تاریخ: ۹:۴۷ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان می‌گوید که این باشگاه دریای پول نیست، اما برخلاف تیم فصل گذشته او شرایط خوبی دارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سیداکبر پورموسوی در خصوص پیروزی ۲ بر یک فولاد خوزستان مقابل گسترش فولاد تبریز اظهار داشت: خدا را شکر می‌کنیم اولین سه امتیاز خانگی را کسب کردیم. مقابل نفت تهران هم خوب بودیم و گل هم زدیم، اما خیلی زود گل را دریافت کردیم. بازی با گسترش فولاد هم شرایطی داشت که اگر پیروز نمی‌شدیم، شاید بچه‌های ما دچار استرس می‌شدند. مستحق برد هم بودیم، چون در مالکیت توپ ارسال از جناحین، ایجاد موقعیت گل و سایر کارهای تاکتیکی موفق عمل کردیم. شاید تنها موقعیت گسترش فولاد دفع ناقص بازیکنان ما و همان پنالتی بود.

وی افزود: بچه‌های ما با این برد خودشان را باور کردند. البته زمانی که بازی به تساوی کشیده شد، ریسک کرده و با بیرون کشیدن یک مدافع و سه مهاجمه کردن بازی، برای رسیدن به پیروزی تلاش کردیم. خوشبختانه در لحظات پایانی بازی توانستیم گل پیروزی را به ثمر برسانیم.

پورموسوی در واکنش به صحبت‌های لوکا بوناچیچ در نشست خبری مبنی بر گرفتن پنالتی‌های مشکوک علیه گسترش فولاد، خاطرنشان کرد: بازی‌های گسترش فولاد را ندیده‌ام و نمی‌توانم درمورد آن نظر بدهم، اما در دیداری که مقابل ما داشتند، یک یا دو پنالتی صددرصد ما دیده نشد. البته دومی را مطمئن نیستم، اما اولی را مطمئنم پنالتی بود که داور آن را نگرفت. آن پنالتی هم که برای گسترش فولاد گرفتند، مطمئنم که حامد لک توپ را زد و ما در آن صحنه اصلاً اعتقاد به پنالتی نداریم. برگشت آن پنالتی هم به‌نظر من در شرایط آفساید به گل تبدیل شد. البته قبل از زدن ضربه پنالتی هم احتمالاً بازیکن گسترش فولاد وارد محوطه جریمه شده بود که آن گل باید مردود اعلام می‌شد. پنالتی که برای ما گرفته شد، تصمیم درستی از سوی داور بود. نمی‌خواهیم بی‌جهت داد و بی‌داد کنیم، اما در دو بازی قبلی، داوران پنالتی‌های صددرصد ما را نگرفتند.

سرمربی فولاد خوزستان در مورد درگیری‌های رخ داده در دقایق پایانی بازی میان نیمکت‌نشینان دو تیم، گفت: لوکا از دقیقه ۲۵ به بعد فحش می‌داد و ناسزا می‌گفت! او چون در اهواز کار کرده است، ما متوجه شدیم که او چه می‌گوید. من به دستیاران او گفتم که لوکا دارد بد و بیراه می‌گوید. در دقایق پایانی بازی هم دیدم با دستیارش ستار همدانی با دستیار من درگیری لفظی پیدا کرده است. مطمئناً هر چیزی بوده، از طرف لوکا و نیمکت‌ گسترش فولاد بوده است.

سرمربی فولاد با بیان اینکه تیمش اول راه است در واکنش به این مسئله که آیا از شرایط فعلی سرخپوشان خوزستانی رضایت دارد یا نه، گفت: هنوز اتفاق خاصی رخ نداده و فقط حضور ما در رتبه چهارم جدول شروعی خوب است. با این حال فکر می‌کنم روز به روز تیم بهتری می‌شویم، چون هنوز تیم ما کامل نیست. مصدومان ما تازه رسیده‌اند، اما عملکرد بازیکنان جوان‌مان جای تشکر دارد که در نبود بزرگ‌ترها توانستند اعتماد ما را به خوبی جلب کنند.

پورموسوی که فصل گذشته در استقلال خوزستان با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کرد در قیاس این تیم با فولاد و اینکه آیا این فصل هم با چنین مشکلی مواجه خواهد شد یا نه، خاطرنشان کرد: واقعیت این است که مشکلات مالی برای هر تیمی وجود دارد. چنین مسائلی هم از نظر روحی و روانی بر عملکرد تیم‌ها تأثیر می‌گذارد. ما فصل گذشته در استقلال خوزستان سختی زیادی کشیدیم، اما این فصل در فولاد تیمی اقتصادی بسته‌ایم. اینجا دریای پول نیست و بودجه فولاد تعریف شده است، اما ما طبق بودجه تیمی بسته‌ایم که از آن راضی هستیم. دو جای خالی هم در لیست‌مان داریم که سعی می‌کنیم پیش از پایان نقل‌وانتقالات دو بازیکن جذب کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که فولاد در چه پست‌هایی نیاز به جذب بازیکن دارد، اظهار داشت: ما نیاز به یک مهاجم و یک مدافع وسط داریم. البته میلاد بدرقه را که هافبک هجومی بود، به دلیل شرایط فیزیکی‌اش به دفاع وسط آوردیم و در سه بازی اخیر عملکرد خوبی داشته است. به همین دلیل شاید دیگر دفاع وسط نگیریم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در واکنش به این مسئله که آیا دو جای خالی را با بازیکن خارجی پر خواهد کرد یا اولویت جذب بازیکن بومی است، گفت: مجوز جذب بازیکن خارجی را نداریم، چون ابتدای فصل از من در خصوص جذب بازیکن خارجی سؤال شد که خودم گفتم تمایلی به جذب بازیکن خارجی ندارم. از پتانسیل بازیکنان بومی هم استفاده کرده‌ایم و من بازیکنانی می‌خواهم که بتوانند برای ما بازی کنند. نمی‌خواهم فقط لیست‌مان را پر کنم و به همین دلیل اگر بازیکن غیربومی مناسب هم در بازار نقل‌وانتقالات باشد، جذب خواهیم کرد

/تسنیم

پاسخی بگذارید