تاریخ: ۹:۰۹ :: ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مدیرعامل باشگاه استقلال تاکید کرد اعضای هیئت مدیره این باشگاه از سرمربی تیم حمایت خواهند کرد اما آینده او تا پایان فصل به نتایجی که کسب می شود، بستگی دارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رضا افتخاری در پایان جلسه عصر امروز (یکشنبه) هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: لغو جلسه دیروز به این دلیل بود که جلسه دیگری داشتیم در مورد اسپانسر باشگاه که بسیار مهم بود و در نهایت هم تصمیم گرفته شد حامی باشگاه ایرانسل شود. دلیل تغییر اسپانسر ما بیشتر به این خاطر بود که در گذشته نمی‌توانستیم از اسپانسرمان پول نقد دریافت کنیم و پول مدتی نزد اسپانسر می‌ماند و بعد به حساب باشگاه واریز می‌شد که این مسئله مشکلاتی را برای ما به وجود می‌آورد اما خوشبختانه با اسپانسر جدیدمان توافق کرده‌ایم که پول مستقیما به حساب باشگاه واریز شود. این یک توافق خوب بود.

وی با اشاره به محتوای جلسه هسئت مدیره افزود: ما امروز ار منصوریان دعوت کردیم تا با حضور در جلسه هیئت مدیره برنامه و گزارش کار بدهد. او آمد و اعضا هم سوالاتی مطرح کردند که منصوریان هم پاسخ داد. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که از کادر فنی حمایت کامل شود. با شرایطی که ما داشتیم، چندان هم بد نتیجه نگرفته‌ایم، ضمن اینکه منصوریان فصل پیش هم چنین شرایطی را تجربه کرد اما در آخر دیدید که نتایج تغییر کرد. الان هم می‌بینیم که او دارد تلاش می‌کند که تیم از این شرایط خارج شود.

مدیرعامل باشگاه استقلال در واکنش به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا منصوریان قطعا تا آخر فصل سرمربی استقلال خواهد ماند یا نه، تصریح کرد: همه چیز بستگی به نتایج تیم دارد. بعد از بازی با سایپا اعتراض‌هایی به کادر فنی ما شد که همه آنها وارد نبود. یکسری اتفاقات را نمی‌شود گردن سرمربی انداخت. محرومیت تعدادی از بازیکنان ما و اشتباهات داوری عواملی بود که نباید منصوریان را در آنها مقصر دانست. با توجه به این موارد ما مثل سال گذشته از کادر فنی حمایت می‌کنیم. فصل گذشته دیدید که منصوریان تیم را دگرگون کرد و اعتماد به جوانان باعث شد دربی را برده و تا مرحله حذفی لیگ قهرمانان پیش برویم. این فصل هم باید صبور باشیم.

افتخاری با بیان اینکه مشکلات تیم را حل خواهد کرد، خاطرنشان کرد: ما یکسری مشکلات اساسی داریم که هر چه زودتر باید حل شود. بازیکنان ما از ابتدای فصل حتی یک ریال هم پول نگرفته‌اند. مطمئنا این مسئله در روند کاری تیم تاثیرگذار است. خوشبختانه با قراردادی که با اسپانسر بستیم به زودی ۳۰ درصد از مطالبات بازیکنان را پرداخت خواهیم کرد. سعی می‌کنیم این اتفاق قبل از بازی با پدیده رخ دهد.

وی در مورد اینکه آیا برنامه‌ای برای تقویت کادر فنی دارد یا نه، عنوان کرد: نه، ما چنین برنامه‌ای نداریم، چرا که این کار را فصل گذشته و زمانی که به استقلال آمدم، انجام دادم. بهتاش فریبا را به عنوان مدیر فنی به کادر اضافه کردیم و برای این فصل هم مربی بدنساز خارجی آوردیم. منصوریان با همین کادر در نفت تهران و فصل قبل موفق بود و دلیلی ندارد که بخواهیم دست به تغییر بزنیم. اگر اشتباهات داوری نبود و بازیکنان ما را بی‌دلیل محروم نمی‌کردند مسلما شرایط بهتری داشتیم. این را با اطمینان می‌گویم که ۲۰ روز دیگر با بازگشت مصدومان و محرمان که امیدوارم شهباززاده هم جزو آنها باشد یک تیم یکدست را وارد مسابقات خواهیم کرد.

