تاریخ: ۱۶:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
نام نویسنده: بنیامین مرشدی
از حضور پر رنگ ورزشکاران هیئت انجمن های ورزشی تا حاشیه های المپیاد ورزشی بابلسر

نخستین المپياد ورزش هاي آبي ساحلي مازندران با معرفي رشته ها و نفرات برتر به پایان رسید.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،المپياد ورزش هاي آبي ساحلي مازندران در حالي با معرفي رشته ها و نفرات برتر به پايان رسيد كه برخي از رشته ها جنبه نمايشي و تفريحي داشتند و در برخي از رشته ها هم رقابت هاي قهرماني برگزار شد كه در اين آوردگاه نقش رشته هاي زير مجموعه انجمن هاي ورزشي غير قابل انكار بود،به طوري كه در مراسم و رژه افتتاحيه روز نخست،٧ رشته از ٩ رشته را رشته هاي ورزشي زير پوشش هیئت انجمن های ورزشی بودند.
اين رقابت ها در دماي ٣٠ درجه اي شهرستان بابلسر برگزار شد و تا دل بخواهد حاشيه داشت،حاشيه هايي كه بايد منتظر ماند كه خود ورزشكاران چه نمره اي را به پهلوان رييس اداره ورزش بابلسر و ميزبانان بابلسري اين المپياد از فرمانداري تا شهرداري خواهند داد.
در روز نخست اين رقابت ها كه قرار بود مسابقات فوتوالي ساعت ١١ برگزار شود،به ساعت ١٧ كشانده شد، رقابتي كه ورزشكاران اين رشته به دليل عدم اجراي تعهدات ميزبانان از قبيل تامين اسكان و خوراك ،به نشانه اعتراض،فينال را برگزار نكردند و مسابقات نيمه تمام ماند.
در رشته هايي مانند جت اسكي،پاراموتور،پاراسل،اكس بوكس و رشته هاي الكترونيكي مسابقات قهرماني برگزار نشد و ورزشكاران اين رشته هم براي بازديد كنندگان و ساحل نشينان رژه رفتند و حركات نمايشي اجرا كردند.
در رشته دارت در بخش بانوان این رقابتها خانم طاهره یداله زاده از بابل بعنوان قهرمانی رسید و خانم فاطمه حبیبی از قائم شهر مقام دوم را از آن خود کرد. همچنین خانم صدیقه یداله زاده از بابل و سمیه گلی از ساری به مقام سوم مشترک قناعت کردند.

در بخش اقایان این رقابتها قهرمانی مسابقات به آقای حسین اعرابی از اصفهان و محمد رضا ناظریه از گرمسار به مقام دوم رسید
همچنین جلال مظفری عضو تیم سایپا از کرج و محمد رضاییان از آمل مقام سوم مشترک را از آن خود نمودند.
در رشته موج سواری هم موج سواران شهرستان بابلسر به نام های سعید اصلانی و مرتضی خلیلی اول و دوم شدند و کسری مقدسی ورزشکاری از بابل رده سومی را به خود اختصاص داد.
در این المپیاد ۳۰ ورزشکار رشته فوتبال رومیزی هم به رقابت پرداختند که در پایان شهرام تقی زاده از نور به مقام نخست رسید و سید سعید عباس نژاد از بابل دوم شد و بابک صادق زاده از از ساری بر سکوی سوم این مسابقات ایستاد.
اما در روز آخر و در جنجالي ترين رقابت، مسابقات طناب كشي در وزن آزاد برگزار شد كه تيم هاي نور و بابلسر و كلاردشت از مدعيان اين رشته بودند كه اگرچه در مسابقات طناب کشی تیم های بابلسر، محمودآباد و آمل به ترتیب روی سکوهای اول تا سوم ایستادند اما به دليل اعتراض و درگيري ميان بازيكنان چند بار متوالی این مسابقات تا مرز نيمه تمام ماندن پیش رفت، درگيري هايي كه شايد سليم بهرامي رييس هيئت انجمن هاي ورزشي در محل بازي ها حضور نداشت امكان رخ دادن فاجعه اي ناگوار بود و در آخر با مديريت و وساطت وي ختم به خير شد و خبري از نيروي هاي ويژه انتظامي براي حفظ امنيت مسابقات از سوي ميزبان تدارك ديده نشده بود.
از ۱۷ رشته حاضر در این رقابت ها،بیش از ۱۰ رشته مربوط به ورزشکاران ورزش های رشته های هیئت انجمن های ورزشی بود که با حضوری پر رنگ کارنامه ای موفق از بابت حضور مجموع رشته ها را به ثبت رساند.

 

پاسخی بگذارید