تاریخ: ۱۰:۳۵ :: ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
نام نویسنده: sobhan

مهدی زیدوند، سعید عبدولی و قاسم با شناخت حریفان‌شان در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان از امشب به مصاف رقبا می‌روند که به نظر می‌رسد کار عبدولی برای کسب مدال راحت‌تر از دو هم‌تیمی دیگرش باشد.   به گزارش مازند اسپرت، مراسم وزن کشی سه وزن اول رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان، بامداد امروز (دوشنبه) […]

0101مهدی زیدوند، سعید عبدولی و قاسم با شناخت حریفان‌شان در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان از امشب به مصاف رقبا می‌روند که به نظر می‌رسد کار عبدولی برای کسب مدال راحت‌تر از دو هم‌تیمی دیگرش باشد.

 

به گزارش مازند اسپرت، مراسم وزن کشی سه وزن اول رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان، بامداد امروز (دوشنبه) به وقت تهران در لاس‌وگاس آمریکا برگزار شد و سه نماینده کشورمان با شناخت حریفان خود از ساعت ۲۱:۳۰ امشب به وقت تهران به مصاف رقبا می‌روند.

با توجه به قرعه‌های اعلام شده می‌توان گفت زیدوند در گروه سختی قرار گرفته است و قاسم رضایی نیز تا رسیدن به فینال تنها دو کشتی دشوار را پیش رو خواهد داشت و بعید به نظر می‌رسد سایر حریفانش بتوانند برایش مشکل‌ساز شوند، اما گروه عبدولی در مقایسه با دو کشتی‌گیر دیگر کشورمان راحت‌تر به نظر می‌رسد هر چند هیچ حریفی را نمی‌توان دست کم گرفت.

در وزن ۶۶ کیلوگرم که ۴۸ نفر وزن کشی کرده‌اند، مهدی زیدوند در دور اول با استوان لوای، نفر سوم بازی‌های اروپایی و دارنده مدال برنز اروپا از اسلواکی مسابقه می‌دهد که به نظر می‌رسد دیدار سختی پیش رو خواهد داشت. وی در صورت عبور از سد این حریف، در دور دوم با برنده جدال دنیس دمیانکوف، نفر پنجم بازی‌های اروپایی از اوکراین و جین چول پانگ از کره شمالی دیدار خواهد کرد. اگر زیدوند بتواند از این مرحله هم به سلامت عبور کند، به نظر می‌رسد باید در یک شانزدهم نهایی با بلوکوادزه، قهرمان جوانان جهان از گرجستان مبارزه کند.

از طرفی به نظر می‌رسد این قسمت جدول شانس برنده دیدار میهران هارتونیان، نایب قهرمان بازی‌های اروپایی از ارمنستان و تاماش لورینچ نایب قهرمان المپیک لندن و نفر سوم مسابقات جهانی ۲۰۱۴ برای حضور در یک هشتم نهایی بیشتر از سایر هم گروهی هایشان باشد که زیدوند در صورت حضور در این مرحله باید با آنها روبرو شود.

آرتم سورکوف، روس، ریو هانسو کره‌ای و حسن علی‌یف آذربایجانی در نیمه پایینی جدول این گروه حضور دارند که از نکات جالب توجه این گروه می‌توان به رویارویی علی‌یف و سورکوف دو مدعی اصلی قهرمانی در دور نخست اشاره کرد که در صورت پیمودن این راه دشوار توسط زیدوند و حضور در نیمه‌نهایی با یکی از این کشتی‌گیران پیکار خواهد کرد.

در وزن ۷۵ کیلوگرم شرایط به مراتب بهتر است و سعید عبدولی اگر تنها کمی باهوش باشد به راحتی به مدال خواهد رسید حتی خوشرنگ‌ترینش؛ عبدولی پس از استراحت در دور دور نخست در دور دوم به مصاف نوربیک خاسیم‌بیکوف از ازبکستان می‌رود که به نظر نمی‌رسد حریف خطرناکی برای عبدولی باشد. وی در صورت برتری در این دیدار با برنده مسابقه پاسکال ایسل از آلمان و ربیع الخلیل از فلسطین مسابقه می‌دهد که به نظر می‌رسد کشتی‌گیر آلمانی شانس بیشتری برای پیروزی در این دیدار داشته باشد، اما بهترین عنوان ایسل هم پنجمی بازی‌های اروپایی و اروپاست که به نظر نمی‌رسد تهدیدی برای عبدولی باشد. نماینده کشورمان در صورت موفقیت تا به اینجا، راهی یک‌چهارم نهایی خواهد شد و با توجه به حضور کشتی‌گیرانی همچون زورابی داتوناشویلی، نفر پنجم جهان و بازی‌های اروپایی و نایب قهرمان ۲۰۱۳ اروپا به نظر می‌رسد با این کشتی‌گیر در این مرحله روبرو خواهد شد.