مدیرعامل باشگاه استقلال در ادامه راجع به اینکه چرا استقلال مانند فصل قبل شروع خوبی نداشته است، اظهار داشت: فصل قبل شرایط متفاوت بود و نمی‌خواهم بگویم همه چیز از آمدن من شروع شد اما آمار نشان می‌دهد از وقتی من آمده‌ام و حمایتی که از کادر فنی کرده‌ و تصمیماتی که گرفته‌ام، شرایط خیلی بهتر شد. مطمئن باشید در ادامه راه نیز ما با همین نفراتی که در اختیار داریم، حتی بهتر از فصل قبل نتیجه خواهیم گرفت.

افتخاری در ادامه با درخواست حمایت پیامکی هواداران از استقلال در مورد احتمال برگزاری دربی دوستانه در شهریور ماه تصریح کرد: ما کتباً آمادگی خود را برای برگزاری این بازی اعلام کرده‌ایم اما تا آنجا که من مطلع هستم، پرسپولیس هنوز اعلام آمادگی نکرده و گویا آنها خیلی موافق برگزاری این بازی نیستند.

وی همچنین با اشاره به احتمال شکایت هرایر مگویان از باشگاه استقلال به خاطر مطالباتش گفت: ما صحبت‌هایی با این بازیکن در حضور مدیربرنامه‌هایش داشتیم و قرار شد یک ماه به او مهلت دهیم تا برای خود تیمی پیدا کند اما اگر تیمی پیدا نکرد، مجدداً نشستی برگزار کرده و بر سر پرداخت مبلغی با او به توافق خواهیم رسید، اگرچه این مبلغ کمتر از قرارداد واقعی او که رقم آن خیلی بالاست، خواهد بود. مگویان بازیکن بااخلاقی است و ما هیچ مشکلی از نظر فنی با او نداشتیم و الان هم دنبال این هستیم که با وی به توافق برسیم تا کار به شکایت به فیفا نکشد. پیش از این مشابه چنین مواردی در باشگاه ما زیاد بود که کارشان به شکایت رسید و الان یکی از برنامه‌های ما این است که بخشی از درآمد خود را به پرداخت مطالبات بازیکنان پیشین تیم اختصاص دهیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در واکنش به اقدام برخی بازیکنان پیشین و طلبکار استقلال که با AFC مکاتبه کرده‌اند، خاطرنشان کرد: دو بازیکن که آندرانیک تیموریان و کاوره رضایی باشند در این زمینه اقداماتی انجام داده‌اند که البته این کار را هم خودشان نکرده‌اند، بلکه وکیل‌شان به AFC نامه زده است. این طور نیست که اگر آنها به AFC نامه بزنند، این نهاد رأیی صادر کند، بلکه AFC این کار را به کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدرذاسیون خودمان ارجاع می‌دهد. در هر صورت همان طور که گفتم ما به دنبال توافق با طلبکارن‌مان هستیم.

افتخاری با رد هر گونه مذاکره با مربیان آلمانی و کروات که در برخی محافل مطرح شده در مورد عدم حضور محمدحسین قریب در جلسات هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: در این مورد از خود قریب سوال کنید. به شخصه هیچ مشکلی با او ندارم و شاید گرفتاری شغلی دارد که نمی‌تواند در جلسات شرکت کند. وظیفه ما این است که برای تک تک اعضا دعوتنامه بفرستیم اما ایشان هنوز در جلسات شرکت نکرده است.

/تسنیم

پاسخی بگذارید