تاریخ: ۱۸:۲۹ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی تیم والیبال نوجوانان ایران گفت: اگر در مسابقه نخست پیکارهای جهانی شروع خوبی داشته باشیم، دیگر تیم‌ها از تیم ایران حساب خواهند برد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، محمد وکیلی قبل از دیدار نخست ایران برابر ایتالیا در رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان در بحرین گفت: در حال حاضر تمام تمرکز کادر فنی و بازیکنان برای بازی با ایتالیاست. ما مرحله به مرحله پیش می‌رویم و به همین دلیل فعلاً به مسابقه با ایتالیا فکر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه بازی اول همیشه سخت است و این موضوع برای همه تیم‌ها صدق می‌کند، اظهار داشت: شروع مسابقات جهانی زیر ۱۹ سال نیز مشکلات خاص خود را دارد. خوشبختانه کادر فنی تجربه دارد که بازیکنان را آرام کنند، چون برخی از ملی‌پوشان عجله دارند که هر چه زودتر بازی‌ها شروع شود و به داخل زمین بروند.

سرمربی تیم والیبال با بیان اینکه تاکنون دو نشست آنالیز برای تیم ایتالیا برگزار کردیم، تصریح کرد: ترکیب تیم‌ها مشخص شده است و باید مسابقات شروع شود تا شرایط را بهتر ارزیابی کنیم. در روز نخست مسابقات استراحت داریم و در سالن نظاره‌گر دیدار دو تیم ایتالیا و جمهوری چک خواهیم بود.

وی ادامه داد: ویژگی رقابت‌های رده سنی نوجوانان ناشناخته بودن اکثر بازیکنان شرکت‌کننده در مسابقات است و این شرایط برای همه تیم‌ها یکسان است. به‌عنوان مثال شاید حریفان ایران تنها اطلاعات دو بازیکن ایران را داشته باشند. به همین دلیل اطلاعات بیشتر در شروع مسابقه به دست می‌آید.

وکیلی هدف اصلی تیم ایران در بازی با ایتالیا را شروع خوب دانست و گفت: اگر در مسابقه نخست شروع خوبی داشته باشیم از نظر روحیه و انگیزه برای ادامه بازی‌ها نیز شرایط خوبی خواهیم داشت و دیگر تیم‌ها نیز از تیم ایران حساب خواهند برد.

وی در ارزیابی نخستین حریف ایران در رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان خاطر نشان کرد: ایتالیا به واسطه ساختار باشگاهی در تمامی رده‌های سنی، تیم‌های خوبی دارد. در کشورهایی همانند ایتالیا، باشگاه‌ها بیشتر در بازیکن‌سازی نقش دارند، در صورتی که در ایران این‌گونه نیست و فدراسیون در این زمینه بیشتر سرمایه‌گذاری می‌کند. به همین دلیل اردوهای تیم  نوجوانان طولانی مدت است.

سرمربی تیم والیبال نوجوانان ایران تصریح کرد: ایتالیا در مسابقات نوجوانان اروپا که به شکل المپیک و در رشته‌های مختلف برگزار شد، عملکرد خوبی داشت و نایب قهرمان قاره سبز شد. تیم ایران در دوره قبل این رقابت‌ها نیز در حالی که دو ست اول و دوم را به این تیم واگذار کرده بود، ۳ بر ۲ به پیروز شد.

وی افزود: در مجموع تیم ایتالیا تیم قدرتمندی است، اما هوش و ذکاوت بازیکنان ایران عامل مؤثری در مسابقه است که به نظر من بالاتر از بسیاری از کشورهاست، چون استعدادهای خوبی در ایران حضور دارند. من به تیم‌های دیگر  احترام می‌گذارم، اما به تیم ایران باور بیشتری دارم و جایگاه والیبال نوجوانان کشورمان را کمتر از آنان نمی‌دانم.

وکیلی با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم که اشتباهات کمتری داشته باشیم، گفت: از نظر روحی و روانی نیز باید همیشه سرحال باشیم، زیرا اگر در این زمینه دچار مشکل شویم بازگشت سخت است، چون ویژگی رده سنی نوجوانان این‌گونه است. نوجوانان مثل فصل بهار و ابر بهاری هستند، چون تجریه کمی دارند، گاهی می‌بارند و گاهی نمی‌بارند.

وی در پایان اظهار کرد: چون بازی با ایتالیا مسابقه نخست و مهم است، باید از نظر روحی و روانی خودمان را بهتر پیدا کنیم و اگر ببریم، دیگر تیم‌ها نیز حسابی ویژه روی تیم ایران باز خواهند کرد که از نظر روحی روانی بر کارشان برابر ایران سنگینی خواهد داشت. ما ۱۱ ماه تمرین کرده‌ایم و آماده شروع مسابقات هستیم.

/تسنیم

پاسخی بگذارید