد ۲۱۴ نفر نمایندگان کشورمان در رشته های مختلف هستند.

از این تعداد ۱۴۸ ورزشکار در بخش مردان و ۶۸ ورزشکار در بخش زنان ترکیب کاروان ایران را برای حضور در بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا تشکیل می دهد. این ترکیب چندی پیش در نشست ستاد عالی بازی های آسیایی و المپیک که با حضور وزیر ورزش برگزار شد، نهایی شد. با این حال امروز یکشنبه مسئولان دو رشته کوراش و جوجیتسو در تماس با کمیته ملی المپیک خواستار افزایش تعداد نفرات خود به عشق آباد بودند.

بنابر ترکیب نهایی اعلام شده دو رشته کوراش و جوجیتسو به ترتیب با ۱۱ و ۷ ورزشکار در بازیهای عشق آباد شرکت خواهند کرد اما مسئولان این دو رشته پیگیر افزایش تعداد افراد اعزامی خود هستند این در حالی است که کمیته ملی المپیک پاسخ منفی به این درخواست دارد.

اصغر رحیمی سرپرست کاروان ورزش ایران در بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا که در محل برگزاری بازی های یونیورسیاد دانشجویان جهان به سر می برد، در این رابطه  گفت: در غیاب من مسئولان دو رشته کوراش و جوجیتسو پیگیر افزایش نفرات اعزامی خود به عشق آباد بوده است. این در حالی است که امکان چنین کاری به هیچ وجه وجود ندارد و تحت هیچ شرایطی ترکیب این دو رشته به لحاظ تعداد نفرات اعزامی تغییر نخواهد کرد. کوراش و جوجیتسو با ۱۱ و ۷ ورزشکار به عشق آباد می روند و هیچ نفر اضافه ای در این دو رشته نخواهیم داشت.

وی با تأکید بر اینکه ترکیب کاروان ایران نهایی شده ضمن اینکه سیستم ثبت نام بازیهای داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا نیز بسته شده است، خاطرنشان کرد: ما در نشستی که وزیر ورزش هم در آن حضور داشت ترکیب کاروان را نهایی کردیم، بهتر است به نتیجه  این جلسه بی احترامی نشود؛ تعداد نفرات کاروان ایران برای اعزام به عشق آباد مشخص است و یک نفر هم به آن اضافه نخواهد شد.

رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی المپیک با بیان اینکه یک سال به بازی های آسیایی باقی مانده و بهتر است فدراسیون ها به فکر آماده سازی خود و مدال آوری باشند اظهار داشت: فدراسیون ها به دنبال حاشیه نباشند من باز هم تأکید می کنم به هیچ وجه به ترکیب مشخص شده کاروان عشق آباد هیچ نفری اضافه نخواهد شد مگر با دستور مستقیم وزیر ورزش؛ در این صورت هم باید ببینیم کمیته برگزاری بازی ها موضوع را می پذیرد یا نه؟، به هر حال ما در نشستی که وزیر و رئیس کمیته در آن حضور داشتند در مورد ترکیب کاروان به جمع بندی رسیدیم و این ترکیب قابل تغییر نیست.

رحیمی با تأکید بر اینکه فدراسیون ها تمرکز خود را روی جوجیتسو کرده اند یادآور شد: در موارد قبلی و اعزام هایی که به دیگر رویدادها داشتیم هیچ رضایتی از جوجیتسو نبود. مسئولان این رشته هربار برای اعزام قول مدال طلا داده اند اما هیچ وقت به آن عمل نکرده اند. در هر صورت تأکید می کنم پاسخ ما به مسئولان این رشته و کوراش منفی است و هیچ فردی به کارون ایران اضافه نمی شود.

/مهر

پاسخی بگذارید