یاوور یانکی‌یف، دارنده مدال برنز ۲۰۱۳ اروپا و اندرو بسیک قهرمان پان آمریکن و نفر سوم مسابقات جهانی ۲۰۱۴ از آمریکا در نیمه بالایی، بالای جدول این گروه قرار دارند که به نظر می‌رسد یکی از این دو کشتی‌گیر به نیمه نهایی برسد و باز هم کار چندان سختی در انتظار عبدولی تا فینال نخواهند بود.

اما پایین جدول این گروه بسیار فشرده است و بیشتر مدعیان در این قسمت جدول برای رسیدن به فینال به رقابت خواهند پرداخت که از نکات جالب توجه این وزن نیز می‌توان به رویارویی آرسن جولفالاکیان، قهرمان سال ۲۰۱۴ و نایب قهرمان المپیک لندن از ارمنستان و رومن ولاسوف، قهرمان نامدار روسیه که از مدعیان اصلی قهرمانی این وزن هستند اشاره کرد که بدون شک می‌تواند دیداری جذاب باشد. الوین مورس‌علی‌یف، قهرمان بازی‌های اروپایی و نفر سوم جهان در سال گذشته از آذربایجان، ویکتور نمس صرب و پیتر باسکی مجار در پایین جدول این گروه برای رسیدن به فینال مبارزه می‌کنند. در این وزن ۴۶ نفر حضور دارند.

در وزن ۹۸ کیلوگرم قاسم رضایی که قرعه نسبتاً دشواری دارد، شاید تنها با دو کشتی مهم بتواند خود را به فینال برساند. رضایی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با اسلام ماگومدوف، قهرمان بازی‌های اروپایی از روسیه پیکار می‌کند که می‌تواند دیداری سخت و سرنوشت‌ساز برای این کشتی‌گیر باشد. برنده این کشتی به مصاف کشتی‌گیر پیروز دیدار دانیل لوگو کوبررا از کوبا و توماس لاهتی از فنلاند می‌رود که به نظر می‌رسد کشتی‌گیر کوبایی که قهرمانی بازی‌های پان آمریکن را در کارنامه دارد از شانس بیشتری برخوردار باشد.

رضایی در صورت کسب این دو پیروزی به یک چهارم نهایی خواهد رسید و در این مرحله باید دومین دیدار سختش را برگزار کند. از نکات جالب توجه دیگر این قسمت جدول این است که چنگ ایلدم، نفر سوم جهان از ترکیه و بالاژ کیس، قهرمان سابق جهان از مجارستان در دور نخست با یکدیگر روبرو خواهند شد و یکی از این دو کشتی‌گیر به احتمال زیاد حریف رضایی در یک چهارم خواهد بود.

در قسمت پایینی بالای جدول کشتی‌گیر مطرحی وجود ندارد و به نظر می‌رسد شانس کشتی‌گی آمریکایی، ویلیامز کایلور، بیشتر از سایر نفرات برای حضور در نیمه نهایی باشد. البته نفراتی مانند الیس گوری، قهرمان ۲۰۱۱ جهان از بلغارستان که دیگر پا به سن گذاشته است و مدتها توفیقی کسب نکرده نیز در این قسمت حضور دارند که به نظر می‌رسد رضایی برای حضور در فینال با یکی از آنها مبارزه خواهد کرد.

شاید خوش‌شانسی رضایی بیشتر از این جهت باشد که حریف اصلی‌اش، آرتور آلکسانیان قهرمان دوره قبل که سال گذشته مقابل او شکست خورده بود در پایین جدول این وزن حضور دارد. اورخان نوری‌یف، قهرمان جوانان جهان و بزرگسالان اروپا و یرولان ایسکاکوف، قهرمان آسیا و نفر سوم بازی‌های آسیایی نیز در پایین جدول این وزن هستند. در این وزن ۳۶ نفر به میدان خواهند رفت.

پاسخی بگذارید