تاریخ: ۸:۱۶ :: ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
نام نویسنده: sobhan

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان از بیستم شهریورماه در مکزیک آغاز می شود و تیم ملی جوانان ایران در نخستین مسابقه به مصاف چین می رود. به گزارش مازند اسپرت:هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان با حضور ۱۶ تیم برتر از قاره های مختلف از ۲۰ تا ۳۰ شهریورماه در مکزیک پیگیری […]

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان از بیستم شهریورماه در مکزیک آغاز می شود و تیم ملی جوانان ایران در نخستین مسابقه به مصاف چین می رود.

به گزارش مازند اسپرت:هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان با حضور ۱۶ تیم برتر از قاره های مختلف از ۲۰ تا ۳۰ شهریورماه در مکزیک پیگیری خواهد شد.

گروه بندی دور مقدماتی هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان به قرار زیر است:
گروه A: کانادا، مصر، مکزیک و ترکیه
گروه B: آرژانتین، لهستان، روسیه و آمریکا
گروه C: برزیل، چین، کوبا و ایران
گروه D: فرانسه، ایتالیا، ژاپن و اسلوونی

تیم ملی والیبال جوانان کشورمان در دور مقدماتی این رقابت ها (۲۰ تا ۲۲ شهریورماه) به ترتیب به مصاف تیم های چین، برزیل و کوبا می رود.

در مرحله دوم این رقابت ها هشت تیم برتر شامل تیم های اول و دوم چهار گروه مقدماتی، دو گروه E و F تشکیل می دهند و تیم ها سه مسابقه دیگر خواهند داشت.

روش قرار گرفتن تیم ها در مرحله دوم با فرمول دیگر مسابقات فدراسیون جهانی والیبال فرق کرده است. در مرحله دوم این رقابت ها تیم های اول دو گروه A و C با تیم های دوم دو گروه B و D گروه جدید تشکیل می دهند. در دیگر گروه هشت تیم برتر نیز تیم های دوم دو گروه A و C با تیم های اول دو گروه B و D دور مقدماتی در گروه جدید قرار می گیرند.

تیم ملی والیبال جوانان ایران ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه به وقت مکزیک روز ۲۰ شهریورماه در نخستین مسابقه خود در این رقابت ها به مصاف چین دیگر نماینده قاره آسیا در این رقابت ها می رود.

تیم والیبال جوانان چین در سال ۱۹۷۷ و در نخستین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان موفق به کسب مقام نایب قهرمانی شده است اما در دیگر ادوار این رقابت ها بر روی سکو نرفته است.

تیم چین در دوره قبل مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان که با حضور ۲۰ تیم به میزبانی ترکیه برگزار شد، در رتبه پانزدهم قرار گرفت و تیم ایران پنجم شد.

جوانان والیبال ایران تا کنون در ۹ دوره مسابقات قهرمانی جهان حضور داشتند که کسب عنوان سومی در سال ۲۰۰۷ با شکست ایتالیا در مراکش، بهترین عملکرد آنان در ۹ دوره حضور در رقابت های جهانی است.  

منبع:ورزش سه

پاسخی بگذارید