تاریخ: ۹:۵۹ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

وزیر ورزش و جوانان دلیل کوچکی اقتصاد ورزش در ایران را فراهم نکردن ساز و کارهای ورود بخش خصوصی به ورزش دانست.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر با بیان اینکه اقتصاد ورزش در دنیا اقتصاد بزرگی است، این اقتصاد را در ایران کوچک ارزیابی و دلیل کوچکی آن را فراهم نکردن ساز و کارهای ورود بخش خصوصی به ورزش به‌صورت جدی عنوان کرد.

وی افزود: قانون‌گذاری‌های مربوطه انجام نشده است و معافیت‌ها و امتیازاتی که باید برای ورود جدی بخش خصوصی به ورزش ایجاد شود، وجود ندارد.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان برای دولت دوازدهم ادامه داد: بنابراین بخش خصوصی واقعی به صورت جدی وارد صحنه ورزش نشده است. البته شرکت‌ها و کمپانی‌هایی آمده‌اند از جمله سپاهان، ذوب‌آهن، فولاد، سایپا و پیکان اما اینها بخش خصوصی، فعال و جدی ما نیستند، بطوریکه بخش نیمه دولتی و نیمه خصوصی محسوب می‌شوند.

به گفته سلطانی‌فر، هنوز شرایطش بوجود نیامده که سرمایه گذاری فکر کند که مَی‌تواند اسپانسر یک باشگاه شود و ضمن کمک کردن درآمد اقتصادی هم داشته باشد.

وزیر ورزش و جوانان درباره دلیل عدم ورود سرمایه گذار به ورزش گفت: چون اسپانسری باشگاه را برای خود محل هزینه می‌داند، نه درآمد.

وی تاکید کرد: باید به سرعت در سه چهار سال آینده زیرساخت هایی را برای فعال شدن اقتصاد ورزش فراهم کنیم.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: بعضی از اقدامات رفع موانع حضور بخش خصوصی در ورزش بوجود آمده است. بندی در برنامه ششم وجود دارد که هزینه‌های بخش خصوصی در ورزش به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی تلقی می شود. در زمینه تغییر کاربری‌های زمین‌هایی که برای احداث اماکن ورزشی هم اختصاص پیدا می‌کند، تسهیلاتی پیش بینی شده است. باید به سمت تسهیلات بانکی ارزان قیمت برویم و یک سری دیگر از کارها هم فعال شدن بخش اقتصاد ورزش انجام دهیم .

سلطاین‌فر در پایان گفت: با فعال شدن بخش خصوصی درورزش، آنگاه ورزش همانطور که در توسعه فرهنگی و اجتماعی نقش دارد، در اقتصاد هم نقش پررنگی خواهد داشت.

/تسنیم

پاسخی بگذارید