تاریخ: ۱۰:۴۸ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سایت رسمی فدراسیون ووشو چین در بررسی ادوار گذشته رقابتهای قهرمانی جهانی، از سرمربی تیم ملی کشورمان به عنوان یکی از بهترین های جهان نام برد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در این مطلب که از سوی روابط عمومی فدراسیون ووشو کشورمان منتشر شده، چینی ها از حسین اوجاقی قهرمان سابق دنیا و سرمربی فعلی تیم ملی ووشوی ایران به عنوان یکی از «سلاطین» ساندای جهان یاد کردند.

ساندا هنر رزمی مقابله سنتی و اصیل چینی است و تقریبا ۸۰ درصد اساتید ساندای جهان چینی هستند و این مساله را می توان از نگاهی به نتایج مسابقات جهانی لمس کرد. ساندا هر روز بین المللی تر می شود و علاوه بر چینی ها، قهرمانانی از دیگر کشورها در گذشته و حال هستند که به خوبی خود را از سایه چینی ها خارج کرده و آنان را شکست داده اند.

مسلم سالیکوف از روسیه، «کونگ لی» از امریکا و حسین اجاقی از ایران از جمله این قهرمانان هستند که به سلاطین ووشو جهان تعبیر شده اند.

در این  مطلب فدراسیون ووشو چین اوجاقی را فردی برای مدارا کردن معرفی کرده و در توصیف او آورده: آرام آرام و قدم به قدم و با اعتماد به نفس بالا و مثال زدنی مبارزه می کرد.اوجاقی به عنوان نامدارترین سانداکار ایرانی، چندین مدال طلا و نقره قهرمانی آسیا و بازی های آسیایی و همچنین قهرمانی جهان را برده است و همین امر موجب شهرت ویژه ای او در ساندا شده است.

قهرمان گذشته ایران توانست اساتید بزرگی مانند «یوان یائو» و «بائو لی» را در مسابقات آسیایی و جهانی شکست دهد.سرمربی  فعلی تیم ایران در سال ۲۰۰۹ توانست در تورنمنت جهانی پادشاهان کونگ فو و ساندای جهان برابر «کوکلای» قهرمان «کی وان» جهان به پیروزی دست یابد.

اوجاقی در دوره آینده رقابتهای جهانی که تا دو ماه در کازان روسیه برگزار می شود، هدایت تیم ملی کشورمان را برعهده خواهد داشت.

پاسخی بگذارید